PDA

View Full Version : مشكل در ثبت نام چند مرحله اي

p.parsaee
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 11:02 صبح
با سلام

در حال طراحي وب سايتي هستم كه كاربر بايد بتواند در چند مرحله در سايت ثبت نام كند. براي همين از كنترل Wizard استفاده مي كنم. تا اينجا مشكلي نيست.
در هر مرحله براي اطمينان از صحت داده هاي ورودي از كنترلهاي validation استفاده مي كنم. كنترلهاي RequireFieldValidator و بقيه كنترلهاي validation به خوبي كار مي كنند و در صورت وارد كردن داده هاي غيرمجاز يا وارد نكردن داده هاي ضروري كاربر نمي تواند به مرحله بعد برود.
اما از يك CustomValidator هم استفاده مي كنم. موقعي كه از اين كنترل در يك صفحه بدون Wizard استفاده مي كنم در صورت وجود اين كاربر در پايگاه داده پيغام هشدار مي دهد و اجازه اجراي دستور Insert را نمي دهد. اما وقتي ثبت نام چند مرحله اي شود، تمام validation ها به جز CustomValidator كار مي كنند. چرا؟ :متفکر:

سوال ب) به نظر شما براي چند مرحله اي كردن ثبت نام بهتر است اي كنترل Wizard استفاده كنم يا روشي ديگري را پيشنهاد مي كنيد؟

با تشكر :تشویق:

mohsen_f_b
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 11:16 صبح
سلام

تمام validation ها به جز CustomValidator كار مي كنند. چرا؟
از گروه بندی Validation استفاده کنید. حتما گروه بندی بده بهشون

سوال ب) به نظر شما براي چند مرحله اي كردن ثبت نام بهتر است اي كنترل Wizard استفاده كنم يا روشي ديگري را پيشنهاد مي كنيد؟

ضرب المثل : راه رسیدن به خدا زیاده
راه های مختلفی می تونید دنبال کنید. استفاده از MultiView یا استفاده از jQuery Step یا استفاده از UserContorl و یا ...

موفق باشید

p.parsaee
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 21:43 عصر
از گروه بندی Validation استفاده کنید. حتما گروه بندی بده بهشون

با گروه بندي هم درست نميشه.
كاري كه من براي custom validator انجام دادم اينه كه توي يه جدول بانك اطلاعاتي ميگرده اگه كد كاربري كه طرف روي فرم وارد كرده توي اين جدول پيدا نشه دستور زير اجرا ميشه

args.IsValid = true

و در غير اين صورت دستور زير

args.IsValid = false

لازم به ذكره كه اگه ثبت نام يك مرحله اي باشه اين كد به خوبي كار ميكنه يعني در صورت وجود نام كاربري در بانك اطلاعاتي اجازه درج دوباره رو نميده ولي در ثبت نام چند مرحله اي با استفاده از Wizard به مشكلي كه گفتم بر مي خورم.

راه حل ديگه اي سراغ ندارين؟

راه های مختلفی می تونید دنبال کنید. استفاده از MultiView یا استفاده از jQuery Step یا استفاده از UserContorl و یا ...

به نظرتون سازمان سنجش از كدوم روش استفاده مي كنه؟ فكر كنم زبانش php باشه. پس از Wizard يا ديگر كنترلهاي دات نت كه استفاده نكرده.

ممنون