PDA

View Full Version : ذخیره و خواند ن آهنگ در windows application

setareh2013
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 11:50 صبح
سلام
من باید آدرس تعدادی آهنگ رو داخل پایگاه داده و خود آهنگ رو داخل یک پوشه ذخیره کنم . و برای نمایش از گریدویو استفاده کنم . و وقتی روی هر کدام در گریدویو کلیک کردم اون آهنگ شروع به خواندن کند .
در حالت win application نمی دونم چه طوری این کارو انجام بدم . لطفا در این مورد راهنماییم کنید.
باتشکر

veniz2008
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 12:13 عصر
سلام. فایل های صوتی رو درون پوشه debuge قرار بدید. در رویداد کلیک گریدویو نام اون آهنگ رو بخونید و اونو اجرا کنید. اگر آهنگ هاتون محدود هستن میتونید از شماره سطر گریدویو و استفاده از چندین if بین آهنگ ها تمایز قائل بشید و اونها رو از هم تفکیک کنید. کد مربوط به پخش آهنگ رو اگه خواستید بگید تا بذارم.

setareh2013
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:01 عصر
با تشکر از شما
تعداد آهنگ ها محدود نیست . چون کاربر هر زمان بخواد میتونه یک آهنگ جدید درج کنه . آدرس ها داخل پایگاه داده باید ذخیره بشه و با کلیک روی هر سطر اون آهنگ باید خوانده بشه .
کد آهنگ رو هم اگه بذارین ممنون میشم

setareh2013
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:14 عصر
فرض کنید آدرس آهنگ در ستون 1 و آدی آهنگ در ستون صفر هست . از طریق کد زیر می تونم آدرس آهنگی که روی اون کلیک شده رو بدست بیارم . حالا نمی دونم چه طوری با کلیک کردن روی اون آهنگ خاص اون اهنگ رو پخش کنم.
if(e.columnIndex==1 && e.rowIndex !=-1 )
{
address=datagridview1.currentrow.cells[1].value.tostring()
}

veniz2008
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:50 عصر
توصیه میکنم به همراه مسیر فایل نام فایل رو هم بصورت جداگانه در یک فیلد ذخیره کنید تا در هنگام استفاده براحتی بتونید از کد زیر استفاده کنید:

SoundPlayer player = new SoundPlayer("buzz.wav");
player.Play();

این کد فایل صوتی buzz.wav رو اجرا میکنه. برای استفاده از کدهای بالا باید using زیر رو اضافه کنید:

using System.Media;
شما باید با کلیک روی هر سطر، نام آهنگ اون سطر رو بدست بیاری و به جای buzz.wav قرار بدی.(کافیه تو رویداد click ابتدا آی دی اون رکورد رو بدست بیاری و بعدش یه سرچ بزنی و نامش رو بدست بیاری. اگر نام فایل در گریدویو باشه که چه بهتر ، کارتون راحت تر میشه و نیازی به select زدن هم پیدا نمیکنی.

Farshid007
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:02 عصر
http://www.geekpedia.com/code111_Play-MP3-Files-Using-Csharp.html