PDA

View Full Version : سوال: مشکل در کامپایل کردن با cmd

gorywolf
جمعه 27 مرداد 1391, 20:02 عصر
برای کامپایل کردن فایلی که با جاوا ساختم کد
Javac Example.java
رو وارد کردم اما فایل رو پیدا نکرد .کد رو به صورت زیر وارد کردم
javac d:\prog.....\....\...Example.java
اما با این پیام مواجه شدم
invalid flag
مشکل کجاست و برای بر طرف کردنش با چی کار کنم ممنون.

amin1softco
جمعه 27 مرداد 1391, 22:44 عصر
خوب بعد از نصب JDK روی سیستم خودتون کامپایلر و چیزایی که برای برنامه نویسی احتیاج دارید نصب شده و باید بتونیم از اونا استفاده کنیم برای همین باید یک کاری انجام بدیم تا محتویات پوشه jdk در همه جای ویندوز قابل دسترسی باشه به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید :
MyComputer → properties → advanced system setting → Envirement Variables → System variables → Path...
بعد از این مرحله یک روی edit کلیک کنید و در باکس دوم در ادامه آدرس های قبلی و آدرس پوشه JDK که به صورت پیش فرض به صورت زیر است :
X:\Program Files\Java\jdkx.x.x\bin;
بعد از این مرحله و ok کردن. در هر جای ویندوز می تونید کامپایلر جاوا رو فراخوانی کنید و برنامه خودتون رو با دستور
JavaC programname.java
کامپایل کنید. و با دستور
Java firstclassname
برنامه خودتون رو اجرا کنید.

این اخطار برای آدرس اشتباه فایل (http://www.coderanch.com/t/453337/java/java/Invalid-Flag-Error-when-javac)است..

gorywolf
جمعه 27 مرداد 1391, 23:19 عصر
خوب بعد از نصب JDK روی سیستم خودتون کامپایلر و چیزایی که برای برنامه نویسی احتیاج دارید نصب شده و باید بتونیم از اونا استفاده کنیم برای همین باید یک کاری انجام بدیم تا محتویات پوشه jdk در همه جای ویندوز قابل دسترسی باشه به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید :
MyComputer → properties → advanced system setting → Envirement Variables → System variables → Path...
بعد از این مرحله یک روی edit کلیک کنید و در باکس دوم در ادامه آدرس های قبلی و آدرس پوشه JDK که به صورت پیش فرض به صورت زیر است :
X:\Program Files\Java\jdkx.x.x\bin;
بعد از این مرحله و ok کردن. در هر جای ویندوز می تونید کامپایلر جاوا رو فراخوانی کنید و برنامه خودتون رو با دستور
JavaC programname.java
کامپایل کنید. و با دستور
Java firstclassname
برنامه خودتون رو اجرا کنید.
این اخطار برای آدرس اشتباه فایل (http://www.coderanch.com/t/453337/java/java/Invalid-Flag-Error-when-javac)است..

ممنون از جوابتون قبلا این کار ها رو انجام داده بودم ولی باز هم این مشکل وجود داره.

amin1softco
شنبه 28 مرداد 1391, 15:04 عصر
خوب اینجوری تست کنید برنامه ایی که قراره تست کنید را به درایو C منتقل کنید و دستور C: را در کامند لاین اجرا کنید و بعد javaC ببنید بازم خطا میده یا خیر اگر نداد مسیر فایل به درستی مشخص نشده.