PDA

View Full Version : سوال: چگونگی آپلود فایل های حجیم

soroush.r70
دوشنبه 16 مرداد 1391, 12:40 عصر
من در سایتم نمی تونم بیشتر از 15 مگابایت آپلود کنم در واقع بهم اجازه بیشتر از 15 مگابایت رو نمی ده چطوری می شه فایل هایی با حجم مثلا 200 مگابایت آپلود کنم...؟

us1234
دوشنبه 16 مرداد 1391, 13:26 عصر
این کد را بالای جایی که میخای فایل آپلود کنی استفاده کن

ini_set('memory_limit','512M');
ini_set('max_input_time','180');

soroush.r70
دوشنبه 16 مرداد 1391, 14:08 عصر
آقا نشد می گم این تو لوکال هم جواب می ده راه دیگه ای نداره..؟

us1234
دوشنبه 16 مرداد 1391, 15:37 عصر
این کد از اسمش معلومه حجم حافظه در دسترس را زیاد می کند و زمانی که برای این کار در نظر میگرد را زیاد میکند . من شخصا مشکل شما را داشتم که با این کار روی یک هاست اشتراکی تونستم فایل 500 مگی یکجا آپلود کنم.

MMSHFE
دوشنبه 16 مرداد 1391, 17:29 عصر
یک فایل به اسم php.ini توی فهرست ریشه سایتتون بسازید و کد زیر رو توش کپی کنید:

post_max_size = 512M
upload_max_filesize = 256M

نکته: post_max_size حداکثر اندازه اطلاعاتی که با روش POST ارسال میشه و upload_max_filesize حداکثر اندازه فایلهای آپلودشده رو مشخص میکنه. دقت کنید که این دو مورد با هم فرق دارن و post_max_size باید بیشتر از upload_max_filesize باشه چون مقادیری که POST میشن علاوه بر فایلها شامل هدر درخواست، اطلاعات دیگری که کاربر توی فرم وارد کرده (مثل نام و نام خانوادگی و سایر فیلدهای فرم) و... خواهد بود. برای تست روی لوکال هاست هم کافیه فایل php.ini خودتون رو ویرایش کنید.
ضمناً کدهایی که دوستان گذاشتن هم کار میکنه منتها این کدها باید توی فرمی که قراره اطلاعات رو آپلود کنه قرار بگیره نه توی صفحه مقصد فرم چون تنظیمات حداکثر اندازه مجاز و... باید قبل از آپلود فایل اعمال بشه نه بعدش.
موفق باشید.

soroush.r70
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 12:03 عصر
تو لوکال هم جواب می ده مشکل نداره...؟

MMSHFE
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 15:54 عصر
نه مشکلی نداره، کار میکنه. فقط چون توی لوکال، php.ini اصلی در اختیارتون هست، نیازی نیست اون رو بسازید و فقط همون فایل php.ini اصلی رو ویرایش میکنید.