PDA

View Full Version : سوال: سایت های online judge چه جور کار میکنند

storm_saeed
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 22:48 عصر
درود
یه سوالی ذهنمو درگیر کرده سایت هایی عین uva online judge یا سایت حکم دانشگاه شریف و امثال اینا چه جور راه اندازی میشن در مورد اسکریپتش منظورمه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

storm_saeed
جمعه 27 مرداد 1391, 12:57 عصر
واقعا 1 نفرم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

مسعود اقدسی فام
جمعه 27 مرداد 1391, 14:27 عصر
درود
یه سوالی ذهنمو درگیر کرده سایت هایی عین uva online judge یا سایت حکم دانشگاه شریف و امثال اینا چه جور راه اندازی میشن در مورد اسکریپتش منظورمه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

این سیستمها معمولا توسط جاوا برنامه نویسی می شن. برنامه نویسی اونها - نه به صورت حرفه ای - چندان دشوار نیست. ولی اگه بخوای خیلی دقیق کار کنی ممکنه بعضی جاها به گره بخوری.

مسعود اقدسی فام
جمعه 27 مرداد 1391, 14:31 عصر
درود

کدی که ارسال می کنید با کامپایلر از پیش تعیین شده کامپایل می شه. بعدا تست کیس به عنوان پارامتر ورودی به برنامه داده می شه. این تست کیس داخل یه فایل txt قراره داره که به جای کنسول ورودی به برنامه معرفی می شه. مثلا:

yourpro < input.txt >output.txt

چنین دستوری برنامه رو با ورودی input.txt اجرا می کنه و خروجی رو به جای مانیتور داخل output.txt می ریزه. بعد این فایل با فایل خروجی مطلوب مقایسه می شه و نتیجه درست یا نادرست بودن به کاربر ابلاغ می شه.

البته اینا چیزایی هستن که من خودم به تجربه حدس زدم. ممکنه دقیقا همین شکلی نباشه. ولی من خودم از این روش استفاده می کنم تا هر بار ورودی رو به صورت دستی وارد نکنم و غیره.

storm_saeed
جمعه 27 مرداد 1391, 20:27 عصر
یه سایت بود با php اونم با فریم ورک cake کار میکرد بعد اونا تست کیسو میدادن بعد ما جواب میفرستادیم با جواب خودشون تست میشد بعد میگف درسته یانه یعنی میشه بدون کامپایلر اینکارو کرد؟؟

storm_saeed
جمعه 27 مرداد 1391, 20:34 عصر
یه سوال دیگه من یه اسکریپت دانلود کردم به اسم onj در sourceforge بعد برای نصبش گفته دستور ./setup رو(setup یه شلی بود فک کنم برای نصب دیتابیش و...) حالا اگه بخوام تو wamp در ویندوز این کارو کنم چه جوری میشه
اخه چندتا اسکریپت دیگه در رابطه با اینجور سایتا دانلود کردم همشون یه همچین دستورایی داشتن البته تو لینوکس اینکارارو کردم(لوکال) راحت انجام میشد ولی در ویندوز نمیدونم چجوری؟؟؟بعد برای کامپایله کدا ایرادی پیش نمیاد که اگه در ومپ باشه

amin1softco
جمعه 27 مرداد 1391, 20:54 عصر
عزیزم چرا کار رو سختش می کنی در پی اچ پی می شه با دستور system یک فایل رو اجرا کرد و نتیجش رو چاپ کرد دیگه خوب gcc هم یک کامپایلر تحت لینوکس است دیگه 4 تا دستور باید اجرا کنه برای کامپایل و اجرا :

gcc foo.c -o foo

gcc foo.o -o myprog

myprog <input.text

نتیجه رو هم می شه داخل یک فایل ذخیره کرد یا مثل کد بالا به خود پی اچ بر گردوند با همینا می شه یک وب سرویس ایجاد کرد که این کار ها رو برای سایت ها انجام بده...

storm_saeed
جمعه 27 مرداد 1391, 22:09 عصر
میشه به جا کامپایل یک فایل مثلا با فرمت Txt در سایت گذاشت به عنوان جواب مرجع بعد کسانی که میفرستن جواباشونو با جواب اصلی چک کرد و نیازی به کامپایل نباشه؟؟
میشه یکم در رابطه با این کدی که گفتید توضیح بدید ممنون

gcc foo.c -o foo

gcc foo.o -o myprog

myprog <input.text

amin1softco
جمعه 27 مرداد 1391, 22:21 عصر
بله می شه چک کرد دیگه نتیجه رو بر می گردونه می شه حتی در پایگاهم ذخیرش کرد دیگه ولی آخرش به کامپایل نیازه... ولی روی سرور
این کد ها برای کامپایل برنامه روی لینوکس / یونکس است. پی اچ پی هم روی سرور لینوکس اجرا می شه دیگه.
اینجا : http://stackoverflow.com/questions/10613271/compile-c-code-with-out-making-a-c-file