PDA

View Full Version : سوال: آدرس دهی بانک به SqlConnection

mojtaba_kz
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 07:30 صبح
سلام دوستان؛

بانک اطلاعاتی

من برای اتصال بانک اطلاعاتی از خط دستور زیر استفاده میکنم اطلاعاتی در بانک ذخیره نمیشود و اطلاعات فقط قابل خواندن هستن

public

static SqlConnection cnn = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\db\Database1.mdf;File Mode=Exclusive;Integrated Security=True;User Instance=True");

ولی زمانی که ادرس فایل اتچ شده رو به صورت زیر وارد مکنم عملیات به درستی انجام میشود

public

static SqlConnection cnn = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\Users\Foro s\Desktop\Final\db\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

من می خواهم که نرم افزار بانک را از پوشه کناری خودش بخونه .. برای استفاده در هر سیستمی....

مشکل از کجاست؟

Y_Safaiee
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 08:13 صبح
سلام دوست من

مشکل دستور اول که دادین این قسمته File Mode=Exclusive این کد باعث میشه فایل به صورت خواندنی باز شه

راه درست که برنامه شما با دیتابیس کنار فایل exe کار کنه این شیوس:

public static SqlConnection cnn = newSqlConnection(@"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

اگه کنار فایل exe تون یه پوشه دیگه ساختین و توش دیتابیسو کپی کردین مسیر اینطوری میشه :

public static SqlConnection cnn = newSqlConnection(@"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\db\\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

در انتها دوست خوبم دقت کن همیشه دوتا \\ بزاری نه یکی

موفق باشی
بایت بایت

mojtaba_kz
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 08:41 صبح
سلام دوست من

در انتها دوست خوبم دقت کن همیشه دوتا \\ بزاری نه یکی

موفق باشی
بایت بایت

شما اگر از کاراکتر @ استفاده کنید دیگه نبابد // باشه باید / باشه

درسته ؟

مشکل همچنان باقیست

public

static SqlConnection cnn = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\db\\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

Y_Safaiee
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 09:12 صبح
با سلام مجدد

بله دوست عزیزم حق با شماست من حواسم به @ نبود.

برات یه برنامه ضمیمه کردم اگه میخوای غیر از اینی که من گذاشتم کاری کنی لطفا شیوا و کامل بگو

موفق باشی
بایت بایت

veniz2008
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 10:26 صبح
سلام. اگه هنوز مشکلت حل نشده بصورت زیر استفاده کن:

Data Source=(local)\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataD irectory|\\YourDataBaseName.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True
اگر @ گذاشتی باید یه دونه \ بزاری.
موفق باشی.

mojtaba_kz
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:37 عصر
علیکم السلام دوستان ؛

مشکل در ارتباط با بانک نیست ، برنامه بلاحاظ اتصال به بانک مشکلی ندارد ....

مشکلی که هست در بی ثباتی اطلاعات است....

اینکه زمانی که شما آدرس دهی زیر استفاده میکنید اطلاعات فقط خوانده می شوند فرضا اطلاعات در گرید ویو نمایش داده می شوند و لی هنگامی که می خواهیید اطلاعات جدیدی ثبت کنید این اطلاعات ثبت می شوند و در گرید ویو نمایش داده می شوند ولی در بانک ذخیره نمی شوند....

public

staticSqlConnection cnn = newSqlConnection(@"Data Source=(local)\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDi rectory|\db\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

ولی اگر آدرس دهی رو به این روش انجام دم هیچ گونه مشکلی در ثبت اطلاعات وجود ندارد...

public

staticSqlConnection cnn = newSqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\Users\Foro s\Desktop\Final\db\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

veniz2008
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:42 عصر
من متوجه این پست آخرت نشدم. واضحتر توضیح بده دوست عزیز.

Farshid007
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:43 عصر
خوب اینجوری ادرس بده:
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="+Application.StartupPath+@"\database.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

mojtaba_kz
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:53 عصر
من متوجه این پست آخرت نشدم. واضحتر توضیح بده دوست عزیز.

ببینید من در اون قسمت آدرس فایل دیتابیس باید مستقیما اشاره کنم که این فایل دیتا بیس من کجا قرار دارد

مثلا باید بگم که فایل دیتا بیس من در درایو C فولدر ali در پوشه db هست مشکل در ثبت اطلاعات نیست

اما اگر بگم که فایل دیتایس با نام ali.mdf که کنارت هست رو ببین.... اتصال بر فرار می شود ولی نمی توان اطلاعات جدیدی ثبت کرد

ظاهرا مشکل من خاص است

Farshid007
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:01 عصر
خوب مستقیم ادرس بده!

veniz2008
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:19 عصر
شاید مشکل از کدهای اضافه کردن باشه. کدی رو که باهاش اضافه میکنی بزار.