PDA

View Full Version : سوال: ایراد این پروِژه کجاست ؟

thekhosrow
شنبه 28 مرداد 1391, 08:23 صبح
سلام من تو اکسس خیلی تازه کار هستم

یه پروِژه تعریف کردم برای جمع آوری اطلاعات کامپیوتر های شرکت منتهی فرم که میسازم کار نمیکنه !

91437

یه سوال دیگه هم داشتم این فایل حجمش 54 مگ هستش !
همیشه فایل اکسس حجمشون این قدر زیاد هست؟

emami.sie
شنبه 28 مرداد 1391, 09:27 صبح
با سلام
در روابطی که تعریف کردید مشکلی به نظر نمیرسه (صرفا روابط بین جداول)...
مهمه که نحوه طراحی فرمتون رو نشون بدید (پس نمونه رو در صورت امکان آپلود کنید)...
در مورد سئوال دومتون هم: حجم فایل اکسس به موارد گوناگونی وابسته هستش (مثل حجم داده ها، تعداد آبجکت ها، استفاده از تصاویر و ...) که در فایل شما حجم 54 مگ منطقی بنظر نمی رسه پس با یکبار Compact and Repair Database به احتمال زیاد این مشکلتون حل خواهد شد... (اگه نتونستید پیداش کنید، می تونید همین عبارت رو در Help خود اکسس جستجو کنید)
موفق باشید
یا علی

thekhosrow
شنبه 28 مرداد 1391, 09:58 صبح
با سلام
در روابطی که تعریف کردید مشکلی به نظر نمیرسه (صرفا روابط بین جداول)...
مهمه که نحوه طراحی فرمتون رو نشون بدید (پس نمونه رو در صورت امکان آپلود کنید)...
در مورد سئوال دومتون هم: حجم فایل اکسس به موارد گوناگونی وابسته هستش (مثل حجم داده ها، تعداد آبجکت ها، استفاده از تصاویر و ...) که در فایل شما حجم 54 مگ منطقی بنظر نمی رسه پس با یکبار Compact and Repair Database به احتمال زیاد این مشکلتون حل خواهد شد... (اگه نتونستید پیداش کنید، می تونید همین عبارت رو در Help خود اکسس جستجو کنید)
موفق باشید
یا علی

خیلی ممنون بابت راهنمائی ٰ این Compact and Repair Database کار ساز شد و دیتابیس رو اینجا آپ میکنم.

emami.sie
شنبه 28 مرداد 1391, 11:41 صبح
با سلام مجدد
ببینید روابط بین جداولتون مشکل منطقی داره... (عذر خواهی می کنم که در پست اولم گفتم مشکلی نیست چون یک نگاه اجمالی کردم به روابط) اما ببینید شما در فایل نمونه گفتید مثلا یک هارد می تونه به چندین یوزر تعلق داشته باشه، اما با توجه به فیلد لوکیشن در جدول New Full هر یوزر (یا بهتر بگیم هر سیستم (PC)) در یک لوکیشن مجزا قرار خواهد داشت ==> پس یک هارد نمی تونه همزمان در چندین لوکیشن باشه، بعبارتی یک هارد نمی تونه همزمان روی چند سیستم قرار داشته باشه اما هر سیستم می تونه چندین هارد داشته باشه...
پس روابطتون باید اصلاح بشه؛ یعنی باید ابتدا فیلد Number (کلید اصلی در جدول New Full) رو به سایر جدولها اضافه کنید و روابط رو بین این فیلد در جدول اصلی با سایر جدولها برقرار نمایید...
البته من این تغییرات با یه کم دستکاری توی برنامتون رو ضمیمه کردم که می تونید بسته به نیازتون بسطش بدید... (البته تمام این موارد نظر شخصی بوده و شاید نظر کارشناسی نباشه)
موفق باشید
یا علی

