PDA

View Full Version : نصب خودکار Framework با برنامه ی من ...؟

ModernEX
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 20:42 عصر
سلام بچه ها من یه سوال دارم که امید وارم کسی بتونه کمکم کنه ...
بچه ها چطوری میتونم کاری بکنم که وقتی نرم افزارمو نصب میکنم فرامورک رو هم با خودش نصب کنه ...؟
یعنی دیگه لازم نباشه فرامورک رو نصب کنم ...
و چطور کاری کنم که اگه فرامورک نصب بود دیگه نصب نکنه ...
مثلا اگه فرامورک 4 نصب بود فقط برنامه ی منو نصب کنه نه اینکه دوباره فرامورک 4 رو نصب کنه ...

morika
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 21:09 عصر
اگه setup برنامتون رو خودتون بنویسین می تونین این کارو بکنین:
شما با این کد می تونین ورژن net framework. نصب شده روی سیستم رو پیدا کنین:
Version Vs = System.Environment.Version;
MessageBox.Show(Vs.ToString());
بعدش می تونین یه فایل ستاپ net framework. کنار فایل برنامتون بزارین بعد اگه لازم شد قبل از نصب برنامه setup رو اجرا کنین و بعد برنامه رو نصب کنید

WTFisCsharp
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 21:13 عصر
سلام ،ماه رمضان مبارک، برای این کار باید یک setup برای نرم افزارت بسازی ، مثلا با خود setup ساز ویژوال استدیو می تونی این کارو انجام بدی
برای این کار ابتدا یک پروژه جدید "Setup Project" به برنامه ات اضافه کن ، بعد از انجام تنظیمات برروی پروژه setup راست کلیک کن و properties رو انتخاب کن
, و از پنجره باز شده دکمه "Prerequsesties" رو بزن و اینجا می تونی تعیین کنی موقع نصب ابتدا از نصب بودن این برنامه ها مطمئن بشه و اون پائین گزینه
"Download prerequestie from the same location as my application "
رو انتخاب کن تا فایل های مورد نیاز برای نصب این نرمافزارها کتار فایل setup قرار بگیره

ModernEX
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 22:23 عصر
مرسی از جواب هاتون ..
یعنی برنامه ای برای این کار نیست ...
شنیدم install shild این کارو میکنه ... درسته ...
راستی میتونم کاری بکنم که فقط کلاس هایی که داخل برنامه ی خودم ازشون استفاده شده داخل کامپیوترم نصب بشه مثلا کلاس های (System.dll)

the king
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 02:17 صبح
مرسی از جواب هاتون ..
یعنی برنامه ای برای این کار نیست ...
شنیدم install shild این کارو میکنه ... درسته ...

بخاطر شهرت Net Framework. تقریبا همه نرم افزار های Setup ساز مدرن نصب شدن Net Framework. رو جزو قابلیت های اصلی شون دارند،
شخصا در درجه اول Advanced Installer محصول Caphyon و اگه می خواهید خیلی Setup ساز ساده ای باشه Setup Factory محصول Indigo
رو توصیه می کنم.

راستی میتونم کاری بکنم که فقط کلاس هایی که داخل برنامه ی خودم ازشون استفاده شده داخل کامپیوترم نصب بشه مثلا کلاس های (System.dll)

داخل نرم افزار شما استفاده نشده، توسط اجزاء خود Framework که استفاده شده.
دیگه Framework رو که نمیشه تیکه تیکه کرد، روال نصب اش اونقدر ابتدایی نیست که بخواهید صرفا با کپی کردن چند تا فایل dll انجامش بدید.
شما باید Framework رو بصورت کامل نصب کنید، دقیقا با همون روالی که مایکروسافت طراحی کرده. ناقص نصب بشه نه تنها نرم افزار شما
بلکه بقیه نرم افزار های وابسته به Net. دچار مشکل می شوند.

c-sharp_South
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 10:36 صبح
من یک فیلم آموزشی یادمه دیده بودم که با خود VisualStudio ستاپ طراحی میشد و قابلیت هایی که NetFrameWork باهاش نصب بشه
یا نه و ... رو توش انتخاب میکردی . اون رو یادم نیست الان . کسی یادش نیست ؟ کارم گـــیــــــــــــــــــره