PDA

View Full Version : کار با نقشه های گوگل به صورت آنلاین در برنامه

sirvan-me
دوشنبه 23 مرداد 1391, 00:15 صبح
سلام به همه ی دوستان ... میخواستم تو برنامم بخشی رو داشته باشم که اگر کاربر به اینترنت متصل بود بتونه نقشه ی گوگل رو به صورت آنلاین ببینه و استفاده کنه ..... از دوستان می خوام راهنمایی کنن . در ضمن من Search کردم یه سری کامپوننت تو سایت های انگلیسی زبون معرفی کرده بودن که کار باهاش وقت گیر بود ....

mas'oud
دوشنبه 23 مرداد 1391, 00:42 صبح
ساده ترین راهش اینه که یک کنترل مرورگر (browser) بندازی رو صفحه و آدرس پیشفرضشو maps.google.com قرار بدی.

sirvan-me
دوشنبه 23 مرداد 1391, 22:21 عصر
این روشی که شما می گی کل سایت Google لود میشه ... !!!! من منظورم اینه که فقط پنل مربوط به Map تو برنامه لود شه و کاربر بتونه رو نقشه جابه جا شه ....

mas'oud
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:28 عصر
سلام
امیدوارم این نمونه که برات ایجاد کردم کمکت کنه.
چند نکته :
شروع نقشه از حوالی میدان ونک و با بزرگنمایی 12 است.
همه اینها و همچنین خاصیت سایز رو میتونی داخل فایل html تغییر بدی.
مثلا برای اینکه بدونی فلان مکان دارای چه مختصاتیه باید بری تو maps.google.com و مختصاتشو بدست بیاری و جایگزین دو عدد : (35.749873, 51.387241) بکنی.
همچنین میتونی نوع نقشه رو از بین این چهارتا انتخاب کنی:
ROADMAP
TERRAIN
SATELLITE
HYBRID

sirvan-me
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:34 عصر
ممنون دوست عزیز ... میشه یذره بیشتر در رابطه با برنامت توضیح بدی که این Map چه کاری انجام میده و مثلا اگه بخوام مسیر خودم و به صورت Default بدم باید چیکار کنم ؟!!!!

mas'oud
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:43 عصر
ببین!
اون عدد که گفتم میتونی تغییر بدی در حقیقت طول و عرض جغرافیایی شما است که برای بدست آوردنش میری به maps.google.com و مکان مورد نظرتو از روی نقشه پیدا میکنی. حالا روش راست کلیک بکن و گزینه wath's here رو بزن، گوگل طول و عرض جغرافیایی شما رو پیدا کرده و داخل باکس جستجوش درج میکنه. حالا این عدد رو کپی و جایگزین عددی که من قرار دادم بکن.

hakim22
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 16:09 عصر
http://www.codeproject.com/Articles/32643/GMap-NET-Great-Maps-for-Windows-Forms-and-Presenta