PDA

View Full Version : ادغام کردن 3 برنامه با یکدیگر

m.khani_121
دوشنبه 16 مرداد 1391, 14:26 عصر
سلام دوستان .من دارم برای یکی از برنامه هام Setup با visual میسازم . فایل exe ستاپ دو تا برنامه دیگه رو هم دارم . حالا تو setup که دارم برای برناممم میسازم میتونم تعریف کنم وقتی داره برنامه خودم رو نصب میکنه اون 2تا رو هم همراش نصب کنه ؟؟؟

h_assefi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 15:05 عصر
سلام دوست عزیز
بله، مشکلی نیست به این علت که وقتی شما Setupی می سازید فایل های مورد نظرتون را بش میدید و میگید که تو چه دایرکتوری بریزه
حالا می تونی چند تا فایل exe را درج کنی

موفق باشید

m.khani_121
دوشنبه 16 مرداد 1391, 15:44 عصر
نه اون 2تا دیگه exe نیس ، خودشون Setup هستن . من میخوام این Setup ها رو به این برنامه که دارم براش setup میسازم اضافه کنم !

h_assefi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 15:54 عصر
همچین کاری را باز می تونی انجام بدی اما مطمئن نیستم که اونها را هم نصب بکنه اما می تونی داخل قسمت properties و بعدش prerequisites گزینه سوم از بالا را انتخاب کنی و فایل های نصبیت را در کنار setupت داشته باشی

m.khani_121
دوشنبه 16 مرداد 1391, 15:58 عصر
میگم حداقل میشه یه کاری کنم که توی user interface یه dialog اضافه کنم ، بعد 2تا butoon بزارم که اگه کلیک کرد اون setup اجرا بشه و جدا نصب کنه ؟

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 16 مرداد 1391, 16:01 عصر
بهتره از یک ستاپ ساز دیگه استفاده کنید و فایلهای ستاپ خودتون رو به prerequisites به ستاپ جدیدتون اضافه کنید. توی ویژوال استادیو به این راحتی نمیشه کلی دنگ و فنگ داره.

m.khani_121
دوشنبه 16 مرداد 1391, 16:04 عصر
میشه یه ستاپ ساز راحت که مثل ویژوال باشه رو معرفی کنین ؟؟

h_assefi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 16:05 عصر
در این رایطه نمی تونم راهنمایی خاصی بکنم. شرمنده:ناراحت:

Mahmoud Zaad
دوشنبه 16 مرداد 1391, 16:34 عصر
سلام
اگه می خواید با خود ویژوال استودیو اینکار رو انجام بدید می تونید از این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?340800-تغییر-دانت-3.5-به-3-یا-4) کمک بگیرید.

m.khani_121
دوشنبه 16 مرداد 1391, 17:01 عصر
میشه واضح تر بگین . من چیزی از این لینک نفهمیدم ؟؟؟ اگه راه حلی تو خوده ویژوال نیست یه برنامه خوب بهم معرفی میکنین ؟

Mahmoud Zaad
دوشنبه 16 مرداد 1391, 19:04 عصر
میشه واضح تر بگین . من چیزی از این لینک نفهمیدم ؟؟؟ اگه راه حلی تو خوده ویژوال نیست یه برنامه خوب بهم معرفی میکنین ؟
کار زیاد سختی نیست(حداقل با ویژوال استودیو 2008 که سخت نبود!) شما پست 7 اون تاپیک رو مطالعه کنید و روشی که در مقاله معرفی شده رو دنبال کنید حتما نتیجه می گیرید.

aminaltavista
دوشنبه 16 مرداد 1391, 21:38 عصر
یه برنامه خوب بهم معرفی میکنین ؟
دوست عزیز داخل تالار به قسمت ساخت ستاپ بروید و اونجا یه پست بزنید و درخواستتون رو مطرح کنید مطمنا به جواب ملموسی میرسید.

m.khani_121
دوشنبه 16 مرداد 1391, 23:34 عصر
دوستان من فایل های ستاپم رو که میخواستم با اون برنامه نصب بشه رو تو لیست کامپوننت یا همون prerequsite ایجاد کردم و اضافه هم شد . فایل ستاپ رو هم ساختم . حالا وقتی میخوام نصبش کنم وقتی میره سر کامپوننتها (همون ستاپ ها ) خطا میده : to run a silent install you must either specify a response

کسی میدونه چیکار کنم /

barnamenevisforme
سه شنبه 17 مرداد 1391, 16:43 عصر
سلام
این خطا به خاطر اینه که برنامه نصبی که اضافه کردید یک سری optionها داره و باید کاربر برای اونها تصمیم بگیره.
به همین خاطر optionهای انتخابی باید توسط شما در یک فایل script به برنامه داده بشه.
2 گزینه رو میتونید امتحان کنید:
1-از برنامه های ساخت نصب دیگه ای مثل installshield و یا installaware استفاده کنید تا گزینه های بیشتری برای تنظیم در اختیارتون قرار بدن.
2-قبل از اینکه برنامه رو به bmg معرفی کنید توسط نرم افزار های دیگه ای option ها رو معرفی کنید.مثل ibm installation manager
این یه لینکه که در مورد دومی توضیح داده:
http://pic.dhe.ibm.com/infocenter/install/v1m0r0/index.jsp?topic=%2Fcom.ibm.im.articles.doc%2Ftopic s%2Fscripting.htm

m.khani_121
سه شنبه 17 مرداد 1391, 22:44 عصر
واقعا ممنون دوست عزیز . واقعا کمکم کردی . میگم من این ibm رو نصب کردم . تو قسمت instal package که میرم یه صفحه میاد Repository میخواد . میشه کلا یه راهنمایی در موردش بکنی ؟ ممنون .

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 05:50 صبح
شما لقمرو چرا از پشت سرت میاری میخوری D: یبار تو خود ویژوال 3 تا برنامتو Import کن و 3 تاشو تو یه Setup Project اد کن. وسلام شد تمام.

m.khani_121
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 10:02 صبح
عزیز من دیگه اینقدرم . . . نیستم :دی
source اون 2تا برنامه رو ندارم . فقط ستاپ این 2تا رو دارم . میخوام با سورس 1برنامه که دارم ، باهاش ستاپ بسازم ، اون 2تا هم مثل کامپوننت نصب بشه .

barnamenevisforme
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 18:07 عصر
سلام
دوست عزیز میشه بگید شما دقیقا واسه کدوم برنامه میخواید boot strapper بسازید.
اینطور بهتر میشه راهنمایی کرد.

m.khani_121
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 21:32 عصر
دوست عزیز 2تا ستاپ دارم میخوام مثل کامپوننت خودشون نصب بشه . یه برنامه دیگه هم دارم که سورس اینا دارم میخوام باهاش setup project تو ویژوال بسازم اون 2تا رو هم بزارم تو اون لیست prerequ.... که من همه ی این کارا رو کردم ولی silent install نمیشه !!!

ممنون

barnamenevisforme
جمعه 20 مرداد 1391, 15:03 عصر
سلام
سعی کنید از installshield استفاده کنید.
خروجی کارتون یه چیزی میشه شبیه به این:
91045
اینم یه آموزش کلی برای استفاده از installshield:
http://server1.mihandownload.com/2011/Alipour0c/2011.2/Computer/Install_Shield_Learning_Mihandownload.com.rar
در حین جستجو برای یافتن راه حلی برای درست کردن یه package به صورت silentinstall به مطالبی برخوردم که شاید مطرح کردنش خالی از لطف نباشه:
1-خود windows یه امکان برای ساخت فایل های selfextract داره:
توی run عبارت iexpress رو بنویسید .نتیجه...
2-یک سری نرم افزار هایی وجود دارن که مراحل نصب رو record میکنن و بعد از اتمام یه فایل درست میشه که اگه در کنار package نصب قرار بگیره مراحل نصب به صورت مخفی انجام میشه.متاسفانه نتونستم نرم افزاری که توی این روش به صورت واضح عمل میکنه رو گیر بیارم.
از جمله این لینک:
http://unattended.sourceforge.net/index.php