PDA

View Full Version : حرفه ای: کاربرد هوش مصنوعی در طراحی وب (ASP.NET)

amir22448
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 17:31 عصر
با سلام و تشکر از کسانی که جواب من را می دهند.

من از استادم سوال کردم که سایت های ترجمه کننده به تمام زبان ها مثل Google Translate چجوری تمام کلمات و جمله ها را ترجمه می کند.گفت با استفاده از "هوش مصنوعی".

ولی من نمی دونم هوش مصنوعی چه ربطی به طراحی وب دارم.
اگه یکی از دوستان می تونه تو ساختن یه همچین سایتی در ASP.NET
کمکم کنه ممنون می شم.و اگه می شه کاربرد هوش مصنوعی رو در طراحی وب به زبان ASP.NET هم بگین.

fakhravari
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 20:19 عصر
دید من اینه که هوش مصنوعی همان الگریتم های برنامه نویسی که به اسم هوش مصنوعی خوانده میشن.

amir22448
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 20:25 عصر
مرسی از جوابتون. می شه یه کم بیشتر توضیح بدید یا یک کتاب آموزش نوشتنشو بزارین.:لبخندساده:

M.KH-SH
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 21:50 عصر
دوست عزیز شما یک جدول درست کن در یکی از در یکی از ستون ها معنی en ور در ستون دیگر معنی fa رو قرار بده حالا با یک حلقه شما متن ورودی رو بررسی کن هر کلمه در هر زبانی با space جدا میشه پس شما هم هر کلمه بین space رو شناسایی کن و معنی اونو در بانک جستجو کن و اگه موجود بود معنی رو بیار و اگه نبود خود حرف رو چاپ کن حالا با استفاده از قواعد زبان انگلیسی و فارسی شما صفت ، موصوف ، فاعل و ... رو در جمله پیدا کن و اونا رو در جاهای معمول خودشون قرار بده
هوش مصنوعی از فضا نیومده که خودش همه کار هارو انجام بده اونم نوشتن چون انعطاف پذیر هستش بهش میگن هوش مصنوعی

manij_mhm
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 22:45 عصر
هوش مصنوعی یه الگوریتم خاص نیست که بشه اونو گفت از این الگوریتم استفاده شده. روش ها و الگوریتم های زیادی هست که خاصیتشون اینه بدون نیاز به دادن همه اطلاعات میتونه به مرور زمان رفتار سیستم بهبود پیدا کنه. که بیشتر هم مربوط میشه به ذخیره و استفاده ازداده هایی که سیستم به مرور زمان بدست میاره.

M.KH-SH
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 23:05 عصر
خوب پس درنتیجه اول کسی اینو نوشته که بتونه اعمال تعریف شده رو انجام بده
هوش مصنوعی در موارد مختلفی کاربرد داره مثل برطرف کردن مشکل ترافیکی ، مباحث اصلاح نژاد و ژنتیک و ...

یکی از پر کاربرد ترین مباحث برای بازی سازی هستش

دوست عزیز هوش مصنوعی هم چند صد هزار و یا بیشتر ، کمتر کد هستش
هرچقدر بگی بازم اون یک برنامه هستش
هوش مصنوعی قابلیتی که داره اینه که الگوریتم رو جوری مینویسن که خودش بتونه اطلاعات رو شناسایی کنه و طبقه بندی کنه و بر اساس اطلاعات موجود میتونه به شما پاسخ گویی کنه

از همه ساده تر شما میتونی یک هوش مصنوعی بنویسی که با شما حرف بزنه

کاری نداره فقط باید یکم ابتکار عمل خرج کنی و فسفر بسوزونی . نصف کار کدنویسی هستش نصف دیگه هم تکیه به بانک اطلاعاتی اون

باید برنامه شما جوری باشه که مثلا من میپرسم حالت خوبه جواب بده مرسی من خوبم

خوب شما باید کلمات رو اول تفکیک کنی و بعد در بانک اطلاعاتی بگردی و پاسخ های رو پیدا کنی و بعد اونا رو اعتبار سنجی کنی و اگه جواب منطقی بود ارسال کنی برای نمایش

sara_aryanfar
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 23:07 عصر
البته اونچه که دوستان گفتند موارد ابتدایی استفاده از هوش مصنوعی هست در واقع هوش مصنوعی تلاشی هست برای شبیهتر کردن عملکرد رایانه ها به عملکردی انسانی یعنی همونطور که شما قادر هستی یادبگیری و براساس اون یادگیری خودت عمل کنی ماشین هم همینکار رو انجام بده در حالت عادی ماشینها فقط عمل مقایسه رو انجام میدن و بر اساس اون چه که شما برای اونا تعیین کردی مقایسه می کنن اگر مطابقت داشت درسته در غیر اینصورت درست نیست اما عرصه هوش مصنوعی تلاش داره تا به ماشین این امکان رو بده که هم یاد بگیره و هم بتونه دارای ادراک های محیطی و لحظه ای بشه تا توسط اونا تصمیم بگیره

amir22448
جمعه 20 مرداد 1391, 00:45 صبح
توضیحاتتون رو متوجح سدم و خیلی خوب بود مرسی.

ولی من یه سورس می خوام

alirezahatami
سه شنبه 30 مهر 1392, 10:46 صبح
یه مثال برای درک هوش مصنوعی .
یک انسان برای شناختن انسان های دیگه بایستی به صورت مکرر آنها را ببیند . هر روز با یه مدل مو یا لباس و یا از زوایای دیگر. بر اساس همین مشاهدات تکراری است که انسان می تواند دوستان خود را بشناسد. چون هر روز و از زوایای مختلف آنها را دیده و در حافظه ثبت کرده. هوش مصنوعی هم دقیقا همین کار رو می کنه. مثلا برای تشخیص چهره دیگران تصاویر مختلف از زوایای مختلف از آن شخص رو به کامپیوتر می دهند و سیستم هر تصویر از آن شخص رو در یک ماتریس ثبت کرده و سپس ماتریس رو خلاصه می کند. بعد ها اگر تصویر شخص رو ببینید برای تشخیص چهره ابتدا یک ماتریس درست کرده و خلاصه می کند و با ماتریس های ثبت شده قبلی مقایسه می کند. اگر تصویر شبیه به ماترس های قبلی بود چهره شناسایی می شود.