PDA

View Full Version : سوال: ساخت فرم گرافیکی

rezarko
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 14:13 عصر
91354سلام. اين برنامه اي که گذاشتم از یه سایت خارجی گرفتم که سورسشو نذاشته بود. خواستم ببینم کسی میدونه این برنامه چه طوری ساخته شده؟ (در ضمن تو ویندوز xp,98 هم به همین صورته)
با تشکر

rezarko
سه شنبه 31 مرداد 1391, 16:51 عصر
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟:ناراحت:

SlowCode
سه شنبه 31 مرداد 1391, 16:58 عصر
فكر كنم..
يه تصوير png هست كه وقتي روش فوكوس ميشه اون تصوير زرد ظاهر يواش يواش ميشه و وقتي فوكوس ميره opacity اون تصوير دوم يواش يواش كم ميشه و بالاخره صفر ميشه. شبيه اينو ميشه راحت درست كرد.

program2vb
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 10:25 صبح
فكر كنم..
يه تصوير png هست كه وقتي روش فوكوس ميشه اون تصوير زرد ظاهر يواش يواش ميشه و وقتي فوكوس ميره opacity اون تصوير دوم يواش يواش كم ميشه و بالاخره صفر ميشه. شبيه اينو ميشه راحت درست كرد.

اگه میشه ممنون میشم یکی شبیه اینو درس کنی ..... خیلی لازم دارم .... ممنون میشم .... موفق و پیروز باشید .... یا علی

SlowCode
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 12:06 عصر
متاسفانه وقت آزاد من خيلي كمه، ولي سعي ميكنم درستش كنم.

setroyd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 12:13 عصر
اومده مثل ماشین حساب ویندوز 7 درست کرده ! میشه با alpha image control همین رو به راحتی ساخت .

m.4.r.m
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 14:58 عصر
نه بابا از باتون های Codejock استفاده کن همینظوری میشه فقط میمونه هنگام ترک ماوس Opacity رو کم وزیاد کردنش که اونم بچه ها بگن چی کار کنه

blake_daniel
دوشنبه 06 شهریور 1391, 16:40 عصر
سلام.
دوستان این نه alpha image هست نه تصویر png.
این توی کنترلهای پک codejoke هست.اسم کنترل هم فکر کنم backstage button باشه.
موفق باشید.

program2vb
دوشنبه 06 شهریور 1391, 17:42 عصر
سلام.
موفق باشید.

سلام دوست عزیز اگه میشه برام بزارین ممنون میشم دستتون درد نکنه ؟

SlowCode
دوشنبه 06 شهریور 1391, 20:18 عصر
سلام.
موفق باشید.

من تاحالا اسم ايني كه شما ميگي رو نشنيدم، الان هم ليست كنترل ها رو نگاه كردم ولي همچين چيزي نديدم، فكر نكنم توي ابزار codejoke همچين چيزي باشه، چون كلا ساختارش فرق ميكنه.

M.T.P
سه شنبه 07 شهریور 1391, 16:11 عصر
همشون PictureBox هستند.

rezarko
سه شنبه 07 شهریور 1391, 16:20 عصر
خوب میشه شما یه نمونه بذازین؟

محسن واژدی
سه شنبه 07 شهریور 1391, 17:13 عصر
سلام علیکم
همانطور که جناب M.T.P هم اشاره کردند تمامی PictureBox هستند، همچنین با تابع AlphaBlend تصویر دوم جایگزین تصویر اول میشود

تصویر عادی و تصویر دوم (تصویری که زمان قرارگیری موس بر روی کنترل ظاهر میشود) را به ترتیب در خاصیت PicNormal و PicMouseOver جایگزین کنید

موفق باشید

l4dl4d
یک شنبه 26 شهریور 1391, 09:48 صبح
دوستان من متوجه نشدم فایل چیه ولی چیزی که در مورد عنوان هست رو میگم.
برای اینکار میتونید از فتوشاپ هم کمک بگیرید.با استفاده از Gradiant و بقیه ی ابزار ها میتونید یک فرم گرافیکی بسازید.
کسانی که طراحی وب کار کردند این کارو خوب بلدند یه سری تکنیک ها داره کافیه تو نت دنبال 100 Styles for photoshop یا همچین چیزی بگردین تا مجموعه ای از استایل ها رو داشته باشین

موفق باشید

l4dl4d
یک شنبه 26 شهریور 1391, 09:50 صبح
یا اینم یه تکنیک دیگه
تو فتوشاپ دو تا دکمه ی هم اندازه با رنگ متفاوت بسازید.
هردوشون رو روی هم بزارین و دکمه ی دومی رو visible ش رو غیر فعال کنید
حالا وقتی Mouse-Move روی دکمه ی اولی افتاد : image2.visible=true
با تشکر

program2vb
دوشنبه 27 شهریور 1391, 21:41 عصر
دوستان من متوجه نشدم فایل چیه ولی چیزی که در مورد عنوان هست رو میگم.
برای اینکار میتونید از فتوشاپ هم کمک بگیرید.با استفاده از Gradiant و بقیه ی ابزار ها میتونید یک فرم گرافیکی بسازید.
کسانی که طراحی وب کار کردند این کارو خوب بلدند یه سری تکنیک ها داره کافیه تو نت دنبال 100 Styles for photoshop یا همچین چیزی بگردین تا مجموعه ای از استایل ها رو داشته باشین

