PDA

View Full Version : تعیین طول یک رشته به پیکسل

tux-world
شنبه 28 مرداد 1391, 00:07 صبح
سلام. ابزارهای زیادی با جاوا اسکریپت دیدم که میشه طول یک رشته را به پیکسل محاسبه کرد. حالا میخوام برای یک ستون از یک سطر جدول میخوام محاسبه کنم و اون رو به صورت هوشمند تغییر عرض رو تعیین کنم دوستان کسی میتونه کمک کنه؟

MMSHFE
شنبه 28 مرداد 1391, 00:09 صبح
میتونید از GD و تابع imagettfbbox (http://ir.php.net/manual/en/function.imagettfbbox.php) استفاده کنید.

tux-world
شنبه 28 مرداد 1391, 08:47 صبح
سلام. تقریبا تمامی این موارد رو چک کردم ولی هیچ کودوم اون چیزی که میخواستم نبودند. تو جاوا اسکریپت بدون تعریف فونت و سایز میتونه تشخیص بده که مورد مدنظرم هستش. الان نمی تونم یه همچین دستوری بنویسم با php و جاوا اسکریپت میشه کمک کنید؟
salam بتونم متغیر php رو تو جاوا مقدار دهی کنم و یا یه کاری که با خود جاوا اسکریپت بتونم انجام بدم. این ستون از سطر تو هر بار fetch از آرایه معلوم نیست عرضش چقدر باشه

tux-world
دوشنبه 30 مرداد 1391, 01:10 صبح
کسى نتونست کمک کنه

MMSHFE
دوشنبه 30 مرداد 1391, 13:20 عصر
شما دقیقاً چیو میخواین؟ imagettfbbox دقیقاً اندازه متن رو به شما میده. میتونید فونت و سایز رو بهش بدین تا اندازه رو به شما اعلام کنه. اندازه ای که JS به شما میده، اگه فونت و... رو بهش نمیدین، قطعاً دقیق نیست چون توی هر فونت و با هر سایزی، اندازه کارکترها فرق میکنه. مثلاً سلام با سلام عرضش یکسان نیست!

tux-world
سه شنبه 31 مرداد 1391, 08:24 صبح
درسته عزیز. مشکل من اینه که نه اسم فونت برام معلومه و نه سایزش و نه طول کلمه و یا عبارت. طرف ممکنه چند خط سخنرانی نوشته باشه برای همینه که موندم چیکار کنم

MMSHFE
سه شنبه 31 مرداد 1391, 21:39 عصر
خوب بالأخره قراره با یه فونتی نشونش بدین دیگه. از همون فونت استفاده کنید که توی Style صفحه مشخص کردین. اگر هم از ادیتور برای ورود متن استفاده کردین و کاربر میتونه خودش قالب رو انتخاب کنه، میتونید با کمک RegEx فونت بکاررفته رو استخراج کنید و توی تابع imagettfbbox بکار ببرین.
موفق باشید.