PDA

View Full Version : سوال: چگونگی ذخیره سایت در دیتا بیس و نحوه اتصال به آن باwindows form application

ali1112
شنبه 21 مرداد 1391, 13:23 عصر
باسلام به همه دوستان و مدیران محترم انجمن برنامه نویسان
ببخشید یه سوال که خیلی جوابش ضروریه

من میخوام یه پروژه در موردپیاده سازی خرید و فروش لوازم ساختمانیه با windows form application بنویسم اما
باید توی این پروژه برای قسمت حسابداری اون هم یه نرم افزار حسابداری پیاده کنم
و همچنین باید با استفاده از کدهای سه لایه پیاده سازی بشه که درج و حذف و آپدیت و سرچ اون رو با استفاده از کدهای سه لایه تقریبا انجام دادم
مشکل من اینه که باید اون رو جوری پیاده کنم که مدیر فروشگاه بتونه با وصل شدن به بانکی که در اون حساب داره ،حسابش رو چک کنه.
از استادمون که پرسیدم گفتند که باید ابتدا یه سایت با Asp.net بسازم و در اون سایت به بانک مورد نظر وصل بشم و سپس اون سایت رو در پایگاه داده ذخیره کنم
و برنامه باید از طریق وصل شدن به دیتابیس ،به بانک مورد نظر وصل بشه
و مشکلم اینه که نمیدونم به چه صورت سایت رو در دیتابیس ذخیره کنم وبعد چطوری برنامه با وصل شدن به دیتابیس حسابش رو چک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا هرچه زودتر جواب بدین

باتشکر

asadegha
شنبه 21 مرداد 1391, 16:11 عصر
دوست من. برای ارتباط با سایت بانک و ذخیره اون باید در بخش ASP.NET یا PHP سر بزنی.
ولی برای اتصال به پایگاه داده که در اینترنت قرار داره باید در پنجره Add Connection در قسمت Data Source گزینه Microsoft SQL Server (SqlClient) و در Server Name باید آدرس سایت یا IP اون رو وارد کنی. و بجای انتخاب گزینه ,Use Windows Authentication باید از گزینه Use SQL Server Authentication استفاده کنی. نام دیتابیس رو انتخاب میکنی و باقیه ماجرا.

اگه همینجا سرچ کنی دوستان دقیقتر توضیح دادن. کامل و جامع.

اگه برای تحویل پروژه زیاد وقت نداری، فکر کنم باید بخش عملیات سایت رو بدی به کسی که بلده برات انجام بده. فکر کنم تا یاد بگیری یکم دیر بشه.

ولی هیچ وقت خودتو دست کم نگیر.