PDA

View Full Version : سلام آقاي احسان شريف - مشکل انتقال اطلاعات به اکسل

somayeh1361
شنبه 21 مرداد 1391, 13:17 عصر
سلام آقاي احسان شرف چند وقت پيش يک تايپيک با موضع ارسال نتايج جستجو به اکسل در اين وب سايت گذاشته بودم شما لطف کردي و اونو اصلاح کرديد حال من مي خوام اين ماژول رو در يک برنامه ديگه استفاده کنم ولي با خطا مواجه مي شم اگه لطف کنيد مراحل استفاده از اين ماژولو برام توضيح بديد ممنون مي شم

somayeh1361
دوشنبه 23 مرداد 1391, 13:12 عصر
سلام دوستان کسي نيست جواب ما رو بده ماه رمضاني ثواب داره نياز فوري به اين برنامه دارم - با تشکر از لطفتون التماس دعا

emami.sie
سه شنبه 24 مرداد 1391, 07:08 صبح
با سلام
نمونه زیر رو ببینید... (اگه اشتباه نکنم قبلا آقای امیری زحمتش رو کشیده بودند)
می تونید ازش الگوبرداری کنید...
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 11:27 صبح
سلام آقاي امامي با تشکراز جوابتون اما فايل ارسالي شما در حالت datasheet نيست جدا از اون از ماژول و کد برنامه در فايل خودم استفاده کردم اما خطاي زير رو ميده از همه دوستان درخواست راهنمايي دارم متشکرم

emami.sie
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 12:01 عصر
با سلام
تغییرات رو روی نمونه خودتون انجام دادم...
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
شنبه 28 مرداد 1391, 11:27 صبح
با تشکر آقاي امامي لطف فرموديد مشکلم حل شد فقط يک مشکلي که وجود داره زمان انتقال اطلاعات به اکسل اطلاعات چپ چين است آيا امکان داره با تغيير کد اطلاعات درزمان انتقال به اکسل ،راست چين بشه

emami.sie
شنبه 28 مرداد 1391, 12:11 عصر
سلام
نمونه خدمت شما... (فقط دقت کنید من Microsoft Excel 12.0 رو به عنوان رفرنس اضافه کردم)
یک نکته : شاید مجددا سئوال شما این باشه که من اگه بخوام Alignment سلولهای جدول Center باشه یا تغییر فرمت سلولها و ... رو چطور اعمال کنم؟! جواب خیلی سادست (برای دوستانی که با کدنویسی Excel آشنا نیستن (مثل خود من) جواب: ابتدا من برای تمام تغییراتی که لازمه روی سلولهای فایل خروجی اکسل، اعمال بشه رو توسط ماکرو در اکسل ضبط کرده و بعد از قسمت ویژوال بیسیک همون فایل توابع مورد نظر رو به برنامه اکسسم اضافه می کنم)
موفق باشید (پیشاپیش عید فطر رو هم -در آخرین پست امروزم- به تمام دوستان و اساتید تبریک می گم)
یا علی

somayeh1361
شنبه 28 مرداد 1391, 14:18 عصر
با تشکر از شما آقاي امامي فايل ارساليتون کامل بود اما با توجه به عدم آشنايي اين حقير با برنامه نويسي در اکسل قسمت توضيحات بعديتونو متوجه نشدم اگه امکان داره يک نمونه بذارين پيشاپيش عيد سعيد فطر بر شما و خانواده محترمتان مبارک
اللهم عجل لوليک الفرج

emami.sie
دوشنبه 30 مرداد 1391, 08:35 صبح
سلام مجدد
خب بذارید اینجوری شروع کنم که فرضا در همون برنامه قبلی (آخرین پست) میخوایم علاوه بر اینکه صفحه از راست به چپ تنظیم بشه، Alignment تمام سلولها Center بشه و رنگ فونتشون هم قرمز. خوب مطمئنا این کار نیاز به کد نویسی خواهد داشت؛ حالا من برای راحتی کار ابتدا خروجی اکسل رو از برنامه اکسس می گیرم (qrytemp) بعد در فایل اکسل از قسمت تولبار Developer رو انتخاب می کنم (اگه این قسمت رو در اکسل مشاهده نمی کنید به Excel Option رفته و از قسمت Popular تیک گزینه سوم رو بذارید)
در این تب گزینه ای هست به نام Record Macro (البته شکل و کاربردش با ماکروهای اکسس متفاوته) که می تونید با استفاده ازش، هر کاری که توی فایل تون انجام میدید رو ضبط کنید (این ماکروها تبدیل به کدهای VB میشن) و کد هر ماکرو رو می تونید از قسمت Visual Basic همین تب مشاهده کنید... در ادامه پس از انتخاب Record Macro به شیت 1 رفته کل سلولها رو انتخاب و سایر تغییرات مد نظرم رو اعمال می کنم و سپس از همون تب Developer گزینه Stop Record Macro رو انتخاب تا ضبط ماکرو تموم بشه...
خب حالا کافیه کد مورد نظر ضبط شده توسط ماکرو در فایل اکسل رو به فایل اکسس اضافه کنید... (مانند نمونه)
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 08:16 صبح
سلام ضمن تبريک عيد فطر و قبولي طاعات از راهنمايي تون خيلي متشکرم- موفق و پاينده باشيد

اللهم عجل لوليک الفرج