PDA

View Full Version : سوال: دانشجوی رشته ی نرم افزارم -یاد گیری سی شارپ ؟؟؟؟؟

sasidigg
جمعه 27 مرداد 1391, 19:09 عصر
من دانشجوی رشته ی نرم افزارم ولی عملا چیزی از برنامه نویسی بهمون یاد ندادن هر چند با پیگیری هایی که کردم برا یاد گرفتن کاربردی زبان برنامه نویسی اساتید به من پیشنهاد کردند که ابتدا از سی شارپ شروع کنم.
به نظر شما این نظر درسته؟و اگر موافقید از کجا یا از چه مبحثی و یا کلا چطور باید یاد گیری سی شارپ رو آغاز کنم؟
میشه خودآموز یاد بگیرم یا باید به آموزشگاه های خصوصی مراجعه کنم؟
با تشکر

ehsan7007
جمعه 27 مرداد 1391, 19:15 عصر
سلام.
این که درست گفتن یا نه رو نمی دونم اما سی شارپ زبان اسونیه و راحت می تونی خوداموز یاد بگیره و تو درست کردن برنامه ها دست به کار شی.
از همین سایت می تونی شروع کنی ، غیر از مطالب ویدئو های اموزشی و کتاب زیاد دازه.
این ها هم بهت کمک می کنن :
www.ehsanavr.com
www.sourcegozar.ir

موفق باشی.

fjm11100
شنبه 28 مرداد 1391, 00:02 صبح
واسه کار توی ایران زبان خوبیه چون هم بازار بهتری داره هم ساده یاد می گیری. بهتره با یک مقاله شروع کنی(کتابها خیلی آسمون ریسمون می بافند) و نمونه کد بخونی و تحلیل کنی و کد بنویسی

harani
شنبه 28 مرداد 1391, 00:42 صبح
اینم ببینی بد نیست .
http://barnamenevis.org/showthread.php?356973-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D9%8A-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D9%8A%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87

mousa1992
شنبه 28 مرداد 1391, 01:14 صبح
با عرض پوزش از جمع بزرگان
به نظرم زیاد عجله نکن برای دست به کد شدن و برنامه نوشتن، خوب و دقیق مفاهیم پایه ای رو مطالعه کن و یادشون بگیر که کتاب های اون توی بازار موجوده و برای درک بهتر میتونی سوالات و ابهاماتو تو همین سایت مطرح کنی که جای بسیار خوبیه و دوستان حتما کمکت میکنن و بعد از اشنایی با مفاهیم نمونه کد هارو میبینی ، مینویسی و ... (بدون شک شرکت در کلاس های اموزشی به پیشرفتت کمک زیادی میکنه ،البته اگه وضع مالی خوبی داری:لبخند: و ویدئو های اموزشی هم خیلی مفیدن که دوستان لینک گذاشتن)
ان شاالله موفق باشی

sasidigg
شنبه 28 مرداد 1391, 07:22 صبح
سلام.
این که درست گفتن یا نه رو نمی دونم اما سی شارپ زبان اسونیه و راحت می تونی خوداموز یاد بگیره و تو درست کردن برنامه ها دست به کار شی.
از همین سایت می تونی شروع کنی ، غیر از مطالب ویدئو های اموزشی و کتاب زیاد دازه.
این ها هم بهت کمک می کنن :
www.ehsanavr.com (http://www.ehsanavr.com)
www.sourcegozar.ir (http://www.sourcegozar.ir)

موفق باشی.
از راهنماییتون ممنون
مشغول دانلود کلیپ های آموزشی هستم.شماره یک و دو که عالی بود.

veniz2008
شنبه 28 مرداد 1391, 10:17 صبح
از راهنماییتون ممنون
مشغول دانلود کلیپ های آموزشی هستم.شماره یک و دو که عالی بود.
سلام. قبل از اینکه شروع به دانلود کنید اطلاعات لازم رو بدست بیارید. شما باید بعد از یادگیری مقدمات سی شارپ (نحوه تعریف متغیرها، کار با حلقه ها و انتساب مقادیر و ...) شروع به یادگیری برای کار با دیتابیس شوید. الان برای کار با دیتابیس از دو روش کلی استفاده میشه:
1. ADO.Net و 2. LINQ و Entity Framwork (دومی فناوری جدیدتری هست که کار رو راحت تر و کدنویسی رو کمتر کرده). در مورد هر دوی این موارد بصورت مفصل در سایت بحث شده که میتونید جستجو کنید و مزایای هر کدوم رو یاد بگیرید.
عجله نکنید. راه درست رو با پرسیدن و جسجو کردن پیدا کنید. وقت برای دانلود بسیار زیاده.
موفق باشی دوست من.

