PDA

View Full Version : پروفایل و سبدخرید

sara_t
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 13:53 عصر
سلام

دوستان من تمام سایت رو مطالعه کردم اما در انتخاب روش گیج شدم من میخام یه کارت خرید طراحی کنم و با پروفایل باشه ایا این راه مناسبه ؟
اخه در یک پست نوشته بودن پروفایل مشکلاتی داره ممکنه توضیح بفرمایید.

mohsen_f_b
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 15:28 عصر
سلام
منظورتون از کارت خرید که پروفایل داشته باشه چیه؟ بیشتر توضیح دهید.

موفق باشید

sara_t
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 07:53 صبح
برای ذخیره مقادیر در سبدخرید یا از سشن یا از کوکی و یا از پروفایل استفاده میشه، من خوندم که پروفایل مشکلاتی داره اما نوشته نشده که چه مشکلاتی، و الان میخام از پروفایل استفاده کنم
آیا فرق زیادی با سشن و کوکی داره؟

mohsen_f_b
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 08:35 صبح
برای ذخیره مقادیر در سبدخرید یا از سشن یا از کوکی و یا از پروفایل استفاده میشه، من خوندم که پروفایل مشکلاتی داره اما نوشته نشده که چه مشکلاتی، و الان میخام از پروفایل استفاده کنم
آیا فرق زیادی با سشن و کوکی داره؟

سلام

دوست عزیز من تاحالا اسم پروفایل به گوشم نشنیدم!
به شخصه فروشگاه های که طراحی کردم و سبد خریر برا آنها گذاشتم، به این سبک کار کردم که کاربر هر کالایی رو اضافه کرد در بانک ذخیره زمان فراخوانی سبد خرید هم اطلاعات را از بانک بهش نشان دادم و امثال این جور کارها. از کوکی هم در مواردی استفاده کردم. این پروفایل تاحالا نشنیدم، اگه می شه یک توضیح بدین.

موفق باشید

sara_t
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 10:46 صبح
شما کاربران عضو رو خودتون طراحی میکنید. من از روش لاگین استفاده میکنم و برای هر لاگین پروفایل کاربری طراحی میشه (membership)

من مبتدی هستم و درجایگاهی قرار ندارم که بگم چی خوبه بد. اما تا جایی که مطالب سایت رو خوندم روشی که شما بکار میگیرید یک اشکال داره واونم اینه که نقل وانتقال به سرور زیاد میشه و بار سیستم زیاد میشه. به همین دلیل بازم طبق مطالب سایت از سشن و کوکی استفاده میشه که اینم مشکلات خودشو داره
ولی من میخام بدونم مشکل پروفایل نسبت به این دو روش چیه؟
مثلا یکی از مزایای اون اینه که اگه کاربری لاگین نکرده باشه و چند قلم جنس رو انتخاب کنه اما قبل از ذخیره در دیتابیس از اینترنت خارج بشه ودوباره به نت وصل بشه میتونه اقلام خودش رو ببینه این مورد از کتاب asp خانم هاشمیان خوندم.

mohsen_f_b
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 11:10 صبح
سلام

درست که وصل شدن به سرور و اتصال به پایگاه داده زیاد می شه ولی مزیت های خودش هم داره.
اگر از کوکی استفاده کنید اگر کوکی خود را حذف کنه(به عمد یا غیر عمد)اطلاعات سبد خرید حذف می شه یا اینکه تا زمان Expire Time برسه.
اگر زا Session استفاده کنید تا صفحه بسته بشه تا زمان انقضا فرا برسه اطلاعات سبد خرید حذف میشه و همچنین استفاده از Session به مقدار زیاد حافظه سرور رو مشغول می کنه و کندی سرور رو حس میکنید. به یک تعداد خاص از Session استفاده بشه خوبه بعد از اون دیگه حافظه بیش از حد اشغال می کنه.

خوب ببینید این پروفایل که فکر کنم واسه همون Membership رو می گید اونم اگر اشتباه نکنم اطلاعات رو در بانک ذخیره میکنه و به محض ورود کاربر اطلاعات رو نمایش میده. بغیر از این باشه فکر نکنم بتونه کنترول کنه. اگر مثلا سرور Restart شد چی؟!پس اطلاعات در بانک ذخیره میشه.(نظر شخصی)
من کلا از MemberShip استفاده نمی کنم بخاطر همین زیاد در موردش اطلاعات ندارم.

موفق باشید