PDA

View Full Version : عدم اجرای رویدادهای کنترل های روی فرم

mina_1000
جمعه 20 مرداد 1391, 13:45 عصر
سلام
من یه فرم دارم که روش چند تا کنترل (textbox,label,button,...) وجود داره برای رویدادهای هرکدومش کد نویسی کردم اما در زمان اجرا فقط رویدادهای پیش فرض زمانی که روی کنترل دابل کلیک می کنم (مثلا فقط رویداد دابل کلیک button) اجرا میشه و رویدادهای دیگه ای که خودم نوشتم اجرا نمیشه (مثلا رویداد key press از textbox) در ضمن keypreview فرم رو هم true کردم اما بازم فایده نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل خیلی بدیه

mehran788
جمعه 20 مرداد 1391, 14:39 عصر
این رویداد های keypress رو چه طور تعریف کردی؟دستی نوشتی یا از قسمت Event خود ویژوال استودیو تعریف کردی؟

مهرداد صفا
جمعه 20 مرداد 1391, 15:03 عصر
سلام
من یه فرم دارم که روش چند تا کنترل (textbox,label,button,...) وجود داره برای رویدادهای هرکدومش کد نویسی کردم اما در زمان اجرا فقط رویدادهای پیش فرض زمانی که روی کنترل دابل کلیک می کنم (مثلا فقط رویداد دابل کلیک button) اجرا میشه و رویدادهای دیگه ای که خودم نوشتم اجرا نمیشه (مثلا رویداد key press از textbox) در ضمن keypreview فرم رو هم true کردم اما بازم فایده نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل خیلی بدیه
سلام
باید یک EventHandler مربوط به رویداد مورد نظرتون با استفاده از تابعی که نوشتید بسازید و به رویداد شی اضافه کنید.

//in the name of god
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.KeyDown += new System.Windows.Forms.KeyEventHandler(MyOwnKeyDown) ;
}
private void MyOwnKeyDown(object sender,System.Windows.Forms.KeyEventArgs e)
{

}

به این ترتیب میگوییم که ما میخواهیم از MyOwnKeyDown در Handle کردن رویداد استفاده کنیم.
التماس دعا