PDA

View Full Version : سوال: نوع فیلد و کد در datalist برای ذخیره تصویر در مسیر جاری و با نام id آن؟؟؟

setareh69
سه شنبه 17 مرداد 1391, 22:22 عصر
سلام خسته نباشید
ببخشید ی سوال
من یک datalist دارم که میخوام اطلاعات محصولاتم را بصورت سطری داشته باشم و هر سطری عکس مربوط به خودش را داشته باشه.
میخوام هر عکسی را با اسم id وبا فرمت jpg ذخیره کنم مثلا اسم فایل . jpg که در مسیر جاری باشه یعنی در پوشه bin حالا باید فیلدی که میخوام این عکس را در آن ذخیره میکنم از چه نوعی باشه و در datalist برای اینکه بگم بره در مسیر جاری و بااسمی که در فیلد در بانک هست عکس رو نشون بده چه کدی باید بنویسم؟؟
یا اگر راه حل دیگه ای برای این سوالم که بخوام عکس رو در مسیر جاری با نام id هر عکس ذخیره کنم میدونید ممنونم میشم اگه کمکم کنید.
بازم ممنون

morika
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 00:23 صبح
من از این روش استفاده می کنم
اول اسم فایل عکس رو تو یه فیلد تو بانک ذخیره می کنید
بعد یه کنترل image تو datalist می ذارید و imageurl کنترل image رو به این صورت تنظیم می کنید:
ImageUrl='<%# Eval("image", "~/images/control/{0}") %>'
تو این کد image اول که تو " " قرار داره اسم فیلد بانک هست و بقیه آدرس پوشه ای که عکس درش قرار داره.

setareh69
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 01:13 صبح
من از این روش استفاده می کنم
اول اسم فایل عکس رو تو یه فیلد تو بانک ذخیره می کنید
بعد یه کنترل image تو datalist می ذارید و imageurl کنترل image رو به این صورت تنظیم می کنید:
ImageUrl='<%# Eval("image", "~/images/control/{0}") %>'
تو این کد image اول که تو " " قرار داره اسم فیلد بانک هست و بقیه آدرس پوشه ای که عکس درش قرار داره.

واقعا ممنون.ی دنیا تشکر.انشالله که موفق باشید...
در پناه حق...