PDA

View Full Version : یک سوال شاید چرت اما حیاتی در مورد sql query select

pro_mvb
سه شنبه 24 مرداد 1391, 05:04 صبح
سلام
یک سوال ساده ولی بسیا حیاتی چون تنها راهیه که دارم.

به فرض شما یک select یک تیبل میخواهید بزنید که Id رو بده! اما اسم table رو نمی دونین آیا میشه بعد از from دستور سلکت دیگری زد؟

select id from (Select table_name from information_Schema.tables where table_name="harchi)"

:متفکر:

maktoom
سه شنبه 24 مرداد 1391, 11:24 صبح
سلام
چیزی که مشخصا در قسمت select باید نام فیلد بیاد نه جدول. و اما در مورد اینکه میشه جلوی from یه select زد جواب آره هست.
اما جدا اگه خودتون بدون اینکه از جایی دیده باشید این بذهنتون رسیده تبریک میگم. ذهن خلاقی دارید.
موفق باشید.

pro_mvb
سه شنبه 24 مرداد 1391, 12:53 عصر
ممنون میشه یک مثال بزنید! ؟
یه جا یه کدی دیدم که همچین ایده ای ازش گرفتم.

pro_mvb
سه شنبه 24 مرداد 1391, 16:00 عصر
نبود؟ یک مثال

pro_mvb
سه شنبه 24 مرداد 1391, 16:26 عصر
آیا این درست هست؟

union select lastname from (create or replace view 'rs' as union select table_name from information_Schema.tables where table_name='student')

اما در پایینی هدفم اینه که اول create رو اجرا کنه و jos رو بسازه بعدش id رو از jos بخونم.

creat or replace view 'jos' as union select table_name from information_Schema.tables where table_name='student';union select id from jos

:افسرده:

maktoom
سه شنبه 24 مرداد 1391, 21:49 عصر
اینجا (http://www.componentace.com/sql/subquery-select-from-select.htm) رو ببینید. اینجا (http://www.developer1.ir/SQL/Inter_Select.aspx) هم بطور کلی چیزای خوبی گفته. اما بجای اینطور کار کردن بهتره از روی یه مرجع sql کارتون رو پیش ببرید.

pro_mvb
سه شنبه 24 مرداد 1391, 21:57 عصر
الو نبوودددددددددد؟

pro_mvb
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 01:22 صبح
در واقع من در برنامه کد رو اجرا نمیکنم در url هست! یک سایت خارجی هست که دارم هک میکنم که متاسفانه موقع select از تیبل admin اررور forbiden میده منتهی forbiden مربوط به فقط اسم تیبل هست داستان داره! تنها راهی که به نظرم رسید اینه که بعد از from یک سلکت دیگه بزنم تحقیق کردم دیدم چیزی به نام view وجود داره که این امکان رومیده!

برای همین میگم آیا کد من درسته؟