PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات یک جدول که بصورت XML ذخیره شده است

mahdy.asia
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 12:59 عصر
من می خواهم یک برنامه با دلفی بنویسم که یک جدول مثل لیست تلفن های با فیلدهای
(code int,n_contact varchar(50),NoTell varchar(15)) بصورت xml ذخیره شده باشد در این برنامه بتوانم اطلاعات را در یک dbgrid نمایش دهم و رکورد جدیدی حذف یا اضافه یا ویرایش کنم

SAASTN
شنبه 28 مرداد 1391, 22:19 عصر
می تونی از TClientDataSet استفاده کنی. یه TClientDataSet روی فرم بذار و فیلدها رو براش تعریف کن، ارتباطاشو با DataSource و مثلا TDBGrid برقرار کن، بعد روی ClientDataSet راست کلیک کن و Create Data رو بزن. بعد می تونی دیتا رو توی یه XML ذخیره و بازیابی کنی. یه مثال ساده نوشتم.

BORHAN TEC
شنبه 28 مرداد 1391, 22:37 عصر
من هم از قبل یک فیلم آموزشی رو ساخته ام و در آدرس زیر قرار داده ام که میتونید از اون هم استفاده کنید:
http://www.irstu.com/?p=1580

mahdy.asia
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 08:07 صبح
می تونی از TClientDataSet استفاده کنی. یه TClientDataSet روی فرم بذار و فیلدها رو براش تعریف کن، ارتباطاشو با DataSource و مثلا TDBGrid برقرار کن، بعد روی ClientDataSet راست کلیک کن و Create Data رو بزن. بعد می تونی دیتا رو توی یه XML ذخیره و بازیابی کنی. یه مثال ساده نوشتم.
فایل مثال شما Vcl.Forms استفاده شده که در فایل پیوست وجود ندارد و قابل اجرا نمی باشد متشکر می شم اگه فایل مثال را کامل پیوست نمایید

mahdy.asia
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 10:29 صبح
من هم از قبل یک فیلم آموزشی رو ساخته ام و در آدرس زیر قرار داده ام که میتونید از اون هم استفاده کنید:
من که نتونستم فیلم آموزشی شما رو ببینم
فایل شما رو دانلود کردم فایل F1.html رو اجرا کردم اما این شد
91675

BORHAN TEC
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 10:40 صبح
من که نتونستم فیلم آموزشی شما رو ببینم
فایل شما رو دانلود کردم فایل F1.html رو اجرا کردم اما این شد باید کمی صبر کنید تا فیلم به طور کامل لود شود. اگر هم نشد در درون همان فایل RAR فایلی با پسوند swf وجود دارد که می تواید آن را باز کنید و فیلم را مشاهده نمایید.

فایل مثال شما Vcl.Forms استفاده شده که در فایل پیوست وجود ندارد و قابل اجرا نمی باشد متشکر می شم اگه فایل مثال را کامل پیوست نمایید این موضوع چیز خاصی نیست Vcl.Forms همان یونیت Forms در نسخه های قدیمی تر از XE2 است که در نسخه های XE2 و نسخه های جدیدتر نامش تغییر کرده است. به عبارتی اگر می خواهید برنامه را در نسخه های قدیمی تر اجرا کنید باید مثلاً به جای Vcl.Forms بنویسید Forms و به جای Winapi.Windows بنویسید Windows و به همین ترتیب....

vcldeveloper
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 19:08 عصر
در تاپیک های زیر قبلا توضیح داده شده:

یه سوال در مورد XML (http://barnamenevis.org/showthread.php?74675-%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-XML)
Import یک اطلاعات یک فایل XML در MySQL (http://barnamenevis.org/showthread.php?98092-import-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-xml-%D8%AF%D8%B1-MYSQL)

mahdy.asia
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 06:31 صبح
آیا می شود از فایل های xml کوئری گرفت بدین معنی که

انتخاب اطلاعات از چند فایل xml باشد که ارتباط آن ها با هم از طریق یک فیلد کلیدی بر قرار شده است
بتوان پارامتر تعریف کرد تا بر اساس مقدار پارامتر خروجی تغییر کند