PDA

View Full Version : چطور میشه این error رو برطرف کرد - خطای A network-related or instance-specific error occurred

sokoote mordab
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 17:57 عصر
سلام

سفارش یک برنامه دادم طرف تست کزد سالم بود با سی شارپ و اس کیو ال نوشته شده زمان اجرا چه در ویژوال چه خوده فایل exe این ارور را می داد

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

بعد گفتند که دیتابیس را در اس کیو ال attach کنم من هم همین کار را به درستی انجام دادم ولی باز هم ارور می دهد چکار کنم؟

ممنون

veniz2008
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 18:13 عصر
شما برنامه رو تحت شبکه نوشتی؟(این پیغام معمولا مربوط به زمانیه که در کانکشن استرینگ مربوط به برنامه تحت شبکه مشکلی بوجود بیاد).اطمینان پیدا کن که کانکشن استرینگ با سیستم مقصد ( سیستم مشتری ) هم ست باشه. همچنین حواست به فایروال هم باشه که خاموش باشه.

hakim22
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 18:35 عصر
وقتی دیتابیس در شبکه قرار میگیره شما باید آدرس کامپیوتری که SQL روشه و اسم کامل Instance ( نمونه) sql رو در کانکشن استرینگ داشته باشید تا اتصال برقرار بشه

sokoote mordab
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 19:03 عصر
من زیاد بلد نیستم در حال حاضر چکار کنم ؟ ابتدایی تر توضیح دهید کجا بروم و چه کنم؟

ممنون

veniz2008
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 19:22 عصر
شما کامپیوترها رو با هم شبکه کردی؟،ارتباط برقراره؟فایروال سیستم ( یا فایروال آنتی ویروس) خاموشه؟

sokoote mordab
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 20:22 عصر
نه کامپیوتر شبکه نیست همین ارور را هم روی پی سی میده هم روی لپ تاپ فایروال ویندور انتی ویروس هم غیر فعال کردم حل نشد
چه کنم؟

alicam
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 20:41 عصر
Connection String شما مشکل داره و اون عزیزی که برنامه رو نوشته مقدار اسمه هاسته خودش رو داده.
برای اینکه اسمه هاست خودت رو بدونی به command prompt برو و توش تایپ کن hostname
برای اینکه مشکلت برطرف بشه میتونی مقدار connection string رو به (localhost) یا . ست کنی درست میشه.

sokoote mordab
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 22:50 عصر
Connection String شما مشکل داره و اون عزیزی که برنامه رو نوشته مقدار اسمه هاسته خودش رو داده.
برای اینکه اسمه هاست خودت رو بدونی به command prompt برو و توش تایپ کن hostname
برای اینکه مشکلت برطرف بشه میتونی مقدار connection string رو به (localhost) یا . ست کنی درست میشه.

دقیقا همین را کسی که برنامه را نوشت گفت:

مشکل همون اس ککیو ال سروره
احتمالا نام سرور اصلی شما
(local)
نیست.
موقع کاننکت شدن با یه اسم دیگه اتصال برقرار میشه
شما باید در کاننکشن استرینگتون اسم رو به همون اسمی که به سرور وصل میشین عوض کنین

کجا باید برم ست کنم ؟

veniz2008
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 23:50 عصر
بعید میدونم اینطوری به جایی برسی.
برنامتو بذار تا واسط کانکشنش رو تنظیم کنم. از چه نسخه ای از sql استفاده میکنی؟( 2005 یا 2008 ؟). فقط قبلش یک کاری کن. روی sql server management studio راست کلیک کن و run as administrator رو بزن. یک عکس از پنجره لاگین بگیر و همراه برنامه بذار (اینو بخاطر این میگم چون شما وارد نیستی که بدونی server name رو باید چطور بدست آورد).

sokoote mordab
جمعه 20 مرداد 1391, 00:18 صبح
بعید میدونم اینطوری به جایی برسی.
برنامتو بذار تا واسط کانکشنش رو تنظیم کنم. از چه نسخه ای از sql استفاده میکنی؟( 2005 یا 2008 ؟). فقط قبلش یک کاری کن. روی sql server management studio راست کلیک کن و run as administrator رو بزن. یک عکس از پنجره لاگین بگیر و همراه برنامه بذار (اینو بخاطر این میگم چون شما وارد نیستی که بدونی server name رو باید چطور بدست آورد).

pm شد server name هست
MOHSEN-PC

از اس کیو ال 2008 استفاده می کنم

veniz2008
جمعه 20 مرداد 1391, 00:28 صبح
لینکی که در پیام خصوصی گذاشتید خرابه و باز نمیشه. این برنامه رو میخوای رو چند کامپیوتر اجرا کنی یا فقط روی یک سیستم؟

sokoote mordab
جمعه 20 مرداد 1391, 01:54 صبح
فقط روی یک سیستم اجرا شود لینک اصلاح شد

veniz2008
جمعه 20 مرداد 1391, 09:32 صبح
منظور من از server name نام کامل بود. به شکل زیر توجه کن( مثلا مال من MD2008 هست. افتاد؟؟؟)
91021

sokoote mordab
جمعه 20 مرداد 1391, 12:12 عصر
MOHSEN-PC\SQLEXPRESS

sokoote mordab
شنبه 21 مرداد 1391, 12:43 عصر
آقای
mohammaddou (http://barnamenevis.org/member.php?155296-mohammaddou)

پس چی شد 2 روزه منتظره هستم اگر نمی توانید انجام بدید بگید که یک نفر دیگه انجام بده

veniz2008
شنبه 21 مرداد 1391, 12:53 عصر
دوست عزیز اولا : شما یه لینک گذاشتی که خرابه. دوما: یه server name رو چند روزه که به من نگفتید. وقتی خودتون پیگیر نیستید از دیگران چه انتظاری دارید؟.
شما برو داخل کدنویسی فرم های برنامه و کانکشن استرینگ رو بصورت زیر بنویس:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=university;Integrated Security=True");
به جای کلمه university باید نام دیتابیس خودتون رو بذارید.
موفق باشی.

sokoote mordab
شنبه 21 مرداد 1391, 13:04 عصر
دوست عزیز اولا : شما یه لینک گذاشتی که خرابه. دوما: یه server name رو چند روزه که به من نگفتید. وقتی خودتون پیگیر نیستید از دیگران چه انتظاری دارید؟.
شما برو داخل کدنویسی فرم های برنامه و کانکشن استرینگ رو بصورت زیر بنویس:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=university;Integrated Security=True");
به جای کلمه university باید نام دیتابیس خودتون رو بذارید.
موفق باشی.

همان موقع که گفتید لینک خرابه لینک جدید را گذاشتم و همچنین نام سرور اگه خودم می تونستم انجام بدم که دیگه برنامه را برای شما ارسال نمی کردم لطفا برام انجام دهید .
ممنون