PDA

View Full Version : سوال: ساخت ساب تیبل با 4 رکورد دیفالت

saeedlonely
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 09:53 صبح
سلام دوستان.یه جدول داریم که به یک ساب تیبل لینک هست.من میخام وقتی که تو جدول اصلی رکورد جدید رو وارد میکنم وقتی تو ساب تیبلش 4 رکرود به صورت اتوماتیک ساخته بشه و اعداد 1 تا 4 تو این رکوردها ثبت شده باشه.یعنی دیفالتش این اعداد باشه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

saeedlonely
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 12:57 عصر
کسی نیست جواب بده؟

saeedlonely
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 12:59 عصر
کسی نیست جواب بده؟

emami.sie
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 13:39 عصر
با سلام
نمونه رو ببینید... (اگه قسمت Security اکسس شما روی Enable all macro نیست، قبلش فعالش کنید)
کافیه در قسمت a: فرم 1 یک مقداری رو وارد کنید... (البته من این نمونه رو خیلی سریع حاضر کردم و شاید مواردی جا افتاده باشه)
موفق باشید
یا علی

saeedlonely
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 15:12 عصر
سلام.خیلی خوبه.میشه لطفا بگین چیکار کریدن که اینطوری شده؟یعنی روش اینکارو بگین

emami.sie
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 06:39 صبح
سلام.خیلی خوبه.میشه لطفا بگین چیکار کریدن که اینطوری شده؟یعنی روش اینکارو بگین

با سلام
به رویداد After Update فیلد a1 ، روی فرم دقت کنید... با استفاده از Recordset و یک حلقه For اینکار انجام شده...
البته در نمونه ذیل موردی که جا افتاده بود رو هم براتون اصلاح کردم. در نمونه قبلی اگه در یک رکورد مقدار a رو دوباره Update می کردید اعداد 1 تا 4 هم در سابفرم دوباره تکرار می شدند که در نمونه زیر این مورد هم اصلاح شد...
موفق باشید
یا علی

saeedlonely
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 07:31 صبح
سلام آقای امامی.ببخشید که بازم مزاحمتون شدم.این کاری که شما انجام دادین واقعا عالیه و همون چیزیه که من میخاستم.اقای امامی اگه تو این 4 رکوردی که وارد میشه بخایم مقداری به صورت پیش فرض باشه چیکار کنیم.مثلا از رکورد یک تا 4 با چهار تا اسم پر بشه.ممنون از لطفتون.منتظر راهنماییتون هستم.

emami.sie
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 08:20 صبح
سلام
نمونه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی

aimaz23
یک شنبه 28 مهر 1392, 10:44 صبح
با تشکر از شما من سعی کردم ولی نشد توی نمونه شما عالیه
میشه نمونه که گذاشتم رو اصلاح کنید اگر ممکنه اشکال کارم رو توضیح بدین
بازم مرسی

Nazir Ahmad
یک شنبه 28 مهر 1392, 13:00 عصر
سلام
نمونه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی
عرض سلام خدمت دوست گرامی emami.sie
من هم تقریباً همین مشکل رو دارم و اگر لطف کنید و در فایل ضمیمه همکاری کنید ممنون میشم
1- من میخوام وقتی در فرم Student details وقتی تمام فیلدها و یا بعضی از فیلدهای مربوط رو پر میکنیم، مبلغ کل که آخرین فیلد هست و به شکل خوکار محاسبه میشه در فیلد "قابل پرداخت" ساب فورم فقط در یک رکورد اولی به شکل خودکار پر بشه.
2- مشکل بعدی اینه که میخوام وقتی در فیلد باقیمانده مبلغی بزرگتر از 0 صفر وجود داره ، زمانی که رکورد جدید رو به شکل دستی اضافه میکنیم (یعنی یک فیلد از رکورد جدید رو پر میکنیم) در فیلد "قابل پرداخت" مبلغ باقیمانده رکورد قبلی به شکل خودکار رسیده باشه. (البته ممکنه تعداد زیادی رکورد در ساب فورم وجود داشته باشه که میخوایم این کار در تمام رکوردها انجام بشه)

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
البته مشکل اول مهمتره.

یا حق

aimaz23
سه شنبه 30 مهر 1392, 08:16 صبح
بازم مرسی
دوستان راهنمایی بفرمایید
نمونه ضمیمه پست 9
با تشکر

aimaz23
شنبه 04 آبان 1392, 11:45 صبح
دوستان راهنمایی بفرمایید
نمونه ضمیمه پست 9
با تشکر
وستان راهنمایی بفرمایید
نمونه ضمیمه پست 9
با تشکر

emami.sie
سه شنبه 07 آبان 1392, 12:48 عصر
بازم مرسی

با سلام
نمونه رو ببینید... متاسفانه مدتی هستش که درگیر کارم و زمان هم برای پاسخگویی کامل ندارم...
در همین حد خدمتتون عرض کنم که مشکل اصلی استفاده از نام با فاصله بود مانند فیلد Enquiry Number که در کد نویسی یا باید بین دو کلمه از علامت "_" استفاده کنید و یا بین علامت [] قرارش بدید و البته من فاصله رو در جداول حذف کردم... ویکسری ایرادات دیگه که اگه با کد نمونه خودتون مقایسشون کنید متوجه ایراداتش خواهید شد...
موفق باشید
یا علی

aimaz23
چهارشنبه 08 آبان 1392, 09:53 صبح
مدیر سایت همیشه میگن تشکر با کلید تشکر کافیه ولی باور کنید کافی نیست بازم مرسی

Nazir Ahmad
چهارشنبه 08 آبان 1392, 12:15 عصر
عرض سلام خدمت دوست گرامی emami.sie
من هم تقریباً همین مشکل رو دارم و اگر لطف کنید و در فایل ضمیمه همکاری کنید ممنون میشم
1- من میخوام وقتی در فرم Student details وقتی تمام فیلدها و یا بعضی از فیلدهای مربوط رو پر میکنیم، مبلغ کل که آخرین فیلد هست و به شکل خوکار محاسبه میشه در فیلد "قابل پرداخت" ساب فورم فقط در یک رکورد اولی به شکل خودکار پر بشه.
2- مشکل بعدی اینه که میخوام وقتی در فیلد باقیمانده مبلغی بزرگتر از 0 صفر وجود داره ، زمانی که رکورد جدید رو به شکل دستی اضافه میکنیم (یعنی یک فیلد از رکورد جدید رو پر میکنیم) در فیلد "قابل پرداخت" مبلغ باقیمانده رکورد قبلی به شکل خودکار رسیده باشه. (البته ممکنه تعداد زیادی رکورد در ساب فورم وجود داشته باشه که میخوایم این کار در تمام رکوردها انجام بشه)

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
البته مشکل اول مهمتره.

یا حق
اگر ممکنه درمورد سوال بنده هم راهنمایی فرمایید.

یا حق