PDA

View Full Version : سوال: ایجاد منو داینامیک

asp_net
سه شنبه 17 مرداد 1391, 02:21 صبح
با سلام خدمت دوستان میخواستم بپرسم ببینم دوستانی که کار طراحی سایت میکنند منوهای خود را چطور طراحی میکنند
بنده منوهای سایتم را با دیتابیس طراحی میکنم این روش تا یک جایی خوبه ولی وقتی که به این منوهام فقط ایدی گروه را میدم مشکل ندارم ولی وقتی که مثلا میخواهم آدرس یک صفحه داخلی یا خارجی را بدم مشکل دارم کارم به این صورت که یک تیبل دارم که لیست گروه های خود را اضافه میکنم مثلا صفحه درباره ما و... که صفحه صرفا توضیحی وبه یک ایدی اشاره میکنه که یک مطلب را واکشی میکنه ولود میکنه در منو ولی اگر من بخواهم صفحه خارجی مثلا مثل صفحه تماس با ما که یک آدرس صفحه ای اس پی که کاربر میتونه به من از طریق یک فرم ایمیل بده یا مثلا آدرس صفحه انجمن خود مشکل دارم چون میخواهم همه این ها را در یک منو نمایش بدم
میخواستم ببینم منوهای خود را استاتیک بزنم بهتره با سی اس اس در بالا نشون بدم که یا استاتیک ویا sitmap
بعدش برای منو محصولات یک تری وبو یا منو یا کنترل ها داده ای کار کنم که به یک صفحه دیگر اشاره میکنه در راست یا چپ نشون بدم
دوستان دیگر که کار طراحی میکنند بگویند من منوهای خود چه کار کن واونا چطور برای منوهای خود این کار میکنند ایا حرف های من مقبول ودرسته یا نه

asp_net
سه شنبه 17 مرداد 1391, 16:55 عصر
انگار کسی طراح سایت نیست یا دوست نداره جواب ما را بده امیدوارم کسی ببینه وجواب بده

mehdi_gerami65
سه شنبه 17 مرداد 1391, 18:17 عصر
انگار کسی طراح سایت نیست یا دوست نداره جواب ما را بده امیدوارم کسی ببینه وجواب بده

چرا طرح سايت هم داريم حرفه اي شم داريم شما بايد گره هاي منوي خودتونو ليست كنيد بعد طبق رابطه پدر فرزندي با كد html منو رو توليد كني مثال علامت

<ul>
li
menu
/li
/ul

asp_net
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 02:44 صبح
اول ممنون از جوابتون ولی این جواب من نبود
من میگم یک طراح سایت منوهای خود را به دو روش ایجاد میکنه
1- با سی اس میزنه وافکت جی کوئری و یا با منو خود ویژوال استودیو به طور استاتیک که لود میشه با استفاده از یک sitmap
2-اگر داینامیک میزنه چطور هم لینک ادرس صفحه یا سایت به اون میده وهم آدرس مطلب وهمه را در یک منو لود میکنه
میشه تکی داینامیک اضافی کنه فقط آدرس مطلب که همون ایدی مطلب که از طریق خواندن عنوان منو ونمایش منو دقیقا شبیه همون که ما یک لیست برای محصولات میسازیم وبه محصول برابر اون میفرستیم

ولی اگه بخواهیم به آدرس سایتی یا به یک یوزر کنترل داینامیک وصل کنیم چی باید بیایم چندین منو ایجاد کنیم ------ یکی برای محصولات / یکی منو کنترلی سایت برای رفتن به صفحات مختلف / و ...
ولی چطور هم لینک وهم منو ارسال به یک محصول را در یک منو لود کنیم این مهمه که بعضی از طراح ها این کار را میکنند ولی بعضی به روش اول ولی روش دوم خیلی قشنگ ودرستتر است

به نظر من اگه این مطلب به جواب برسه خیلی جالبه چون مطمدنا مشکله خیلی ها هست امیدوارم این مطلب به یک جای خوب برسه

asp_net
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 11:24 صبح
واقعا کسی نیست جوابی بده به من بازم دم آقا mehdi_gerami65 (http://barnamenevis.org/member.php?244097-mehdi_gerami65) گرم جواب ما را داد درسته جواب اون نبود بازم اگه کسی لطف کنه جوابه ما را بده خوبه

Mohammadvb6
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 12:24 عصر
سلام . برای ساخت منوی داینامیک می تونید از xml استفاده کنید .

از اینجا ایده بگیرید :

http://how2learnasp.net/article.aspx?code=6e262527-5042-41d7-aba6-fddda0700020#

می تونید توی جدول منو یک فیلد داشته باشید مثلا با نام url برای رفتن به صفحات دیگه آدرس اون صفحه رو ذخیر کنی (آدرس استاتیک )و برای دسترسی به محصولات id اون محصول رو به صورت querystring در فیلد url ذخیره کنید .

(آدرس دینامیک)

mehrzad_ali
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 16:32 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?353260-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%86%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9