PDA

View Full Version : سوال: پیام خطا یا اختیار موقع حذف یک رکوردد در گرید ویو

meysamdalipour
جمعه 27 مرداد 1391, 19:10 عصر
سلام دوستان برنامه نویس
من یه کدی دارم که وقتی می خوام یک رکورد رو از گریدویو حذف کنم ، ( البته به صورت ویزارد رو می گم) اول یه دکمه انتخاب گذاشتم . وقتی رکورد رو انتخاب گرد یک دکمه هم گذاشتم که با زدن این دکمه یک پیام اخطار ظاهر میشه و اگر ok را بزنیم رکود حذف میشه . این روش برای موقعی هست که دکمه باشه .
کد زیر رو درون دکمه باتن گذاشتم . کار هم می کنه .

OnClientClick="return confirm('آیا مطمئن هستید؟');"
کد بالا درون رویداد onclientclick اونهم درون کد html قرار دادم . .
.
.

اما برای وقتی که می خوام همه چیز ویزاردی باشه چه کار کنم؟ منظورم اینکه به جای دکمه select یه دکمه گذاشتم به نام delete که عمل حذف رو انجام می ده ، اما دیگه اخطار واسه حذف نمی ده و یه سره حذف میکنه . ضمن اینکه گریدویو رویداد onclientclick هم نداره که من کد مورد نظر رو داخل بذارم و مانند روش قبلی عمل کنم .
حال سوال من اینه که آیا میشه کد بالا رو تو یه رویداد دیگه بنویسم یا خیر ؟
یا اگه روش دیگه ای هست توضیح بدین یا راهنمایی کنین . ممنون می شم .

h_r_sh
جمعه 27 مرداد 1391, 19:13 عصر
خب چه اشکال داره همون متد onclientclick رو برای دکمه delete هم اعمال کنید؟

<asp:ImageButton runat="server" ID="btnDelete" CommandArgument='<%# Eval("CategoryID") %>' CommandName="DeleteCat"
OnClientClick="if (confirm('Are you sure you want to delete this item?') == false) return false;"
ImageUrl="~/App_Themes/DefaultStyle/images/Delete.gif" />

meysamdalipour
جمعه 27 مرداد 1391, 19:39 عصر
فکر کنم یه کم بد گفتم . من دکمه slelect رو درون گرید ویو تعریف کردم که وظیفه اش انتخاب سطر هست . اما یه دکمه هم بیرون از گرید ویو تعریف کردم که یه رویداد داره به نام onclientclick و من همون کد رو داخل گذاشتم و کار می کنه .اینم لینک عکس برنامه هست که قبلا از این روش استفاده می کرد . ابتدا دکمه انتخاب رو می زدم و سپس وقتی رکورد انتخاب می شد .دکه حذف زیر گریدیو رو می زدم که اول اخطار می داد و بعد حذف می کرد .
http://persiangig.com/img/comir/next_url.gif
اما نمی خوام از این روش استفاده کنم . می خوام به جای اینکه یه دکمه بیرون از گرید ویو تعریف کنم ، یه دکمه یا لینک delete درون گریدویو تعریف کنم که وقتی زدمش کار یکسره بشه و عمل حذف رکورد انجام بشه و البته یه اخطاری هم بده .

اما مشکل اینجاست که دکمه ای که درون گریدویو تعریف می کنم رویداد onclientclick نداره که من اون کد جاوا(اخطار) رو داخلش بنویسم .
اینم لینک عکسه . چیزی که من می خوام
http://persiangig.com/img/comir/next_url.gif

اگه کمک کنین ممنون می شم .

meysamdalipour
جمعه 27 مرداد 1391, 19:41 عصر
ببخشید عکس دومی همون چیزیه که قبلا بوده و عکس اولی چیزیه مه من می خوام وقتی رو دکمه حذف کلیک کردم اخطار بده و حذف کنه .

h_r_sh
جمعه 27 مرداد 1391, 19:50 عصر
اون کدی که من گذاشتم، دقیقا مربوط می شه به درون gridView

<asp:GridView runat="server" ID="gvCats" AutoGenerateColumns="false"
ShowFooter="false" ShowHeader="false" SkinID="GridProf3"
onrowcommand="gvCats_RowCommand">
<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<table class="fullwidth">
<tr>
<td>
<asp:HyperLink runat="server" ID="lnkGo" Text='<%# Eval("Title") %>'
NavigateUrl='<%# "AddEditCategory.aspx?ItemID=" + Eval("CategoryID") %>' />
<div class="subTitle">
<%# Eval("Description") %>
</div>
</td>
<td style="text-align: left;">
<asp:ImageButton runat="server" ID="btnDelete" CommandArgument='<%# Eval("CategoryID") %>' CommandName="DeleteCat"
OnClientClick="if (confirm('Are you sure you want to delete this item?') == false) return false;"
ImageUrl="~/App_Themes/DefaultStyle/images/Delete.gif" />
</td>
</tr>
</table>
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>
</Columns>
</asp:GridView>

fakhravari
جمعه 27 مرداد 1391, 22:23 عصر
<asp:ImageButton ID="ImageButton2" runat="server" ImageUrl="~/Temp_files/icon/Tasks.png"
Height="28px" Width="66px" ToolTip="ویرایش" OnClientClick="return confirm('? آیا مایل به ویرایش هستید');"
OnClick="ImageButton2_Click1" />