PDA

View Full Version : ارسال نتیجه ی یک کوئری به یک جدول

rasoulbarname
دوشنبه 23 مرداد 1391, 07:06 صبح
سلام خدمت مدیران محترم سایت وبقیه کاربران عزیز :لبخندساده:
من یه سایت تهیه کردم که که در ان مدیران هر مدرسه امار مدارس را وارد کرده که این امار طبعا وارد پایگاه داده میشود و مدیر سایت از ان خروجی EXEL یا ACCESS میخواهد من در مشورتی که با دوستان انجام دادم متوجه شدم که باید جداول را JOIN کنم من این کار را با یک کوئری انجام دادم ومیخواهم نتیجه این کوئری را در giride viwe نمایش دهم سوال:
1) فکر خودم این است که نتیجه کوئری را در یک جدول بریزم و از آن استفاده کنم حال چگونه نتیجه کوئری که برای join نوشتم را به یک جدول ارسال کنم؟
2)ا گر فکرم خوب نیست وراه بهتری برای مشکل من سراغ دارید لطفا راهنمایی ام کنید :قلب::قلب:
با تشکر از وقتی که برای من میذارید:قلب:

mohsen_f_b
دوشنبه 23 مرداد 1391, 09:36 صبح
1) فکر خودم این است که نتیجه کوئری را در یک جدول بریزم و از آن استفاده کنم حال چگونه نتیجه کوئری که برای join نوشتم را به یک جدول ارسال کنم؟
2)ا گر فکرم خوب نیست وراه بهتری برای مشکل من سراغ دارید لطفا راهنمایی ام کنید :قلب::قلب:

سلام

شما Join که انجام داده اید در یک دستور Select می باشد. براحتی مانند یک دستور Select معمولی اطلاعات خود را در یک DataSet یا DataTable بریزید . در DataSource مربوط به Grid خود قرار دهید تا بنمایش درآید. اگر قبلا گریدی را با دستور Select پر کرده باشید به همان شیوه می توانید. اگر هم از View برای اینکار استفاده نمایید که کار شما راحتر می باشد. View مانند یک جدول عمل می کند و شما به راحتی می توانید از آن Select بگیرید.

موفق باشید

rasoulbarname
دوشنبه 23 مرداد 1391, 14:51 عصر
سلام
من در ابتدای کوئری insert to table گذاشتم وجواب گرفتم ولی فقط با هر بار اجرا نتیجه را در ادامه ی نتایج قبلی میریزد وبسیاری از انها تکراری است چه کدی بنویسم که نتایج تکراری را دوباره به پایگاه داده ها نفرسته؟
یه دنیا ممنون از توجهتون

fakhravari
دوشنبه 23 مرداد 1391, 15:28 عصر
منظور شما را نمیدونم.
select بزارید.
باید در تالار SQL سوال کنید.

rasoulbarname
دوشنبه 23 مرداد 1391, 20:14 عصر
منظور شما را نمیدونم.
select بزارید.
باید در تالار SQL سوال کنید.

مثلا من دو جدول دارم به نام های
personnel = با فیلدهای ,...,family,name , (کد مدرسه)id , idm
profile= با فیلدهای idm, addres,name , tell
که با کد زیر join کردم ونتیجه را به جدول temp فرستادم ولی با هر بار اجرای کوئری نتایج تکراری را هم دوباره به جدول میفرستد
Insert into temp
select p.*,pr.address from personnel as p
inner join profile as pr on p.idm=pr.idm
سوال
1) کدی میخواهم که افرادی که id,idm انها تکراری است ودر جدول temp قرار دارند را به جدول نفرستد
2)کدی میخواهم که جدول temp را آپ دیت کند نه اینکه نتایج را پشت سر نتایج قبلی بنویسد
برای این دوسوال دوکد جداگانه میخواهم