PDA

View Full Version : پیکریندی SMTP e-mail settings در asp

alia.n
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 00:12 صبح
سلام دوستان من برای بازیابی رمز عبور (از ابزار Password Recovery در قسمت Login استفاده کردم)وباید smtp را پیکربندی کنم اما بلد نیستم میشه راهنماییم کنید.

fakhravari
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 01:04 صبح
<system.net>
<mailSettings>
<smtp from="fakhr@a-velayat.com">
<network host="mail.a-velayat.com" password="faary" userName="fakhr@a-velayat.com"/>
</smtp>
</mailSettings>
</system.net>

aminghaderi
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 01:46 صبح
کافیه فقط یه جستجوی کوچک کنید.
چیز خواصی نیست ، یه پروتکل برای ارسال ایمل هست ، جزئیات رو حتمی جستجو کنید ، چون خاطرم نیست.

اما نکات مهم و ظریف در تنظیمات که شاید به چشم نیاد ولی مهم و حیاتی هست :
1- برای تست بروی لوکال :
سرور : smtp.gmail.com
در جیمیل یه اکانت بسازید (احتمالا دارید) و کد کاربری و کلمه عبور خودتون رو در تنظیمات وارد کنید.
پورت اتصال : 587
2- در سرور :
سرور : معمولا mail.yoursite.com
کد کاربری و کلمه عبور یکی از ایمیل هایی که در پنل هاست ثبت کردید.
پورت اتصال : 25

--------------------------------------
(ظاهرا تاخیر ارسالم خیلی بالا بود ، پاسخ دوستمون رو ندیدم ، اما در تکمیل پاسخ ایشان و اینکه شاید این نکات برای شما مفید باشه .)

alia.n
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:22 عصر
کافیه فقط یه جستجوی کوچک کنید.
چیز خواصی نیست ، یه پروتکل برای ارسال ایمل هست ، جزئیات رو حتمی جستجو کنید ، چون خاطرم نیست.

اما نکات مهم و ظریف در تنظیمات که شاید به چشم نیاد ولی مهم و حیاتی هست :
1- برای تست بروی لوکال :
سرور : smtp.gmail.com
در جیمیل یه اکانت بسازید (احتمالا دارید) و کد کاربری و کلمه عبور خودتون رو در تنظیمات وارد کنید.
پورت اتصال : 587
2- در سرور :
سرور : معمولا mail.yoursite.com
کد کاربری و کلمه عبور یکی از ایمیل هایی که در پنل هاست ثبت کردید.
پورت اتصال : 25

سلام دوست من اما این کار برای تمام کاربران سایتم که پسوردشونو یادشون رفته جواب میده چون شما گفتید ایمیل و پسورد خودم یا دیگر کاربران سایت رو بدم.

aminghaderi
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 16:12 عصر
ایمیل صاحب سایت و هاست ؟! نه کاربر های عضو.
چرا اگر سایت شما ، خودش با آدرس اصلی سایت به به کاربران ایمل می دهد ، می شود با ایمل اونها هم ارسال کرد ولی اگر منظور شما اکانت های کاربر در یاهو و گوگل هست ، خیر نمی شود ، مگر اینکه کاربر خودش یوزر و پسور را بدهد تا شما با ایمیل اون ارسال کنید ، فکر کنم سایت کلوب دات کام این کار رو می کنه ، اکانت یاهو م ایمل شما رو می گیره و به اونها دسترسی پیدا می کنه ، البته اون نامه ارسال نمی کنه ، ولی امکان ارسال ، دریافت ، نمایش ایمل کاربر به این طریق هست .

اما کار روتین برای ارسال ایمیل از لوکال : با ایمل خودتون به روش پست قبل.
بروی سرور با یکی از ایمیل رسمی سایت ، مثل support که معمولا هم با همین ایمل ارسال می کنند.

روز خوش.