PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن منوبار اکسس در هنگام تغییرورژن اکسس

nazanin_90
یک شنبه 22 مرداد 1391, 23:02 عصر
با سلام
بادستور DoCmd.ShowToolbar "ribbon", acToolbarNo برای اکسس 2007 و دستور CommandBars.ActiveMenuBar.Enabled = False برای اکسس 2003 و قراردادن این دستورات در رخدادopen فرم استارت آپ ، منو بار اکسس مخفی میشود اما با تغییر ورژن اکسس منوبار در اجرای اول آشکار میشود و در اجراهای بعد تا مادامیکه اجرای اکسس در ورژن
دیگر صورت نگرفته منو بار اکسس مخفی میشود .توضیح بیشتر اینکه اگر بر روی سیستم خود اکسس 2003 و 2007 نصب کرده باشیم
این حالت پیش می آید.
با تشکر

abas1388
یک شنبه 19 شهریور 1391, 19:13 عصر
با سلام
بادستور DoCmd.ShowToolbar "ribbon", acToolbarNo برای اکسس 2007 و دستور CommandBars.ActiveMenuBar.Enabled = False برای اکسس 2003 و قراردادن این دستورات در رخدادopen فرم استارت آپ ، منو بار اکسس مخفی میشود اما با تغییر ورژن اکسس منوبار در اجرای اول آشکار میشود و در اجراهای بعد تا مادامیکه اجرای اکسس در ورژن
دیگر صورت نگرفته منو بار اکسس مخفی میشود .توضیح بیشتر اینکه اگر بر روی سیستم خود اکسس 2003 و 2007 نصب کرده باشیم
این حالت پیش می آید.
با تشکر
سلام به اساتید بزرگوار!
آیا راهکاری برای حل موضوع مطرح شده وجود دارد؟
باتشکر

nazanin_90
یک شنبه 26 شهریور 1391, 15:27 عصر
با سلام
این حالت پیش می آید.
با تشکر
سلام به اساتيد گرانقدر
داشتم از گرفتن جواب لينك زير نااميد ميشدم كه با جواب بي نظير يكي از اساتيد جوابم را گرفتم.
از گرفتن جواب اين تاپيك هم كم كم دارم نااميد ميشوم .انشاءالله اساتيد بزرگوار با ديدن اين تاپيك بفرمايند آيا راهكاري براي رفع اين مشكل وجود دارد يا نه و اگر وجود دارد به چه صورتي؟
http://barnamenevis.org/showthread.php?359489-ظاهر-نشدن-آیکن-اکسس-در-حالتی-که-فرم-در-حالت-pup-up-و-مینیمایز-اجرا-میشود
گمان نمي كنم حرفه اي ها از كنار اين مشكل براحتي بگذرند چرا كه در حالتي كه يك برنامه نويس بخواهد در هنگام اجراي برنامه اش اثري از اكسس نباشد در هنگام تغيير ورژن اكسس اين اثر هويدا مي گردد .
با تشكر

meytiu
یک شنبه 26 شهریور 1391, 18:30 عصر
با سلام دوست عزیز
یک نمونه پیوست که آماده کردم در همه ی ورژن های آفیس منوها مخفی میشوند

nazanin_90
یک شنبه 26 شهریور 1391, 22:57 عصر
با سلام دوست عزیز
یک نمونه پیوست که آماده کردم در همه ی ورژن های آفیس منوها مخفی میشوند
با سلام وتشکر

بااجرای فایل نمونه فوق منوی کلیه دیتابیس های دیگر هم مخفی شد. برای آشکار نمودن مجدد منوی فوق کد زیر را در رویداد unload فرم وارد نمودم ، اما بعد از رویداد unload منوی همین دیتابیس ظاهر میشود ومنوی دیتابیس های دیگر همچنان مخفی هستند و حتی منوی دیتابیسهای جدید هم مخفی هستند و متاسفانه نمیتوانم منوی اکسس را برگردانم . ظاهراً مجبورم اکسس را مجدداً نصب نمایم.

CurrentVersion = Trim(Version)
If Not CurrentVersion = "11.0" Then
DoCmd.ShowToolbar "ribbon", acToolbarYes
Else
CommandBars.ActiveMenuBar.Enabled = True
End If

با تشکر

meytiu
دوشنبه 27 شهریور 1391, 08:58 صبح
دوست عزیز من هم در 2003 و هم در 2010امتحان کردم به چنین مشکلی برنخوردم

nazanin_90
دوشنبه 27 شهریور 1391, 10:27 صبح
سلام
ممنون
درست شد

nazanin_90
دوشنبه 27 شهریور 1391, 16:13 عصر
سلام مجدد
در نمونه زير بعد از اعمال كدهاي فوق براي مخفي نمودن منو ، قسمتي از صفحه خاكستري پنجره ديتابيس اكسس (به اندازه عرض نوار وضعيت) خالي است.
چگونه اين مشكل برطرف ميشود؟
ضمناً اين حالت در اكسس2003 ايجاد ميشود
با تشكر

meytiu
دوشنبه 27 شهریور 1391, 18:58 عصر
خدمت شما دوست عزیز فایل شما با اضافه کردن کد زیر اصلاح شد

application.SetOption "show status bar", false