PDA

View Full Version : استفاده نکردن از Sql Server

ModernEX
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 20:40 عصر
سلام بچه ها ...
چطوری میتونم کاری بکنم که دیگه نیازی به نصب Sql Server نباشه ...؟
یعنی Sql Server رو نصب نکنم ولی برنامه ی من از دیتا ی خودش بتونه استفاده کنه ...
یه چیزی شبیه (پایگاه داده ی داخلی ...)
یا Sql server داخلی یا ...
مثل Acsses ...

WTFisCsharp
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 21:19 عصر
سلام بعید می دونم بتونی بدون هیچ پیش نیازی از بانک اطلاعاتی استفاده کنی ، خود access هم نیاز داره تا provider اون نصب باشه تا کار کنه ، sql هم نسخه های داره که مثل access باشه ولی همه امکانات رو نمی ده ، مانند entity framework و ...
اگه دیتابیست کوچیکه می تونی به صورت xml اطلاعات ثبت کنی که نیاز به پیش نیاز خاصی نداره

ModernEX
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 22:25 عصر
سلام بعید می دونم بتونی بدون هیچ پیش نیازی از بانک اطلاعاتی استفاده کنی ، خود access هم نیاز داره تا provider اون نصب باشه تا کار کنه ، sql هم نسخه های داره که مثل access باشه ولی همه امکانات رو نمی ده ، مانند entity framework و ...
اگه دیتابیست کوچیکه می تونی به صورت xml اطلاعات ثبت کنی که نیاز به پیش نیاز خاصی نداره

xml مطمعن و پیشرفته نیست ...
چیز دیه ای سراق ندارین ..؟
لبته پروژه ی من خیلی زرگه و به دیتا بیسی مثل Sql Server نیاز داره ...

the king
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 02:04 صبح
xml مطمعن و پیشرفته نیست ...
چیز دیه ای سراق ندارین ..؟
لبته پروژه ی من خیلی زرگه و به دیتا بیسی مثل Sql Server نیاز داره ...
فقط بزرگ بودنش مطرح نیست، تک کاربره است یا قراره چند کاربر در یک لحظه
ازش استفاده کنند؟

اگر پروژه تون تک کاربره نیست یک سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی درست و حسابی لازم داره
که نوشتنش وقت گیره. SQL Server مناسب همچین پروژه هایی است. اما اگه پروژه تان تک کاربره است
و نگران خرابی بانک اطلاعاتی و تعمیر و ... نیستید این رو ببینید، پیاده سازی فایل های بانک اطلاعاتی dBase
صرفا به کمک یک فایل dll ئه :

Building an embedded database engine in C# (http://www.codeproject.com/Articles/36895/Building-an-embedded-database-engine-in-C)

توجه داشته باشید که اینجور سیستم های مدیریت بانک اطلاعاتی جمع و جور معمولا همونقدر که
امکانات شون کمه برای بانک اطلاعاتی های کوچیک سرعت و کارکرد بالایی دارند.