PDA

View Full Version : سوال: بانک سوال

باران1360
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 03:03 صبح
سلام
من می خوام یه بانک سوال درست کنم.یعنی یه سری سوال و جواب از یه درسی دارم.حالا می خوام اونا رو به یه application تبدیل کنم . امکاناتی مثل سرچ و این جور چیزا براش بذارم.میشه راهنمایی کنین.ار کجا باید شروع کنم؟چطوری سوال و جوابا رو تو دیتابیس بذارم .باید عکس باشن؟میتونین یه منبع در اختیارم بذارین؟این کار برام حیاتیه.لطفا کمکم کنین.

Y_Safaiee
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 03:57 صبح
با سلام خدمت شما

جدولهایی که لازم داری :

1.درس
2.سوال

فیلدهای جداول :
1.درس:کد درس,نام درس,تعداد واحد,نوع درس(عمومی,تخصصی,فنی) , ماهیت درس (تئوری,عملی) ,توضیحات ->همینا واسه برنامتون کافیه چون بانک سواله نه نرم افزار آزمون گیر
2.سوال : کد درس , سوال , جواب , توضیحات ->اقی فیلدها مثه بارم و مدت پاسخگویی و .. رو نمیخواد چون بانک سواله

نوع فیلدها :
1.درس
کد درس : bigint
نام درس : Nvarchar(50)
تعداد واحد : int
نوع درس : Nvarchar(50)
ماهیت درس : Nvarchar(50)
توضیحات : Nvarchar(max)

2.سوال:
سوال :Nvarchar(max)
جواب :Nvarchar(max)

حالا مثلا شما یه درس ریاضی پیش با کد 1005 ثبت میکنین و یک سوالم به شیوه زیر دارید:

کددرس :1005 , سوال : Tan چیست؟ , جواب : تانژانت , توضیحات :

برای جستجوی سوالهایی که برای درس ریاضی طرح شده فقط لازمه یه سلکت تو سوالهایی کنید که کد درسشون با کد درس سوال یکیه یعنی بنویسید :

Select * from Soalat where DarsId = 1005

خروجی دستور بالا سوالاتیه که برای درس ریاضی پیش تعریف شده.

پس سوال Tan چیست؟ نمایش داده میشه.

موفق باشین
بایت بایت

باران1360
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 09:48 صبح
با سلام خدمت شما

جدولهایی که لازم داری :

1.درس
2.سوال

فیلدهای جداول :
1.درس:کد درس,نام درس,تعداد واحد,نوع درس(عمومی,تخصصی,فنی) , ماهیت درس (تئوری,عملی) ,توضیحات ->همینا واسه برنامتون کافیه چون بانک سواله نه نرم افزار آزمون گیر
2.سوال : کد درس , سوال , جواب , توضیحات ->اقی فیلدها مثه بارم و مدت پاسخگویی و .. رو نمیخواد چون بانک سواله

نوع فیلدها :
1.درس
نام درس : Nvarchar(50)
تعداد واحد : int
نوع درس : Nvarchar(50)
ماهیت درس : Nvarchar(50)

2.سوال:
سوال :Nvarchar(max)
جواب :Nvarchar(max)

حالا مثلا شما یه درس ریاضی پیش با کد 1005 ثبت میکنین و یک سوالم به شیوه زیر دارید:

کددرس :1005 , سوال : Tan چیست؟ , جواب : تانژانت , توضیحات :

برای جستجوی سوالهایی که برای درس ریاضی طرح شده فقط لازمه یه سلکت تو سوالهایی کنید که کد درسشون با کد درس سوال یکیه یعنی بنویسید :

Select * from Soalat where DarsId = 1005

خروجی دستور بالا سوالاتیه که برای درس ریاضی پیش تعریف شده.

پس سوال Tan چیست؟ نمایش داده میشه.

موفق باشین

بایت بایت

ممنون.ولی من منظورم برای ثبت سوالها و جوابام توی جدول بود.سوالا و جوابا خیلی طولانی اند و پر از فرمولای سنگین ریاضی.برای این جور داده چه باید کرد؟

Y_Safaiee
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 10:01 صبح
با سلام مجدد

اگه سوالها به صورتین که نمیشه داخل فیلدهای کاراکتری اونا رو تعریف کرد (مثه سوالات ریاضیات که فرمول دارن) بهترین راه ساخت فیلد جواب از نوع عکسه اما به نظر من برای جستجو کنار اینها یه فیلد کاراکتری بسازید تا با استفاده از کلمات کلیدی که شما میدین بشه جستجو هم کرد.مثلا طرف نوشت سینوس کل سوالهای و جوابهایی(که به صورت عکسن) براش نمایش داده شه.

ماهیت جدول سوالتون اینطوری میشه
کد سوال :bigint
سوال :image
جواب:image
کلمه کلیدی / شرح سوال :nvarchar(max)

ذخیره و بازیابی سوالات و جوابام به صورت عکس راحته خواستین بگین ضمیمه کنم براتون.

موفق باشین
بایت بایت

باران1360
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 12:37 عصر
اره لطفا اگه میشه ممنون میشم

alias136790
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 00:42 صبح
استفاده از عکس درست نیست چون بعدا نمیشه سوال یا جواب رو ویرایش کرد
بهتره مورد اینچنینی رو بصورت word تو دیتابیس ذخیره کرد.
برای نمایش و ویرایش سوال و جواب هم یه کامپونت نیاز داری که متن فایل word رو بخونه
با یه جستجو تو سایت میتونی ذخیره فایل تو دیتابیس رو پیدا کنی.

البته ممکنه راه حل بهتری هم پیدا کنی.