PDA

View Full Version : سوال: خطا در اتصال اکسس با برنامه

h.rezaee
جمعه 20 مرداد 1391, 10:17 صبح
سلام بر دوستان . امیدوارم عبادات شما بزرگواران مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گرفته باشه. دوستان بنده برنامه ای نوشتم با C#2010 و بانک اطلاعاتی sql منتها بانک sql enterprice هستش برای این که برنامه درست کار کنه باید جداگونه بانک رو به اس کیو ال اتچ کنیم. برای رفع این مشکل هم می خواستم بانک رو به sql express تبدیل کنم منتها با مشکلات اساسی مواجه شدم حالا قصد دارم بانک رو به اکسس تبدیل کنم منتها این خطا رو میده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
التماس دعا

veniz2008
جمعه 20 مرداد 1391, 10:49 صبح
سلام. به این کار میگن پسرفت. به جای اینکه مشکل رو اساسی حل کنی داری از sql میری به اکسس. خوب چرا sql نسخه استاندارد رو نصب و استفاده نمیکنی؟

h.rezaee
جمعه 20 مرداد 1391, 10:56 صبح
سلام. به این کار میگن پسرفت. به جای اینکه مشکل رو اساسی حل کنی داری از sql میری به اکسس. خوب چرا sql نسخه استاندارد رو نصب و استفاده نمیکنی؟
دوست عزیز ممنون از نظر لطفتون. خودم هم میدونم ولی چاره ای ندارم. دوست عزیز مثل این که حرفم رو بد گفتم با sql enterprise هیچ مشکلی ندارم همه چی درست کار میکنه منتها وقتی که فایل نصب رو درست می کنم تا روی سیستم مقصد نصبش کنم اون موقع باید خود کاربر بانک رو تو اس کیو ال اتچ کنه! این هم بگم از install shield 2010 برای ساخت setup استفاده کردم. همه چیز درسته منتها این که باید جداگونه بانک رو اتچ کنی خراب کرده کار رو؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nilmil_nil
جمعه 20 مرداد 1391, 12:25 عصر
دوست عزیز
شما میتونید با دستوره SP_Attach_DB بانک رو به دیتا بیس اتچ کنید
اگه نیاز داشتید به توضیح بیشتر بگین

h.rezaee
جمعه 20 مرداد 1391, 18:16 عصر
دوست عزیز
شما میتونید با دستوره SP_Attach_DB بانک رو به دیتا بیس اتچ کنید
اگه نیاز داشتید به توضیح بیشتر بگین
دوست عزیز ممنون از نگاهت. ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدین.

danialafshari
جمعه 20 مرداد 1391, 18:37 عصر
من ابتدای کار با سی شارپ همش دنبال کد نویسی برای بانک اطلاعاتی بودم. ولی بعد که binding رو یاد گرفتم واقعا پشیمون شدم و برنامه هامو با کمترین زمان با ویزارد binding طراحی کردم. اگه شما با ویزارد این کار رو انجام بدید برنامتون طبق استاندارد کد نویسی میشه و هم برای شما راحت تره هم برای برنامه

veniz2008
جمعه 20 مرداد 1391, 19:01 عصر
من ابتدای کار با سی شارپ همش دنبال کد نویسی برای بانک اطلاعاتی بودم. ولی بعد که binding رو یاد گرفتم واقعا پشیمون شدم و برنامه هامو با کمترین زمان با ویزارد binding طراحی کردم. اگه شما با ویزارد این کار رو انجام بدید برنامتون طبق استاندارد کد نویسی میشه و هم برای شما راحت تره هم برای برنامه
لطفا به دیگران راه اشتباه رو یاد ندید. ویزارد مال افرادیه که نمیخوان زحمت بکشن و چیزی رو یاد بگیرن. یه خورده از راحت طلبی در بیاید. ویزارد فکر آدمو میبنده. به جای اینکه خودت کد بنویسی اینکارو میزاری به عهده برنامه.البته ممکنه موارد نادری پیش بیاد که استفاده از ویزارد به صرفه باشه اما در کل به شخصه استفاده از ویزارد رو به هیچ کس توصیه نمیکنم.

enekas
شنبه 21 مرداد 1391, 08:50 صبح
دوست عزیز خطا در نوع اکسس است
چون افیس شما احتمالا ورژن بالاست
بعد از provider . jet باید یه عدد دیگه بذاری

danialafshari
دوشنبه 23 مرداد 1391, 19:07 عصر
لطفا به دیگران راه اشتباه رو یاد ندید. ویزارد مال افرادیه که نمیخوان زحمت بکشن و چیزی رو یاد بگیرن. یه خورده از راحت طلبی در بیاید. ویزارد فکر آدمو میبنده. به جای اینکه خودت کد بنویسی اینکارو میزاری به عهده برنامه.البته ممکنه موارد نادری پیش بیاد که استفاده از ویزارد به صرفه باشه اما در کل به شخصه استفاده از ویزارد رو به هیچ کس توصیه نمیکنم.