thekhosrow
سه شنبه 31 مرداد 1391, 12:34 عصر
با سلام مجدد
ببینید روابط بین جداولتون مشکل منطقی داره... (عذر خواهی می کنم که در پست اولم گفتم مشکلی نیست چون یک نگاه اجمالی کردم به روابط) اما ببینید شما در فایل نمونه گفتید مثلا یک هارد می تونه به چندین یوزر تعلق داشته باشه، اما با توجه به فیلد لوکیشن در جدول New Full هر یوزر (یا بهتر بگیم هر سیستم (PC)) در یک لوکیشن مجزا قرار خواهد داشت ==> پس یک هارد نمی تونه همزمان در چندین لوکیشن باشه، بعبارتی یک هارد نمی تونه همزمان روی چند سیستم قرار داشته باشه اما هر سیستم می تونه چندین هارد داشته باشه...
پس روابطتون باید اصلاح بشه؛ یعنی باید ابتدا فیلد Number (کلید اصلی در جدول New Full) رو به سایر جدولها اضافه کنید و روابط رو بین این فیلد در جدول اصلی با سایر جدولها برقرار نمایید...
البته من این تغییرات با یه کم دستکاری توی برنامتون رو ضمیمه کردم که می تونید بسته به نیازتون بسطش بدید... (البته تمام این موارد نظر شخصی بوده و شاید نظر کارشناسی نباشه)
موفق باشید
یا علی
خیلی ممنون بابت راهنمایی
من این فرم رو درست کردم منتهی رکورد جدید نمیشه ایجاد کرد.:متفکر:

emami.sie
سه شنبه 31 مرداد 1391, 14:22 عصر
سلام
دوست من، از نمونه ای که براتون گذاشتم کمک بگیرید و بیشتر بهش دقت کنید...
توی نمونه مشخصه که من از سابفرم (Subform) استفاده کردم و بین فرم و سابفرم هم رابطه Master و Child برقراره... در غیر اینصورت شما اجازه ثبت رکورد جدید رو نخواهید داشت...
موفق باشید
یا علی

thekhosrow
سه شنبه 31 مرداد 1391, 15:07 عصر
سلام
دوست من، از نمونه ای که براتون گذاشتم کمک بگیرید و بیشتر بهش دقت کنید...
توی نمونه مشخصه که من از سابفرم (Subform) استفاده کردم و بین فرم و سابفرم هم رابطه Master و Child برقراره... در غیر اینصورت شما اجازه ثبت رکورد جدید رو نخواهید داشت...
موفق باشید
یا علی
میخوام نحوه نمایش به همین صورت باشه ، امکانش نیست ؟
من فقط میخوام اطلاعات چندین کامپیوتر رو در یک دیتابیس نگهداری کنم
آیا تو این پروژه مجزا کردن جداول منطقی هست ؟ چون وقتی یک رکورد در جدول اصلی ایجاد میشه در بقیه هم ایجاد میشه و طوری نیست که جلوی تکرار رو بگیره !

emami.sie
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 07:20 صبح
میخوام نحوه نمایش به همین صورت باشه ، امکانش نیست ؟
من فقط میخوام اطلاعات چندین کامپیوتر رو در یک دیتابیس نگهداری کنم
آیا تو این پروژه مجزا کردن جداول منطقی هست ؟ چون وقتی یک رکورد در جدول اصلی ایجاد میشه در بقیه هم ایجاد میشه و طوری نیست که جلوی تکرار رو بگیره !
سلام
قسمت اول سئواتون: شدنش که میشه ولی توصیه نمیشه، 1- استفاده از یک جدول برای نگهداری تمام اطلاعات (عدم رعایت قوانین نرمالسازی جداول و مشکلات آتی (مثلا اگه یک سیستم 3 تا هارد و 2 تا رم داشته باشه با مشکل مواجه خواهید شد)) 2- استفاده از فرم Unbound (که علاوه بر محدودیت قبلی، استفاده ازش نیاز به کدنویسی داره)
سئوال دومتون: بله کاملا منطقیه و به نظر من بهترین روش همینه (همونطور که قبلا هم گفتم روشهای ذکر شده در قسمت فوق محدودیتهایی رو به دنبال خواهد داشت که اجتناب ناپذیره و روش درستی برای ادامه کار نخواهد بود)
قسمت آخر سئوالتون هم یکم نامفهومه برام ولی اصلا این طور نیست که اگه رکوردی در جدول اصلی ایجاد بشه در سایر جداول هم رکوردی ایجاد میشه، بلکه -پس از اینکه در جدول اصلی رکوردی ایجاد کنید- اگه در جداول پیوند شده رکوردی اضافه کنید بوسیله کد مرتبط، این رکورد به رکورد جدول اصلی پیوند داده میشه...
موفق باشید
یا علی