PDA

View Full Version : سوال: کمک در ساخت یک فرم اسلاید تصاویر مانند شکل زیر

k1csharpdeveloper
دوشنبه 23 مرداد 1391, 04:10 صبح
برای ساخت این فرم من اول فکر کردم که هر کدوم از این عکسها یک Picturebox باشه ولی بعدا دیدم اگر باشه هم باید با زدن دکمه اضافه کردن تصویر اتوماتیک یک picturebox یا هر کنترلی ساخت و همینطور میخوام ببینم sample ای دارید که این فرمی باشه و با انتخاب باتن پایینش fullscrin بشه کرد تصویر رو اگه کمک کنید یک دنیا ممنون میشم

harani
دوشنبه 23 مرداد 1391, 12:55 عصر
این اسلایدا پیکچر باکس نیستن فرمن که تو یک پنل نمایش داده شده .

ببین این خوبه :

91198

دیگه سرسری کد نویسی کردم شاید بعضی جاهاش ایراد داشته باشه . خودت درستش کن دیگه .

hakim22
دوشنبه 23 مرداد 1391, 13:12 عصر
شما می تونید یک فرم درست کنید و توش مثلا یک پیکچر باکس یا چند دکمه و هر چیز دیگه ای قرار بدید و بعد با استفاده از خاصیت Controls در هر کدام از کنترلهای Container مثل فرم یا پنل یا ... اون فرم رو با متد Add اضافه کنید.
قابلیت Scrollbar هم روی Auto تنظیم بشه همین شکل رو بوجود میاره

این صفحه خیلی بیشتر شبیه WPF هست . ساخت چنین فرمهایی در WPF از کارهای معمول هر روز کاریست و سریع و راحت قابل اجراست .

k1csharpdeveloper
دوشنبه 23 مرداد 1391, 13:15 عصر
مرسی از لطفت حالا اگه بخوام تک تک عکس رو نیارم و بازدن هر بار دکمه یک پنل ایجاد کنم و داخل اون پنل اضافه بشه و با حذف عکس هم پنل حذف بشه مثل عکس باید چکار کنم و همینطور برای اینکه امکاناتی که توی این عکس جدید میذارم بخوام اضافه کنم باید چکار کنم؟

hakim22
دوشنبه 23 مرداد 1391, 13:20 عصر
خاصیت controls همه متدهای مربوط به اضافه و حذف کردن کنترلهای رو به شما میده .
منظور شما کدام امکانات است !!؟

k1csharpdeveloper
دوشنبه 23 مرداد 1391, 14:50 عصر
من اینجا 2 تا عکس گذاشتم میخوام صفحه اولم مثل عکس اول باشه یعنی هر چند تا عکس بود SCROLL بندازه و نشون بده و هنگامی که روی هرکدوم doubleclick کردم تقریبا مثل عکس دوم که قرار دادم بشه و خاصیت های zoom+,- و غیره رو داشته باشه