PDA

View Full Version : مشکل در اجرای برنامه با wamp server

mehdio
سه شنبه 17 مرداد 1391, 00:36 صبح
با سلام من برنامه را به زبان php نوشتم وقتی کلمه localhost/m.php را اجرا می کنم می نویسه
HTTP 404 NOT FOUND
ضمنا وقتی wamp server را کلیک می کنم در گزینه ی Apache گزینه های start/resume service , stop service , restart service غیر فعال هستند و وقتی در گزینه ی Apache گزینه ی test port 80 را کلیک می کنم می نویسه
your port 80 is actually used by:
server: microsoft-HTTPAPI/2.0
عکس wamp server هم به رنگ زرد است
خواهشا کمک کنید تا مشکل را برطرف کنم ممنون

ayub_coder
سه شنبه 17 مرداد 1391, 10:14 صبح
شما احتمالا قبلا رو سیستم IIS رو نصب کردین. برای کارکرد بهتر IIS رو حذف یا غیر فعال کنید. این کار از طریق سرویس های ویندوز امکان پذیره. که در بخش Administrative tools میتونید پیداش کنید

mehdio
سه شنبه 17 مرداد 1391, 19:42 عصر
IIs را پاک کردم ولی باز هم Apache غیر فعال است و کار نمی کند ویندوزم سون است

mehdio
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 13:32 عصر
خواهشا کمک کنید تا این مشکل را برطرف کنم در یک سایتی خوندم که پورت 80 در ویندوز سون رزرو است
apache غیر فعال است چطوری فعال کنم

hassan32042
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 00:40 صبح
باید روی علامت wamp server کنار ساعت کلیک کنی از گزینه apache گزینه httpd.conf روی انتخاب کنی و جمله listen:80 روی به listen:8080 تغییر بدی فایل را ذخیره کنی و بعد نرم افزار را رستارت کنی . مشکل حل میشه و آدرس به http://localhost:8080 تغییر پیدا می کنه

rasoul_par
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 00:49 صبح
توی بخش Services ویندوز دنبال سرویسی بگرد که Description اون مشابه microsoft-HTTPAPI/2.0 باشه، هروقت که خواستی از Wamp یا کلا برنامه ای که از پورت 80 استفاده میکنه استفاده کنی، قبلش این سرویس رو Stop کن!

rezayeman
یک شنبه 19 آبان 1392, 07:57 صبح
برای باز کردن پورت 80 کافیه از قسمت serviceها توی description گزینه SQL Server Reporting Services را پیدا کرده و stop کنی و بعد wamp server را restart کن مشکلت حل میشه

MMSHFE
یک شنبه 19 آبان 1392, 12:39 عصر
دوستان عزیز، تاپیک رو اگه به دقت مطالعه کنید، میبینید که مشکل دوستمون مربوط به 1 سال قبل بوده. فکر نمیکنید تا حالا حل شده باشه؟!

rezayeman
یک شنبه 19 آبان 1392, 14:03 عصر
مشکل مطرح کننده این سوال شاید حل شده باشه اما کسانی هستند که برای رفع مشکل به این تاپیک مراجعه می کنند و نتیجه ای نمیگیرند.
از جمله خود من که این روش رو از یه جای دیگه پیدا کردم و برای کمک به بقیه اینجا هم گذاشتم تا همه استفاده کنند.
بهتره تاپیکی که ایجاد میشه به نتیجه برسه تا همه استفاده کنند نه اینکه فقط مشکل نفر مورد نظر حل بشه. اونم معلوم نیست از راهنمایی اینجا باشه یا اینکه خودش به هزار بدبختی راهشو پیدا کرده باشه.

ابوذر محمودی
یک شنبه 19 آبان 1392, 14:31 عصر
بالا آوردن تاپیک های قدیمی خیلی معمول نیست ولی میشه اینو جزو موارد خاص تلقی کرد ، چون این مشکل برای خیلی ها اتفاق میفته و این دسته از کاربرا از طریق موتورهای جستجو به این صفحه هدایت میشن اما شاید جواب مناسب رو پیدا نکنن .
دوستان هم لطف کردن تجربیات خودشونو برای رفع مشکلات دیگران به اشتراک گذاشتن ، البته اینم باید در نظر گرفت که جوابهای اخیر این تاپیک نسبت به جوابهای قدیمی تر کامل ترن.

MMSHFE
یک شنبه 19 آبان 1392, 14:55 عصر
البته فکر میکنم این مشکل بطور کلی در تاپیک پرسشهای تکراری مطرح شده باشه.

ابوذر محمودی
یک شنبه 19 آبان 1392, 15:44 عصر
اتفاقاَ منم میخواستم در انتهای پستم به اون تاپیک لینک بدم ، منتهی یادم رفت .
پیریه و هزار درد
اینم برای آیندگان :
رفع مشکل «آیکن ومپ من نارنجیه / Apache شروع به کار نمیکنه» (http://barnamenevis.org/showthread.php?356992-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C&p=1718061&viewfull=1#post1718061)