PDA

View Full Version : سوال: تعریف یک متغیر از نوع Boolean که از خارج از کلاس ها و متد ها قابل دسترسی باشد!

mohammadriano
دوشنبه 23 مرداد 1391, 16:16 عصر
سلام
قبلاً در مجموعه Visual Basic 6.0 برای کنترل رویدادهای برنامه همچین کاری ↓ رو انجام می دادم.

91208

مثال :
مثلاً برای اینکه متوجه شوم کاربر بر روی فلان Button کلیک کرده یا نه ، میومدم و از یک ChekBox کمک می گرفتم
و خاصیت Visible اون رو False می کردم و زمانی که کاربر بر روی Button کلیک می کرد ChekBox.Value = 1
کار برنامه نویسی در این شرایط به خوبی پیش می رفت اما دوست دارم به صورت اصولی این کار رو انجام بدم
یعنی یک متغییر فوق سراسری از نوع Boolean تعریف کنم و با کلیک بر روی Button مقدار متغییر رو True کنم.
ممنون میشم پاسخ بدید.
همین

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 23 مرداد 1391, 16:35 عصر
یک متغیر بولین در سطح کلاس تعریف کنید و با زدن دکمه اونو true کنید.
اگر هم میخواهید در کل برنامه قابل دسترس باشه یک کلاس جدید ایجاد کنید و متغیر های بولین را از نوع static تعریف کنید در این صورت نیازی به نمونه سازی از کلاس نیست و براحتی از طریق نام کلاس قابل دسترس هست.

mohammadriano
دوشنبه 23 مرداد 1391, 16:56 عصر
یک متغیر بولین در سطح کلاس تعریف کنید و با زدن دکمه اونو true کنید.
اگر هم میخواهید در کل برنامه قابل دسترس باشه یک کلاس جدید ایجاد کنید و متغیر های بولین را از نوع static تعریف کنید در این صورت نیازی به نمونه سازی از کلاس نیست و براحتی از طریق نام کلاس قابل دسترس هست.
خیلی ممن.ن دوست عزیز

namespace WindowsFormsApplication11
{
static class aa
{
public static int ddd;
}
}

تا زمانی که برنامه باز هست
مقداری که به این متغییر میدیم ثابت هستش یعنی باقی می ماند؟

WindowsFormsApplication11.aa.ddd = 1112;

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 23 مرداد 1391, 17:02 عصر
ثابت که نیست یک متغیره و مادامی که شما مقدارش را عوض نکنی ، بله همون مقدار قبلی خواهد بود.