PDA

View Full Version : سوال: نحوه ی کار ایجکس در گوگل آنالیز

mohsen_31369
دوشنبه 23 مرداد 1391, 22:41 عصر
با سلام خدمت دوستان
سایت گوگل آنالیز رو که همتون دیدین، وقتی از منو ها مثلا گزینه ی overviwew را انتخاب می کنیم با ایجکس صفحه رو لود میکنه و پس از لود صفحه آدرس بار صفحه عوض میشه. توی جیمیل هم همین اتفاق میافته.
سوال من اینه که این کار رو چطوری انجام می دهد و فایده این جوری طراحی کردن چیه ؟
با تشکر.

pejman_view
سه شنبه 24 مرداد 1391, 03:50 صبح
سلام

این تابع جدیداً اضافه شده به امکانات جاوا اسکریپت، pushState که این کار را می کند و یکی از اشکلاتی که بر ای جکس وارد می دانستند این بود که کاربر عادت داره اگر اطلاعات صفحه اش جدید شد و می خواست به حالت قبل برگردد از دکمه عقب استفاده کند. مانند اینکه بعد از سرچ بخواهید به صفحه اول گوگل برگردید! در این موقع تابع جدیدی ارائه شد که وظیفه اش تغییر تاریخچه مرورگر است و توسط مرورگرهای مدرن ساپورت می شود مثال کار با این تابع در زیر آورده شده است با این تابع می توانید دکمه عقب هم را فعال نمایید:

window.history.pushState({"html":test.html,"pageTitle":test.pageTitle},"", urlPath);

البته این سوال مربوط به بخش PHP نمی باشد. اما حالا من یک جوری با فرمول هایی گفتم مربوط به ای جکس و ممکن با پی اچ پی کار کنید و جواب را نوشتم.:گیج:
با آرزوی موفقیت

mohsen_31369
سه شنبه 24 مرداد 1391, 21:16 عصر
خوب یعنی اول با ایجکس صفحه رو لود میکنه بعد به وسیله ی این تابع آدرس رو عوض میکنه؟
یه سوال دیگه این که با این کار سئو در سایت رعایت میشود، مثلا پس از لود با ایجکس 10 لینک در سایت لود شود آیا این لینک ها در گوگل ایندکس می شود یا نه؟