PDA

View Full Version : سوال: ساختن وبسایت توسط ASP.NET فرقش با ساخت وب سایت توسط WordPress چیست ؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید

MOH3N.FOXRIVER
دوشنبه 23 مرداد 1391, 03:18 صبح
سلام به تمام دوستان خوبم . واقعیتش من به زبان #C واسه ویندوز برنامه نویسی میکنم ، تصمیم گرفتم که وارد دنیای وب بشم . یه کتاب گرفتم واسه یادگیری ایجاد وب سایت توسط ASP.Net . یه کتاب دیگه هم به چشمم خورد ایجاد وب سایت توسط WordPress ... حالا لطفا منو راهنمایی کنید که این دوتا چه فرقی باهمدیگه دارن ؟؟؟ امنیت کدومشون بهتره ؟؟؟ کلا یه مقایسه واسم کنید و خوبی ها و بدی های هرکدوم رو واسم توضیح بدید .
جواب این سوال خیلی واسم حیاتی هست ، لطفا جواب منو بدید . باتشکر .

hadidan
دوشنبه 23 مرداد 1391, 08:48 صبح
سلام دوست عزیز
من هم تقریباً مبتدی هستم و تازه شروع کردم ولی تا جایی که تا حالا از طراحی وب فهمیدم براتون مینویسم:
تا اونجایی که من میدونم این دو تا از زمین تا آسمان باهم فرق دارند! Asp.net یک تکنولوژی طراحی وب هستش که برای طراحی سایت همه چیز رو خودتون طراحی میکنید، ولی Wordpress یک مدریت محتوا(CMS) هستش که با زبان PHP نوشته شده است، و برای طراحی سایت نیازی به کدنویسی زیادی ندارید، چیزی شبیه ساخت وبلاگ! امنیت هم چون گفتم Wordpress یک مدییرت محتوای آماده است، امنیت هم بستگی به همون نسخه ایی داره که دارید ازش استفاده میکنید.
ولی ASP.net همه چیز دست خودت هستش و میتونید یک سایت با امنیت بالا طراحی کنید. ولی فکر نکنم فقط با یک کتاب بشه سایت طراحی کرد! من خودم الان یه چند تا کتابی خریدم ولی بازم میبینم این کتابها در حد مبتدی هستش و همه چیز رو نگفتند، بهتون توصیه میکنم از آموزشهای همین سایت استفاده کنید و تمام PDF آموزشی تو اینترنت و آموزش تصویری مهندس کیانیان هم دانلود کنید.

موفق باشید

mehdi_gerami65
دوشنبه 23 مرداد 1391, 23:25 عصر
ببينيد سايت WordPrees يه مديريت محتوا است كه يه سري كامپوننت ها رو در اختيار شما ميذاره و ميكه هر جوري دوست داري سايت خودتو طراحي كن از لحاظ ظاهري ديگه تو هيچ دخالتي در كد نويسي اون نداري ولي در Asp.Net شما خودتو سايتي يا حتي اگه كار كنيد يه سي ام اسي رو طراحي ميكنيد و در اختيار ديگران ميذاري اگه هم تازه وارد دنياي وب شدي يه كتاي بهت معرفي ميكنم برو اونو منطالعه نتيجه خوبي ميگيري
Pro Asp.Net 3.5 And C#

M.KH-SH
دوشنبه 23 مرداد 1391, 23:37 عصر
خلاصه تر از همه می نویسم شما با wordpress هر کاری که دلتون بخواد نمی تونین انجام بدین و اگه پروژه ای باشه که قراره در دیتا وارد بشه و اون دیتا رو یک عملیات ریاضی خاصی روش انجام بدین رو با wordpress نمیشه فقط و تنها میشه اون برنامه رو از صفر نوشت
شما میتونی با office word یک نرم افزار بنویسی ؟
یا میتونی با visual studio یک نرم افزار بنویسی که کار office word رو انجام بده؟

کدوم یکی امکان پذیر هستش؟

دوست من یکی آماده است و تنها شما با توجه به خواسته خودتون محتویات توی اونو تغییر میدین و کاری نمی تونین روی بانک اون و مدیریت خواسته های جدیدتون داشته باشین ولی با کدنویسی و نوشتن یک برنامه از صفر شما هرچی که دلتون بخواد و مشتری سفارش بده رو می تونین پیاده کنین

فکر نکنم چیز غیر قابل درکی باشه این مورد هرکی یک بار برنامه نویسی هم کرده باشه میتونه درک کنه این مورد رو

زبان برنامه نویسی هم اگه انتخاب نکردی بهترین زبانی که در ایران بهترین بازار کار رو داره زبان C# هستش و اگه میخوای لغمه رو دور سرت نچرخونی vb.net هستش که تمام امکانات C# رو داره و هیچ فرقی هم باهم ندارن دیگه به خودت بر میگرده که دوست داری به چه صورت کار رو شروع کنی به هر حال بهتر هستش که چندین زبان برنامه نویسی یاد داشته باشی و بتونی به راحتی با اونها کار کنی

MOH3N.FOXRIVER
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 00:33 صبح
از تمام دوستان که جواب منو دادن ممنونم .

samadblaj
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 05:15 صبح
زبان ورود پرس PHP هستش؟ آیا زبان ASP این CMS هم هست؟ یا CMS به زبان ASP وجود داره؟

Mohammadm
دوشنبه 08 آبان 1391, 17:24 عصر
اگر اشتباه نگفته باشم دات نت نیوک برای asp بایستی باشه

fakhravari
دوشنبه 08 آبان 1391, 20:23 عصر
هر چر نت توش بود :بامزه: