PDA

View Full Version : سوال: افزودن سطر به دیتاگرید

atifeh
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 03:11 صبح
سلام
من توی برنامم یه دیتا گرید دارم که اطلاعاتی را از DB میخونه یعنی توسط اطلاعاتی از دیتابیس پر میشه حالا میخوام یک سطر به آن اضافه کنم اما Erorr زیر میده :
Rows cannot be programmatically added to the DataGridView's rows collection when the control is data-bound.

من پس از پر کردن دیتاگرید اتصالم close کردم اما نمیدونم این مشکل از چیه
لطفا راهنمایی کنید
باتشکر

gwbasic
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 04:42 صبح
متن خطا مشکل رو بیان می کنه. شما نمی تونید به گریدی که داده هاتون رو به اون Bind‌کردید سطری اضافه کنید. سطر مورد نظر رو به همون datasource‌ ای که به گرید بایند کردید اضافه کنید. به فرض اگه DataTable رو به گرید بایند کردید. سطر مورد نظر که DataRow‌هست رو به اون اضافه کنید نه گرید

atifeh
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 16:32 عصر
متن خطا مشکل رو بیان می کنه. شما نمی تونید به گریدی که داده هاتون رو به اون Bind‌کردید سطری اضافه کنید. سطر مورد نظر رو به همون datasource‌ ای که به گرید بایند کردید اضافه کنید. به فرض اگه DataTable رو به گرید بایند کردید. سطر مورد نظر که DataRow‌هست رو به اون اضافه کنید نه گرید

دیتاگرید من اطلاعاتشو مستقیما از جداول دیتابیس میخونه بعد ،گرید یک ستون ساعت دارد که من در انتها جمع کل آنها را میخوام
تو دیتاگرید نتونستم محاسبش کنم واسه همین یک تابع نوشتم که جمع کل ساعت محاسبه میکنه و در انتها درون یک تکس باکس میریزه
کسی که از برنامه استفاده می کنه از اطلاعات گرید پرینت میگیره من میخواستم متن تکس باکس را به عنوان یک سطر به گرید اضافه کنم که در پرینت چاپ بشه.
شما راه حلی دارید؟

tooraj_azizi_1035
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 18:04 عصر
الیته شما اگه از گرید Telerikاستفاده کنی چنین امکانی رو از طریق SummaryRows فراهم می کنه.
http://www.telerik.com/help/winforms/media/gridview-rows-summary-rows002.png
http://www.telerik.com/help/winforms/gridview-rows-summary-rows.html

gwbasic
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 22:02 عصر
دیتاگرید من اطلاعاتشو مستقیما از جداول دیتابیس میخونه بعد ،گرید یک ستون ساعت دارد که من در انتها جمع کل آنها را میخوام
تو دیتاگرید نتونستم محاسبش کنم واسه همین یک تابع نوشتم که جمع کل ساعت محاسبه میکنه و در انتها درون یک تکس باکس میریزه
کسی که از برنامه استفاده می کنه از اطلاعات گرید پرینت میگیره من میخواستم متن تکس باکس را به عنوان یک سطر به گرید اضافه کنم که در پرینت چاپ بشه.
شما راه حلی دارید؟

برای چاپ اطلاعات شما نیار به ابزار های گزارش سازی دارید مثل Crystall Report‌ که با استفاده از اون بتونید طراحی درستی از چیزی که قرار چاپ بشه انحام بدید. اونجا امکان مشخص کردن مجموع ، سرجمع و ... را دارید