PDA

View Full Version : مبتدی: پردازش صدا

success1
شنبه 28 مرداد 1391, 14:23 عصر
باسلام خدمت اساتید گرامی
من درزمینه پردازش صدامبتدی هستم وبه جز چندتاتحقیق کوچولوچیزی نمیدونم:بوس::بوس::بوس:
میخواستم واسه قسمتی از نرم افزار خودم از پردازش صدااستفاده کنم:تشویق::تشویق:
(هم گفتاربه متن وهم متن به گفتاروهم مقایسه دوصدا) اماازچندجایی که کمک خواستم اکثرشون منوبه سمت مباحث سنگین پردازش صداوسیگنال والگوریتم های مختلف وپی دی اف واسلایدمیفرستادن درحالی که من دانشجوی ترم 4 نرم افزار هستم
اما باتوجه به این که این مساله چندین ساله دردنیا وهم توکشورعزیزمون مطرح شده من نمیخام چندسال ازوقتموواسه حل دوباره این موضوع ازصفر صرف کنم وفقط میخام استفاده کنم.
لذا ازاساتیدی که تواین زمینه فعالیتی داشتندخواهش میکنم یه نرم افزاریاسورس یایه پکیجی یایه چیزی که فقط ازاون استفاده کنم روبه من معرفی کنندتامن به جای گذاشتن
وقت روقسمت صدا بیشتربه اصل پروژه ام تمرکز کنم
درضمن توهمین سایت هم به اندازه ای سرچ کردم ومطالب خوبی هم وجودداشت ولی هنوز...
خواهش میکنم سطح پایین بگیدومثل یه سری تاپیک هابحث روسنگین وتخصصی نکنیدممنون
البته میدونم که مقوله صدا به همین راحتی که من میخام نیست ولی اینومطمئنم که اساتیدی که تواین زمینه کارکردند این مباحث واسشون حل شده است
باتشکر
درودفراوان:لبخندساده::لبخن ساده::لبخندساده:

:قلب::قلب::قلب:تونل ها میگویند راه هست حتی دردل سنگ:قلب::قلب::قلب:

success1
دوشنبه 06 شهریور 1391, 12:42 عصر
الو؟
این که جوابی نیست یعنی پردازش صداحل نشده یا خیلی سخته؟
کدومش؟
حتی درمورد یک قسمتش ؟
واسه زبان انگلیسی میخامش ها؟
دوستان صدایی کجایید؟
بعد 130 مشاهده حداقل بفرماییدنمیشه اگه نمیشه.
ممنونم
درضمن همین جاازمدیران سایت کمال تشکرروواسه این منبع اموزشی عالی دارم امیدوارم جوال زحماتشون روگرفته باشند

soroushp
دوشنبه 06 شهریور 1391, 23:34 عصر
فکر کنم باید شبکه عصبی طراحی کنی و آموزش بدی - به هر حال باید از مفاهیم پایه سردربیاری و یه چیزه دیگه : دانشجوی ترم 4 هیچ موقع سر پردازش صدا نمی ره !

amin1softco
دوشنبه 06 شهریور 1391, 23:54 عصر
من فقط در این زمینه یک پروژه فارسی دیدم که ایدش ساده بود اسمش پارس خوان است که متن فارسی را رو خوانی می کرد .
ولی هدف شما چیه /؟ رو خوانی متن ؟ طراحی قفل بیولوژیکی ؟

success1
سه شنبه 07 شهریور 1391, 10:06 صبح
خیلی ممنون ازلطفتون
درپاسخ دوست عزیزمون sorousho ضمن تشکر:یعنی هیچ پکیج اماده ای وجودنداره؟اما درمورد تبدیل متن به صدا که یه چیزایی هست ودیدم:بوس:
درمورد تبدیل صدابه متن هم یه نرم افزار که همین فروم تویکی ازپست هاکه یادم نیست معرفی کرد:بوس: میگفت شما بخون این مینویسه ... یه همچین چیزی