اشتباه برداشت شد منی که با ویزارد کار می کنم قبلش با کد نویسی انجام می دادم و کارای ویزارد برام ملموس است
اما وقتی با ویزارد برنامه ای که مثلا در یک هفته می ساختم در 2 روز می سازم ترچیح می دهم با ویزارد دیگر کار کنم

veniz2008
دوشنبه 23 مرداد 1391, 19:27 عصر
مشکل همینجاست. ما همیشه دنبال راحت ترین راه هستیم نه بهترین راه. فرض کنید چند ماه دیگه میخواید توی آموزشگاه یا شرکتی مشغول به کار بشید. خداییش روتون میشه در مقابل پولی که دریافت میکنید به طرف مقابل ویزارد یاد بدید؟. این ویزارد چقدر خوانایی داره؟. حرف من اینه : 6، 7 خط کدنویسی اونقدرها وقت گیر نیست که لذت کدنویسی رو فدای ویزارد بازی کنیم. البته سلیقه و نظر هر شخصی محترمه. من نظر خودمو گفتم تصمیم نهایی با خود شماست. در مورد خطای برنامه تون هم با وجود اینکه اکسس کار نکردم ولی مشخصه که کانکشن استرینگ رو نمیشناسه. میتونید تو تالار access مطرح کنید تا زودتر به جواب برسید.
موفق باشید دوست من.

Reza,M
یک شنبه 23 تیر 1392, 15:12 عصر
سلام بر دوستان . امیدوارم عبادات شما بزرگواران مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گرفته باشه. دوستان بنده برنامه ای نوشتم با C#‎2010 و بانک اطلاعاتی sql منتها بانک sql enterprice هستش برای این که برنامه درست کار کنه باید جداگونه بانک رو به اس کیو ال اتچ کنیم. برای رفع این مشکل هم می خواستم بانک رو به sql express تبدیل کنم منتها با مشکلات اساسی مواجه شدم حالا قصد دارم بانک رو به اکسس تبدیل کنم منتها این خطا رو میده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
التماس دعا
منم تو Office 2010 به این مشکل برخوردم ولی راه حلشو نمیدونم!
برنامه ام با C#‎2008 بود و Office 2010. هنگام باز شدن همانند عکس بالا خطا می داد. برا اجرا شدن برنامه از AccessDatabaseEngine استفاده کردم که باعث شد دیگه خطا نگیره و برنامه اجرا بشه اما همچنان با آفیس مشکل داره!!!!!!
دوستان اگه میشه راهنمایی کنید

dharmaa
یک شنبه 23 تیر 1392, 16:26 عصر
سلام بر دوستان . امیدوارم عبادات شما بزرگواران مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گرفته باشه. دوستان بنده برنامه ای نوشتم با C#2010 و بانک اطلاعاتی sql منتها بانک sql enterprice هستش برای این که برنامه درست کار کنه باید جداگونه بانک رو به اس کیو ال اتچ کنیم. برای رفع این مشکل هم می خواستم بانک رو به sql express تبدیل کنم منتها با مشکلات اساسی مواجه شدم حالا قصد دارم بانک رو به اکسس تبدیل کنم منتها این خطا رو میده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
التماس دعا
سلام دوست گرامی
من همین مشکل رو داشتم اومدم ولی حلش کردم میتونی مراحل زیر رو بری
رایت کلیک روی پروژه در ویژوال استودیو انتخاب گزینه properties از تب build گزینه Target Platform رو که AnyCPu هست رو به x86 تغییر بدین.
امید دارم که مشکلت حل شود

tooraj_azizi_1035
یک شنبه 23 تیر 1392, 18:33 عصر
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255

احمد رضا طونی
دوشنبه 24 تیر 1392, 09:19 صبح
سلام دوست من احتمالا نسخه ویندوز شما 64 بیت باشه شما برای اجرای برنامتون وارد خصوصیات کامپایلی برنامتون بشید و دیباگ برنامتون رو از any cpu به x86 تغییر بدین و مجددا کامپایل کنید