sasidigg
شنبه 28 مرداد 1391, 13:37 عصر
سلام. قبل از اینکه شروع به دانلود کنید اطلاعات لازم رو بدست بیارید. شما باید بعد از یادگیری مقدمات سی شارپ (نحوه تعریف متغیرها، کار با حلقه ها و انتساب مقادیر و ...) شروع به یادگیری برای کار با دیتابیس شوید. الان برای کار با دیتابیس از دو روش کلی استفاده میشه:
1. ADO.Net و 2. LINQ و Entity Framwork (دومی فناوری جدیدتری هست که کار رو راحت تر و کدنویسی رو کمتر کرده). در مورد هر دوی این موارد بصورت مفصل در سایت بحث شده که میتونید جستجو کنید و مزایای هر کدوم رو یاد بگیرید.
عجله نکنید. راه درست رو با پرسیدن و جسجو کردن پیدا کنید. وقت برای دانلود بسیار زیاده.
موفق باشی دوست من.
همونطور که گفته بودم,به طور کاربردی با سی شارپ آشنا نیستم ولی با اصول پایه برنامه نویسی(تعریف متغیر,حلقه ها و ...)تا حدی آشنایی دارم.ولی متاسفانه در مورد دیتابیس اطلاعات چندانی ندارم(مخصوصا این دو گزینه).
باید پس از یاد گیری "مقدماتی" سی شارپ وارد مبحث دیتابیس بشم؟

veniz2008
شنبه 28 مرداد 1391, 16:32 عصر
همونطور که گفته بودم,به طور کاربردی با سی شارپ آشنا نیستم ولی با اصول پایه برنامه نویسی(تعریف متغیر,حلقه ها و ...)تا حدی آشنایی دارم.ولی متاسفانه در مورد دیتابیس اطلاعات چندانی ندارم(مخصوصا این دو گزینه).
باید پس از یاد گیری "مقدماتی" سی شارپ وارد مبحث دیتابیس بشم؟
میتونی اول دستورات ساده پایگاه داده رو یاد بگیری ( مثل select و insertو update و delete ) و بعدش یه برنامه کوچیک مثل یه دفترچه تلفن ساده رو شروع کنی. برای نوشتن چنین پروژه کوچیکی شما نیاز به دونستن این مراحل داری: 1. آشنایی با اشیا محیط محیط دات نت اینکه مثلا کمبوباکس یا گریدویو چی هستن و چه کاربردی دارن و ... 2. آشنایی با دستورات sql مورد نیاز برای پروژه شما. 3. تحلیل پروژه برای ساخت دیتابیس و جداول. 4. ساخت پروژه ( در واقع استفاده از 3 مرحله قبلی میشه که باید با یکی از روش های ADO یا LINQ و Entitity کار کنی). پروژه رو حتما سبک شروع کن ( هر چقدر هم که ساده باشه ولی نکات بسیار خوبی رو میتونی در چنین پروژه های کوچیکی یاد بگیری).
موفق باشی.

neda_1367_sh
شنبه 28 مرداد 1391, 17:49 عصر
الان برای کار با دیتابیس از دو روش کلی استفاده میشه:

سلام
منم مبتدیم.
2 روشی که شما گفتید رو در حد مقدماتی کار کردم.
الان میخوام یکیشو خوب یاد بگیرم به نظرتون کدوم بهتر و کاربردی تره؟
از نظر کاربرد فرقی دارن؟
با ado.net راحت تر بودم ولی همه میگن entity framework راحت تر و بهتر و جدید تره.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

veniz2008
شنبه 28 مرداد 1391, 18:24 عصر
سلام
منم مبتدیم.
2 روشی که شما گفتید رو در حد مقدماتی کار کردم.
الان میخوام یکیشو خوب یاد بگیرم به نظرتون کدوم بهتر و کاربردی تره؟
از نظر کاربرد فرقی دارن؟
با ado.net راحت تر بودم ولی همه میگن entity framework راحت تر و بهتر و جدید تره.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
بهترین توضیحات رو جناب gwbasic (http://barnamenevis.org/member.php?25140-gwbasic) در لینک زیر خیلی ساده و روان توضیح دادن. حتما دوستان مبتدی و دوستانی که هنوز در این ارتباط ابهام دارند مطالعه کنند:
http://barnamenevis.org/showthread.php?354423-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%DA%86%DB%8C%D9%87-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D 9%85-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F&p=1562644#post1562644

ali_habibi1384
یک شنبه 29 مرداد 1391, 01:48 صبح
يك كلام:
از سايت برنامه نويس شروع كن. كتاب به درد نميخوره.