PDA

View Full Version : سوال: ادغام كردن چند فيلد در يك فيلد

AZADEIUT84
یک شنبه 22 مرداد 1391, 09:01 صبح
با سلام
من ميخواهم اطلاعات چند فيلد را در يك فيلد ادغام نمايم آيا همچين قابليتي در accessوجود دارد؟
مثلا در يك Table چند فيلد كه هر كدام از نوع number يا textمي باشند دارم حالا مي خواهم زمانيكه در اين فيلدها مقدار انها ثبت مي گردد به صورت خودكار اطلاعات تمام اين فيلدها در فيلد ديگر كنار هم بياورد.
براي مثال فيلد 1 عدد 1500
فيلد 2:عدد 100
فيلد 3: حرف h

فيلد 1500100h:4
فيلد 4 رابه صورت خودكار از فيلدهاي قبلي خوانده و نمايش دهد
لطفا من را راهنمايي نماييد.
با تشكر

mazoolagh
یک شنبه 22 مرداد 1391, 18:21 عصر
دلیل خاصی داره؟ چون ثبت اطلاعات تکراری و اطلاعاتی که بشه از بقیه فیلدها استخراج کرد در حالت عادی کار درستی نیست.
در هر صورت شدنی است ولی باید ورود اطلاعات از طریف فرم انجام بشه.
برای نمایش در فرم و گزارش میتونین از calculated field استفاده کنین که مقدار اون بر اساس مقادیر فیلدهای دیگه تعیین میشه. از همین کنترل میتونین برای ثبت در جدول هم استفاده کنین.

AZADEIUT84
دوشنبه 23 مرداد 1391, 08:15 صبح
سلام ،
دليي كه ميخوام اين كار انجام بشه اينه كه اطلاعات من شامل طول ، عرض ، ارتفاع يك قطعه ميباشد كه هر كدام از اين شاخصه ها داراي كد شناسايي خاصي هستند و نهايتا مي خوام در برنامه براي هر قطعه با استفاده از اين شاخص ها كد قطعه رو خودكار اعلام كنه
براي مثال فيلد 1 انتخاب طول از اندازه هاي مختلف مي باشد مثلا طول 1200 كه با كد 3 مشخص شده
فيلد 2 انتخاب عرض از اندازه هاي مختلف مي باشد مثلا عرض 300 كه با كد Aمشخص شده
و فيلد 3 انتخاب ارتفاع از اندازه هاي مختلف مي باشد مثلا ارتفاع500 كه با كد 1مشخص شده
نهايتا فيلد 4 بايد كد قطعه را اعلام نمايد كه كليد جدول نيز مي باشد
يعني پس از ثبت اين اطلاعات متن3A1در فيلد 4 ثبت گردد.
چگونه مي شه اين كار رو در فرم انجام داد.؟

mazoolagh
دوشنبه 23 مرداد 1391, 12:11 عصر
اینطور بنظر میرسه که برای هر یک از ابعاد انتخابهای مشخصی هست. بهتر هست اول جداول (یک جدول هم میشه) کدینگ ابعاد رو بسازین و در فرم ثبت مشخصات، از 3 کمبو یا لیست باکس مقادیر ابعاد رو انتخاب کنین. در جدول هم کد اندازه رو ذخیره کنین نه خود اندازه (مثلا برای طول 1200 مقدار 3 رو ثبت کنین)
چه در جستجو و چه در گزارشگیری واقعا نیازی به فیلد چهارم ندارین ولی اگر اصرار به اینکار هست باید در رویداد afterupdate کمبوها کدی شبیه زیر بنویسین:
FIELD4=COMBO_LENGTH & COMBO_WIDTH & COMBO_HEIGHT