PDA

View Full Version : سوال: کد اتصال به database ↓ در زمان اجرا ارور نمی گیرد ولی اجرا هم نمی شود؟

mohammadriano
جمعه 20 مرداد 1391, 14:42 عصر
dataGridView1.DataSource = dataGridView1.DataSource = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" + Application.StartupPath + @"\database.accdb;Jet OLEDB:Database Password=23456789";

hamed_hossani
جمعه 20 مرداد 1391, 15:04 عصر
سلام
مگر
Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" + Application.StartupPath + @"\database.accdb;Jet OLEDB:Database Password=23456789
conectionString نیست؟
فکر می کنم باید جدولی را به dataGridView1.DataSource نسبت بدید!

mohammadriano
جمعه 20 مرداد 1391, 15:07 عصر
سلام
مگر
Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" + Application.StartupPath + @"\database.accdb;Jet OLEDB:Database Password=23456789
conectionString نیست؟
فکر می کنم باید جدولی را به dataGridView1.DataSource نسبت بدید!
خیلی ممنون
متوجه نشدم!

veniz2008
جمعه 20 مرداد 1391, 16:34 عصر
سلام مهندس. به خاصیت دیتاسورس گریدویو که نمیان کانکشن استرینگ رو نسبت بدن. باید یه جدول از رکوردها رو بهش بدی تا نمایش بده. اینم یه نمونه کد:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source = .\\md2008;Initial Catalog = university;Integrated security = True");
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("select * from student", con);
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
dataGridView1.DataSource = dt;
موفق باشی.

mohammadriano
جمعه 20 مرداد 1391, 17:06 عصر
سلام مهندس. به خاصیت دیتاسورس گریدویو که نمیان کانکشن استرینگ رو نسبت بدن. باید یه جدول از رکوردها رو بهش بدی تا نمایش بده. اینم یه نمونه کد:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source = .\\md2008;Initial Catalog = university;Integrated security = True");
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("select * from student", con);
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
dataGridView1.DataSource = dt;
موفق باشی.
خیلی ممنون
در VB6 همچین کاری ممکن بود

یک مقدار برای من سخت هست ، میشه دقیقاً مسیر بانک سوال بنده رو جایگذین کنید

mohammadriano
جمعه 20 مرداد 1391, 17:14 عصر
91054
این هم ارور هایی که نشون میده

veniz2008
جمعه 20 مرداد 1391, 17:38 عصر
چیز سختی نداره.خطایی که رخ میده احتمالا بخاطر اینه که شما using مربوط به sql رو اضافه نکردید. اون بالای فرم که using ها هستن این رو اضافه کن:

using System.Data.SqlClient;
اگر جواب نداد این نکات رو توجه کن:
اگر از sql 2005 استفاده میکین جلوی Data Source میتونی (local) یا نقطه ( عبارت local رو به همون صورتی که نوشتم یهنی باید داخل پرانتز باشه و منظور از نقطه " . " هم همون کلیدی هست که علامت < روش هست. فقط نقطه میذاری بدون دابل کوتیشن). . جلوی Initial Catalog هم باید نام دیتابیست رو بنویسی. اگر از sql 2008 استفاده میکنی شبیه اون چیزی که در بالا نوشتم باید بنویسی. به جای md2008 باید نام instanse خودتو بذاری. اگر موقع نصب sql 2008 تغییرش نداده باشی بصورت پیش فرض SQLEXPRESS هست. یعنی به جای md2008 مینویسی SQLEXPRESS .
موفق باشی دوست من.

mohammadriano
جمعه 20 مرداد 1391, 17:47 عصر
با تشکر از شما
از بانک اکسس استفاده می کنم
using رو اظافه کردم ولی دوباره با ارور ↓ مواجه شدم
91056