PDA

View Full Version : سوال: مراحل یادگیری کدنویسی پیشرفته php

rezaee2
دوشنبه 23 مرداد 1391, 14:17 عصر
سلام

دوستان سوالی داشتم
میخواستم هدفم رو بگم و شمایی که توی php حرفه ای هستید راهنماییم کنید.

من میخوام به این سطح برسم:
1- طراحی یک سی ام اس استاندارد بر پایه شئ گرایی و بصورت MVC
2- ایجاد بسته های نسبی برای توسعه امکانات سی ام اس (بصورت ماژولار)
3- امکان پیاده سازی قالب بصورت بسته نصبی
خلاصه توانایی طراحی CMS استانداردی مثل Wordpress,joomla

میدونم اینا کار یه تیمه.. اما منظورم اینه که اینا کارشون استاندارد هست و قابل توسعه. منم میخوام کدنویسی استاندارد رو برای رسیدن به هدف بالا یادبگیرم.

من کدنویسی در ASP.net رو تجربه کردم در حد پیاده سازی و ارتباط با دیتابیس و سایتهای نرمال.

اما هنوز به MVC و.. نرفتم. فقط میدونم جداسازی لایه های کدنویسی از هم تو سه حالت مدل نمایش و کنترل هست.

من دقیقا باید چه مراحلی رو طی کنم. برای منی که سمت ماکروسافت کد نوشتم پی اچ پی یکم غیر استاندارد و درهم به نظر میرسه.

لطفا توی چند قدم بگید که من از چه مسیری برم.

مثلا:1- یادگیری دستورات ابتدایی پی اچ پی 2- یادگیری فلان 3- یادگیری فلان...

من الان بیشتر گیج شدنم بخاطر فریمورکهای مختلف موجود هست. توصیه شما اینه که برای رسیدن به هدفی که بالا مشخص کردم از کدوم مسیر برم؟
درصورت امکان برای هر مرحله یک آموزش هم معرفی کنید(فارسی یا انگلیسی فرق نداره)
نمیدونم از چه راهی برم که وقت خودمو توی مسیرهای اشتباه هدر ندم.

پیش پیش ممنونم از راهنماییهاتون

rezaee2
دوشنبه 23 مرداد 1391, 17:19 عصر
درضمن نکته ای رو که فراموش کردم بگم، من بلدم که سایتی بسازم و مثلا یه صفحه برای نمایش لیست مطالب بزارم یا اینکه یه صفحه برای لاگین و یه صفحه برای ارسال مطلب و.... (البته توی ای اس پی دات نت) اما اگر دقت کرده باشید توی سی ام اس ها کلا یه صفحه ایندکس داریم. این روش پیاده سازی رو از کجا دنبال کنم...

هنوز منتظر نظر دوستان حرفه ای هستم که یه مسیر رو بصورت گام به گام و مرحله به مرحله بصورت خلاصه بگن...

بازم ممنون

alizadehsoha
دوشنبه 21 بهمن 1392, 23:35 عصر
سلام. 1_من نمیدونم تا چه سطحی php بلدم. 2_ یه phpکار حرفه ای یعنی چی؟تا حدی باید باشه؟؟؟؟