PDA

View Full Version : سوال: مشکل در گزارش گیری با استفاده از کوری ویو اس کیو ال

mojtaba_kz
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 05:32 صبح
سلام علیکم؛

من برای گزارش گیری از Microsoft Reportviewer استفاده میکنم.

برای گرفتن اطلاعات با استفاده از Query که در View توسط SQL ایجاد کردم و درون Dataset قراردادم اطلاعات را واکشی میکنم.

با توجه به این کوری نرم افزار باید Select Max(id) From Part که در واقع آخرین رکورد است را در گزارش نشان دهد

(در واقع کاربر میاد پس از درج اطلاعات از همان اطلاعات وارد شده گزارش گیری میکند و چون من از Auto Number استفاده می کنم گفتم که آخرین رکورد را پرینت کند)

ولی مشکل اینجاست که برای گزارش گیری اطلاعات مورد نظر پس از ثبت باید یکبار از نرم افزار کاملا خارج شوید و پس از ورود دوباره به نرم افزار روی دکمه گزراش گیری یا همون چاپ کلید کنیم تا داده مورد نظر که آخرین رکورد باشد نشان داده شود....

*حال چه باید کرد برای این مشکل؟؟؟

**آیا دستور هست که پس از ثبت اطلاعات و یا اینکه در فرم لود گزارش بیاد اطلاعات View || Dataset || خود Databse را رفرش کند ؟؟؟؟

***راه حل شما برای این حل مشکل چیست؟؟؟

****تمام مشکل من بر می گردد به اینکه من روش Query گرفتن با توجه به مقدار یک تکس باکس را بلد نیستم... !!! اگر Query قسمت View را به صورت دستور می نوشتم و فیلتر کردن بر اساس مقدار تکس باکس بود فکر نمی کنم چنین مشکلی پیش بیاید!

خب در هر صورت در انتظار کمک شما دوستان هستم...

asadegha
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 06:04 صبح
برای کوئری گرفتن از textbox:

private void textBox2_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
SqlConnection con= new SqlConnection("Data Source=SADI-PC;Initial Catalog=developerteam;Integrated Security=True");

SqlCommand com = new SqlCommand("Select * From users where UserID like @id+'%'", con);

com.Parameters.AddWithValue("@id", textBox1.Text);

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(com);

DataTable dt = new DataTable();

da.Fill(dt);

dataGridView1.DataSource = dt;
}

mojtaba_kz
جمعه 27 مرداد 1391, 04:13 صبح
منظور من گرید ویو نبود

منظور من ویو اس کیو ال هستش

مشکل همچنان باقیست

mojtaba_kz
جمعه 27 مرداد 1391, 13:22 عصر
اصلا بی خیال قسمت گزارش گیری

من جدول ویویی که در دیتا ست قرار دادم را چطور میشه به قولی آپدیت کنم اطلاعتش رو؟؟؟؟

منظور از آپدیت ویرایش اطلاعات نیست.

منظور رفرش کردن

elham777
شنبه 23 خرداد 1394, 13:53 عصر
سلام.من دارم روی تزریق اس کیو ال با استفاده از داده کاوی کار می کنم و برای این کار به دیتاستی احتیاج دارم که هم کوری نرمال داشته باشه و هم مخرب.کل اینترنتو سرچ کردم نتیجه ای نگرفتم.می خواستم خواهش کنم کمکم کنید