موفق باشید

داداش سلام ممنون راهنمایی کردی ولی اینجا کسی نمیخواد فتوشاپ یاد بگیره اینجا در مورد کد بحث میکنیم حالا متوجه شدی

موفق و پیروز باشی یا علی

program2vb
جمعه 21 مهر 1391, 10:16 صبح
سلام به همگی دوستان گل اون پروژه صفحه اول مال سایت خارجی نبود مال من بود :لبخند: البته ما روش زیاد کار کردیم منظورم خودم و محمد دوستم ( justforvb (http://barnamenevis.org/member.php?188333-justforvb) ) عزیز ..... و با سپاس از محسن واژدی (http://barnamenevis.org/member.php?104729-%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%88%D8%A7%DA%98%D8%AF%DB%8C) عزیز و رضا عزیز ( rezarko (http://barnamenevis.org/member.php?244260-rezarko) )... دوستان اینم همه جزئیات اون برنامه صفحه اول با چند تا کار دیگه .....

البته قبل ساخت این فک میکردیم ماکروسافت با رنگ این کارو کرده ولی نمیشه با رنگ این کارو کرد چون وقتی بخواین از رنگ آبی به سمت رنگ نارنجی بریم باید وسط از زرد رد بشیم بعد بریم به نارنجی

قبلش اینو نوشته بودیم اینم میزارم شاید بدردتون بخوره .....

موفق و پیروز باشید ..... یا علی :قلب::تشویق:

IranVB
جمعه 21 مهر 1391, 13:44 عصر
سلام به همگی دوستان گل اون پروژه صفحه اول مال سایت خارجی نبود مال من بود :لبخند: البته ما روش زیاد کار کردیم منظورم خودم و محمد دوستم ( justforvb (http://barnamenevis.org/member.php?188333-justforvb) ) عزیز ..... و با سپاس از محسن واژدی (http://barnamenevis.org/member.php?104729-%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%88%D8%A7%DA%98%D8%AF%DB%8C) عزیز و رضا عزیز ( rezarko (http://barnamenevis.org/member.php?244260-rezarko) )... دوستان اینم همه جزئیات اون برنامه صفحه اول با چند تا کار دیگه .....

موفق و پیروز باشید ..... یا علی :قلب::تشویق:
سلام خیلی ممنونم
میبخشید از این سوالم اصلا قصد بدی ندارم، چرا داخل چند پست اولی بصورت درخواست مطرح میکردین؟! :متفکر:

باتشکر از زحماتتون

program2vb
شنبه 22 مهر 1391, 13:20 عصر
سلام خیلی ممنونم
میبخشید از این سوالم اصلا قصد بدی ندارم، چرا داخل چند پست اولی بصورت درخواست مطرح میکردین؟! :متفکر:

باتشکر از زحماتتون

سلام خواهش ممنون از نظری که دادین

اگه خواستمو اول مطرح میکردم ریا میشد اینجوری مطرح کردم که ریا نشه :لبخند:

موفق و پیروز باشید .... یا علی

program2vb
دوشنبه 24 مهر 1391, 10:30 صبح
سلام به همگی دوستان گلم ...

میخوام یه فرم طراحی کنم ... اگه کسی وین 7 رو سیستم داره رو دستکتاپ راست کلیک کنه و گجت ها رو بزنه بیاد دقیقا میخوام یه فرم شبیه همین فرم گجت ها طراحی کنم ؟
کسی میتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم ..

وقتی میخوام فرم رو شفاف کنم ابزار موجود تو اون هم شفاف میشن من میخوام فقط خود فرم شفاف بشه و ابزار شفاف نباشن ..

البته یه ایده به زهنم رسید ... فک میکنم باید دو تا فرم طراحی کنم اولی رو شفاف در زیر و فرم مادر درس کنم و دومی رو یه رنگی رو حذف کنم ... که فقط ابزار باشن .....

شما هم اگه نظری دارین مطرح کنین تا ازشون استفاده کنیم ؟

ممنون از همگی دوستان ؟

محسن واژدی
دوشنبه 24 مهر 1391, 19:07 عصر
سلام به همگی دوستان گلم ...

میخوام یه فرم طراحی کنم ... اگه کسی وین 7 رو سیستم داره رو دستکتاپ راست کلیک کنه و گجت ها رو بزنه بیاد دقیقا میخوام یه فرم شبیه همین فرم گجت ها طراحی کنم ؟
کسی میتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم ..

وقتی میخوام فرم رو شفاف کنم ابزار موجود تو اون هم شفاف میشن من میخوام فقط خود فرم شفاف بشه و ابزار شفاف نباشن ..

البته یه ایده به زهنم رسید ... فک میکنم باید دو تا فرم طراحی کنم اولی رو شفاف در زیر و فرم مادر درس کنم و دومی رو یه رنگی رو حذف کنم ... که فقط ابزار باشن .....

شما هم اگه نظری دارین مطرح کنین تا ازشون استفاده کنیم ؟

ممنون از همگی دوستان ؟

سلام علیکم
تاپیک زیر هم بررسی کنین:
http://barnamenevis.org/showthread.php?325191-فرم-شیشه-ای-(Aero-Glass)

موفق باشید