PDA

View Full Version : درخواست یک ادیتور

masud8002k
شنبه 21 مرداد 1391, 08:57 صبح
سلام
دوستان من از ادیتور های مختلفی برای سایتم استفاده میکنم اما دنبال ادیتوری هستم که بشه عکس رو هم از کامپیوتر آپلود کرد و استفاده کرد(اکثرا باید برای درج عکس لینک بدی باید جای دیگه آپ کنی)
و مخصوصا اگر امکان اینکه بعد از آپلود عکس های هاست رو هم بشه دید مثل ادیتور جوملا که عالی میشه
کدوم ادیتور رو پیشنهاد میدید؟

Mohammadvb6
شنبه 21 مرداد 1391, 10:49 صبح
FCKEditor تمام این امکاناتو داره

masud8002k
شنبه 21 مرداد 1391, 10:56 صبح
FCKEditor تمام این امکاناتو داره

ممنون اما شنیدم میگن از لحاظ امنیتی اصلا توصیه نمیشه از این ادیتور استفاده کنیم ادیتور دیگه سراغ ندارید؟من ازckeditor استفاده میکنم که قابلیت آپلود عکس رو نداره

Fartaj
شنبه 21 مرداد 1391, 16:24 عصر
سلام دوست عزیز

گشتم نبود_______________ نگرد نیست :لبخند:

اگر از fck بگزریم بقیه قسمت آپلودشون پولی هست من به تازگی freetextbox رو گزاشتم هم حجم کمی داره هم فعلا آپلود عکس اون کار می کنه اما در کل قسمت آپلود و دیدن فایل های هاست بعد از fck پولی شده واستفاده از اونها خطرناکه

جوملا که شما می گی خودش رایگانه پس ادیتورش هم رایگانه اما asp یک همچین امکاناتی رو پولی پیدا می کنی

NOSRATGOLAB
دوشنبه 30 مرداد 1391, 19:23 عصر
لینک دانلود fckeditor رو کسی داره بزاره:گریه:

M.KH-SH
دوشنبه 30 مرداد 1391, 19:41 عصر
دوست من freetextbox هم editor خوبی هستش و کار با اون خیلی راحت هست

NOSRATGOLAB
دوشنبه 30 مرداد 1391, 21:41 عصر
من یه ادیتور میخواهم باش بشه عکس از رو کامپیوتر اپلود کرد (مجانی) لطفا هر ادیتوری که معرفی میکنین لینک دانلودشم بزارین:افسرده:

Fartaj
دوشنبه 30 مرداد 1391, 22:26 عصر
تنها ادیتوری که می تونم معرفی کنم freetextbox هست
لینک دانلود :
91565
البته راه اندازی سیستم آپلود تصویر اون یکم کار داره که مراحل رو تو همین پست می زارم فعلا خودش رو دانلود کن

احتمالا تا فردا بعد از ظهر بتونم توضیحات مربوط به این ادیتور رو بزارم

NOSRATGOLAB
سه شنبه 31 مرداد 1391, 07:52 صبح
ممنون.خدا خیرتون بده .یادتون نره توضیحاتو بزارید .من منتظرم :بوس:

mehdi_gerami65
سه شنبه 31 مرداد 1391, 13:02 عصر
چرا امنیت نداره نکنه به خاطره XSS میگی بابا میشه انون کنترل کرد

Fartaj
سه شنبه 31 مرداد 1391, 19:21 عصر
ببخشید یکم دیر کردم :لبخند:

مراحل راه اندازی ادیتور freetextbox و سیستم آپلود تصویر اون :

1. پس از افزودن کامپوننت freetextbox.dll به پروژه ، فایل های app_licenses.dll ، licenses.licx و freetextbox.dll را به پوشه bin پروژه اضافه نموده و سپس کنترل را به پنجره toolbox اضافه نمایید .
2. پوشه aspnet_client را به پروژه اضافه نمایید . این پوشه شامل تصاویر و فایل های js مورد نیاز است و همونطور که می بینید حجم بسیار کمی نسبت به سایر editor های معروف داره .
3. خاصیت ValidateRequest="false" را در بالای صفحه در داخل تگ <%@page%> اضافه نمایید .
4. پوشه ای به نام images ایجاد کنید . در این پوشه فایل های upload شده قرار خواهد گرفت .
5. و حالا یک freetextbox به فرم اضافه نمایید .

تا اینجا ما خود freetextbox رو راه انداختیم اما اگر دقت کرده باشید هنوز توی toolbar اون سیستم upload تصویر رو نمی بینید برای این کار باید toolbar اون رو سفارشی کنیم و upload تصویر رو به اون اضافه کنیم .
برای این کار در قسمت properties این ادیتور خاصیت toolbarlayout رو پیدا کنید همونطور که می بینید جزئیات اجزا, این ادیتور رو می شه اینجا تنظیم کرد حالا شما (InsertImageFromGallery) رو اینجا به ادیتور اضافه کنید و با کاما آن را نسبت به بقیه مجزا کنید.
تا اینجا به ادیتور گفتیم که گزینه آپلود رو توی toolbar اضافه کن ، مرحله بعدی افزودن صفحه ای به پروژه با نام (ftb.imagegallery.aspx ) .

پس از افزودن این صفحه تمامی کدهای html اون رو پاک کرده و کدهای زیر رو جایگزین کنید :

<%@ Page Language="C#‎" ValidateRequest="false" Trace="false" %>
<%@ Register TagPrefix="FTB" Namespace="FreeTextBoxControls" Assembly="FreeTextBox" %>

<head id="Head1" runat="server">
<title></title>

</head>
<body>
<form id="form1" runat="server" enctype="multipart/form-data">
<div>

<FTB:ImageGallery ID="ImageGallery1" runat="server" AllowDirectoryCreate="True" AllowDirectoryDelete="True" AllowImageDelete="True" AllowImageUpload="True">
</FTB:ImageGallery>

</div>
</form>
</body>
</html>

حالا این صفحه ای که اضافه کردیم در نقش سیستم نمایش تصاویر آپلود شده و آپلود تصویر تو همون فولدر image هست که قرار دادیم .

پروژه نمونه :
91644
91643

اگر ادیتوری که تو پست قبل گذاشتم کار نکرد از تو پروژه نمونه dll ها و فولدر aspnet_client رو بردارید .

در ضمن یادم رفت برای اینکه تو ثبت کدهای html به مشکل نخورین کد زیر رو web.config بزارید :

<httpRuntime requestValidationMode="2.0"/>

دوستان ببخشید دیگه مقاله نویسی من خیلی خوب نیست اگه جاییش مشکلی بود بپرسید