PDA

View Full Version : سوال: عمل جستجو بر اساس دو یا چند فیلد در database و نمایش آن در gridview با استفاده از jquery.ajax-json

mohammad kafiyan
جمعه 27 مرداد 1391, 12:20 عصر
سلام به دوستان من در یک صفحه 4 textbox دارم که می خواهم کاربر با پر کردن آنها جهت عملیات search اطلاعات را به روش jquery.ajax-json ارسال و مقادیر دریافتی آنرا به datagridview (یک پیغام منتظر بمانید در صفحه ظاهر بشه) ، بایند کنه (نحوه ارسال چند پارامتر جهت عملیات search و نحوه دریافت چند پارامتر جهت نمایش در gridview چگونه است نیاز به مثال دارم )????
بهترین روش جهت ارتباط jquery.ajax با توابع در asp.net چیست و چون من بیشتر توی تایپک گشتی می زدم بیشتر از WebMethod استفاده کرده بودن آیا روشی بهینه تر وجود داره با یک نمونه مثال و توضیحات نیاز دارم ???
باتشکر از دوستان

mohammad kafiyan
یک شنبه 29 مرداد 1391, 00:48 صبح
سلام به دوستان این عید بندگی بر شیعیان مبارک باد
کسی از دوستان نبود در مورد سوال بالا راهنمایی کنه
سوال دیگر داشتم می خواستم برای دو dropdownlist که مربوط به استان و شهرستان هست هم با استفاده ازjquery.ajax-json

پیاده سازی کنم که اگر یکی از مقادیر استان انتخاب شد مقدار آن ارسال بشه database و با توجه مقدار آن (مقادیر شهرستان که در datatable قرار داره) dropdownlist شهرستان پر شود

tolid123456789
دوشنبه 17 مهر 1391, 15:03 عصر
سلام
ابتدا SQLDatasource
را در صفحه بیاورید
سپس با کمک ویزارد Configure دیتابیس خود را به آن متصل کنید در قسمت Insert فیلتر مورد نظر خود را برای جستجو با علامت سئوال وارد کنید
در انتها در قسمت تنظیمات دیتا سورس ایجاد شده در قسمت Select Quert وارد شوید و برای فیلتری که ایجاد کرده اید پارامتر ایجاد کنید
سپس از قسمت سورس پارامتر، حالت QueryString را انتخاب کنید و نام مورد نظر خود را که به عنوان پارامتر به این صفحه فرستاده اید را وارد کنید
در صفحه قبل از این صفحه تکس باکس و کلیدی بگذارید و برای رویداد کلیک کلید کد زیر را بنویسید
Response.Redirect("Report.aspx?Param1=" & TextBox1.Text)
اگر سئوالی داشتید بپرسید