PDA

View Full Version : سوال: مشکل در گرید ویو

enekas
شنبه 21 مرداد 1391, 08:39 صبح
من یک دیتا گرید ویو دارم که داخل ان تاریخ روزهایی ثبت شده که در ان روز باید کاری انجام بدم

میخوام وقتی در تاریخ مشخص کاری انجام دادم روی ان سطر و ستون گرید ویو (یا علامت یا متن) بذارم که هر شخص دیگر وارد برنامه شد بفهمه من در تاریخ مورد نظر چه کاری انجام دادم

veniz2008
شنبه 21 مرداد 1391, 08:56 صبح
سلام، میتونی واسه هر رکورد یک فیلد وضعیت از نوع bit یا bool درنظر بگیری و داخل گریدویو یه ستون از نوع چک باکس اضافه کنی. هر وقت کاری رو در زمان مشخص انجام دادی تیک چک باکس رو میزنی و داخل دیتابیس هم وضعیتش رو اعمال میکنی.( مثلا trueبرای اونا که رسیدگی شدن و false برای اونایی که رسیدگی نشدن). حالا هر وقت که میخوای که گرید رو به کاربر نشون بدی بررسی میکنی آیا true هست یا false و متناسب با اون چک باکس رو تیک میزنی یا خالی میذاری.

ali_habibi1384
شنبه 21 مرداد 1391, 09:02 صبح
براي اينكار كافيه به اون سلول گريد ويو اشاره كني و مقدار رو بريزي اون تو.براي مثال من در سطر جاري گريد در يك ستون خاص علامت ستاره رو نشون ميدم:

datagridview1["Col1", dgv.CurrentRow.Index].Value="*";

enekas
شنبه 21 مرداد 1391, 10:03 صبح
براي اينكار كافيه به اون سلول گريد ويو اشاره كني و مقدار رو بريزي اون تو.براي مثال من در سطر جاري گريد در يك ستون خاص علامت ستاره رو نشون ميدم:

datagridview1["Col1", dgv.CurrentRow.Index].Value="*";

میشه لطف کنید و بیشتر توضیح بدین
ممنون

ali_habibi1384
شنبه 21 مرداد 1391, 11:15 صبح
میشه لطف کنید و بیشتر توضیح بدین
ممنون
شما وقتي روي يك ستون از گريد هستي و دكمه اي رو ميزني تا متوجه تغييرات بشي كدي رو كه نوشتم ميزني تا يك ستاره توي سلول مورد نظرت بذاره. كد خيلي واضحه چيشو متوجه نشدي؟

enekas
شنبه 21 مرداد 1391, 12:34 عصر
شما وقتي روي يك ستون از گريد هستي و دكمه اي رو ميزني تا متوجه تغييرات بشي كدي رو كه نوشتم ميزني تا يك ستاره توي سلول مورد نظرت بذاره. كد خيلي واضحه چيشو متوجه نشدي؟

من میخوام بصورت خودکار وقتی تیک چکس باکس را فعال کردم این عمل اتفاق بیفته... این کد را کجا بنویسم
دکمه باتن نداره
ممنون از توضیحاتتون