PDA

View Full Version : چاپ گزارش با crystalReport از 2 جدولي كه ارتباطي با هم ندارن

Yanehsar
دوشنبه 23 مرداد 1391, 18:42 عصر
سلام دوستان من برنامه براي چاپ فاكتورتهيه كردم حالا كه ميخوام فاكتور رو چاپ كنم بايد اطلاعاتي مانند :نام خدمت،قيمت پايه ، تعداد ،جمع كل رو داخل فاكتور بيارم.قيمت پايه داخل يه جدول و ساير اطلاعات داخل يه جدول ديگه الان كه گزارش ميگيرم فقط براي يه جدول مياره چيكار بايد بكنم ؟
من از crystalReport استفاده ميكنم

ehsan7007
دوشنبه 23 مرداد 1391, 18:52 عصر
سلام.
خودم امتحان نکردم اما فکر کنم جواب بده.
یه Blank report ایجاد کنید.از منوی fieleds explorer روی Databesad Fields کلیک راست کنید و DataBase expert رو بزنید.
سپس از زیزشاخه my connection و دیتابیستون هر دو تا تیبل رو درج کنید وok رو بزنید .
در پایان هم هر کدوم از فیلد هایی که می خواهید به رو به روی گزارش درگ کنید.

موفق باشید.

veniz2008
دوشنبه 23 مرداد 1391, 18:54 عصر
سلام. اگر بین دو جدول فیلد مشترک داری که میتونی از join استفاده کنی ( جتی اگر درون sql بینشون ارتباط ایجاد نکرده باشی). ولی اگر دو جدول هیچگونه ارتباط منطقی ندارن میتونی از دستور UNION برای نمایش دو جدول استفاده کنی.

Yanehsar
دوشنبه 23 مرداد 1391, 19:48 عصر
سلام. اگر بین دو جدول فیلد مشترک داری که میتونی از join استفاده کنی ( جتی اگر درون sql بینشون ارتباط ایجاد نکرده باشی). ولی اگر دو جدول هیچگونه ارتباط منطقی ندارن میتونی از دستور UNION برای نمایش دو جدول استفاده کنی.
بانك اطلاعاتي من اكسس هستش مشكلي نداره؟چون تا حالا اينكار رو نكردم ميشه نمونه اش برام بذاريد؟

veniz2008
دوشنبه 23 مرداد 1391, 20:04 عصر
بانك اطلاعاتي من اكسس هستش مشكلي نداره؟چون تا حالا اينكار رو نكردم ميشه نمونه اش برام بذاريد؟
دوست عزیز من تا حالا با Access کار نکردم ولی به احتمال زیاد هم join و هم union رو ساپورت کنه. برای اطمینان از این کار و نحوه بکارگیری این دستورات در اکسس در تالار Access سوالات رو بپرس تا کوئری صحیح رو در اختیارت بذارن.
موفق باشی.

Yanehsar
دوشنبه 23 مرداد 1391, 20:05 عصر
سپس از زیزشاخه my connection و دیتابیستون هر دو تا تیبل رو درج کنید وok رو بزنید .

سلام چنين گزينه اي وجود ندارد منم ADO.Net انتخاب كردمو اين خطا رو داد
91218