PDA

View Full Version : خطا در آدرس دهی دیتابیس موجود در سرور (عدم دسترسی به دیتابیس سرور)

vahid1400
شنبه 28 مرداد 1391, 09:53 صبح
دوستان عزیز من دیتابیسم رو که در شاخه زیر وجود داره attach کردم به vb.net کانکشن استرینگش هم به شکل زیر شده

C:\Users\vahid\Desktop\Share\BFD\Database

Data Source=NASIRI;AttachDbFilename=C:\Users\vahid\Desk top\Share\BFD\Database\blue.mdf;Integrated Security=True

حالا وقتی از یه سیستم دیگه میخوام دسترسی بهش داشته باشم نمیتونم (سیستم خودم به راحتی کانکت میشه)

در ضمن سیستم ها با هم شبکه هستن و کامپیوتر من که نامش nasiri هست به راحتی داخل شبکه قابل دسترس هست، فولدر دیتابیس هم share کردم (ویندوزم هم 7 هست)

ممنون میشه راهنمایی کنید

hamidkh
شنبه 28 مرداد 1391, 11:34 صبح
سلام
این کانکشنی که گذاشتین برای اس کیو ال اکسپرس- شما باید اس کیو ال سرور نصب کنید روی دستگاه خودتون و بعد بانک رو به اس کیو ال سرور attach کنید. اینطور دستگاه های دیگه هم میتونن به بانک شما وصل بشن. کانکشن اس کیو ال سرور رو هم باید ا ینطرور تنظیم کنید
Data Source=192.168.1.1;Initial Catalog=DBName;User ID=userID;Password=pass
مقدار datasource باید آی پی دستگاهتون باشه. مقدار Initial Catalog هم که نام دیتا بیس.و نام کاربری که برای اس کیو ال سرور تنظیم میکنید.

vahid1400
شنبه 28 مرداد 1391, 12:42 عصر
سلام
این کانکشنی که گذاشتین برای اس کیو ال اکسپرس- شما باید اس کیو ال سرور نصب کنید روی دستگاه خودتون و بعد بانک رو به اس کیو ال سرور attach کنید. اینطور دستگاه های دیگه هم میتونن به بانک شما وصل بشن. کانکشن اس کیو ال سرور رو هم باید ا ینطرور تنظیم کنید
Data Source=192.168.1.1;Initial Catalog=DBName;User ID=userID;Password=pass
مقدار datasource باید آی پی دستگاهتون باشه. مقدار Initial Catalog هم که نام دیتا بیس.و نام کاربری که برای اس کیو ال سرور تنظیم میکنید.

دوست عزیز ممنون از پاسختون

یه مورد دیگه ای که من سوال دارم اینه که وقتی یه دیتابیس رو به sql server اتچ میکنیم دیگه اجازه کپی کردن از اون دیتابیس به ما داده نمیشه

این رو برای این میگم که من در یه قسمت برنامه ای که نوشتم باید دیتابیسم رو توی شاخه مشخص کپی کنم

راهی هست که دیتابیس attach بشه در اس کیو ال سرور و اجازه کپی کردن اون هم داده بشه؟

hamidkh
شنبه 28 مرداد 1391, 13:20 عصر
شما برای کارتون باید از دیتا بیس backup بگیرید و restore کنید.البته راهی هم برای کپی کردن هست که لینکش رو میذارم یه سری بزنید
http://www.codeproject.com/Articles/16922/SQL-Bulk-Copy-with-C-Net
http://stackoverflow.com/questions/565732/copy-from-one-database-table-to-another-c-sharp

vahid1400
شنبه 28 مرداد 1391, 15:17 عصر
دوست عزیز من sql server نصب کردم و دیتابیسم رو هم attach کردم کانکشن استرینگ تغییر پیدا کرد اما همچنان نیمیتونم کانکت بشم

Data Source=192.168.1.22;Initial Catalog=BLUE.MDF;Integrated Security=True

authentication هم روی authentication windows هست

Data Source=192.168.1.22;Initial Catalog=BLUE.MDF;User id=vahid;Password=8143

این رو هم تست کردم جواب نگرفتم

id و pass ویندوز رو زدم

hamidkh
شنبه 28 مرداد 1391, 18:21 عصر
سلام
از authentication خود اس کیو ال سرور استفاده کنید. مثل همون یوزر sa که پیش فرض اس کیو ال است.
کانکشن دومی صحیح است.اول هم با server explorer خود ویژوال استودیو وصل بشین. ببینید وصل میشه یا نه.اگر نشد پیغام خطا رو بذارین لطفا