میمونه مقایسه دوصدااونم که دیگه شماهستید دیگه.:چشمک::چشمک::چشمک::چشمک:: چشمک:
یعنی کافیه ازبچه های ارشد که پروژه شون این بوده یکیشون بیادوراهنمایی کنه .تودانشگاه خودمون یکی ازپروژه های ارشد این بود که تویه تالاری ازبین 30 یا 40 نفر که باهم صحبت میکنن یکیشون یه دستوری به سیستم میده که سیستم بایدشخص گوینده رو ولیدیت کنه سپس دستورشو اجراکنه.واسه همین موارد بود که میخواستم استفاده کنم ولی بازم اگه شما که اشنایی میگی وقتش نیست واینا خوب اگه بااین شرایط بازم نمیشه لطفا دوباره نظرتون روبفرمایید.

درپاسخ دوست عزیزدیگمونamin1softco هم ممنون ازپیشنهادتون بله باپارسخوان یه مقداری اشنا هستم ولی اهدافمو توضیح دادم ممنون میشم نظرتون رو بگید
درضمن من واسه زبان انگلیسی میخام .واسه فارسی هنوز یکم سخته.
خلاصه چیزی که کاربرمیگه چه ازلحاظ متنی چه ازلحاظ صداتشخیص داده بشه حالا باداشتن پایگاه داده یابدون اون.یعنی یااون صداباپایگاه داده ما مقایسه بشه یا متن اون تشخیص داده بشه البته خیلی هم دقت بالا نمیخوام فقط یه درصدتشابه.
همچنین دوست عزیزsorousho بدنیست ازهمین فرصت استفاده کنم وبگم اگه میشه راهنمایی کنید یه دانشجوی ترم 4 سرچه چیزایی باید بره؟
ممنون میشم همین جاراهنماییم کنیدازمدیران هم عذرخواهی میکنم واسه انتخاب نامناسب واسه این یکی سوال اخریه.گیرندین دیگه...:قهقهه::قهقهه::قهقهه: :قهقهه::قهقهه::قهقهه: :قهقهه::قهقهه::قهقهه:
بازم اگه توضیحی نیاز بودید بفرماییددرخدمتیم
متشکرم بروبچس صدایی:تشویق::تشویق::تشویق:

soroushp
سه شنبه 07 شهریور 1391, 22:43 عصر
همچنین دوست عزیزsorousho بدنیست ازهمین فرصت استفاده کنم وبگم اگه میشه راهنمایی کنید یه دانشجوی ترم 4 سرچه چیزایی باید بره؟

شاید بهتر باشه بقیه نظر بدن اما اگر شما هم می خوای هوش رو ادامه بدی سعی کن ریاضیات رو قوی کنی و درسهات رو درک کنی؛ ما هم مثله شما بودیم اما به این نتیجه رسیدیم که بی ریاضیات کاری نمیشه کرد ؛ سعی کن ایده های ذهن ت رو پیاده کنی یا شبیه سازی کنی یا به هدفت نزدیک بشی و مثله بقیه فقط انبار حافظه نباشی
موفق باشی

success1
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 01:18 صبح
خیلمی ممنون
نه فعلا که تصمیمی دررابطه باارشد نگرفتم البته فکرکنم برم نرم افزار.:لبخند::لبخند::لبخند:
فقط یه ایده داشتم که یکی ازقسمت های مهمش همین صداست.البته بایکی ازبچه های هوش دانشگاهمون
صحبت کردم وقراره ایشون روقسمت صداش کارکنند اگه خدابخواد:لبخندساده:.
مشکلم اینه که میدونم هست میدونم حل شده ولی دستم نمیرسه بهش.یعنی میشه ولی نمیشه:گریه:
البته هدف اصلیم یادگیری بودبعدخیلی چیزای دیگه.
اینجاخواستم درحدخودم یه تحقیقاتی کرده باشم که شما لطف کردیدوراهنمایی کردید.
متشکرم

success1
شنبه 11 شهریور 1391, 22:14 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز:قلب::قلب::قلب:

ضمن عرض ادب واحترام میخام یه انتقادی بکنم ازاساتیدهوش وپردازشی که توسایت فعال اندو
سوالاتی مثل سوال من واسشون چیزی نیست.
متاسفانه بااین تعدادجواب انتظارندارین که من جوابموپیداکرده باشم البته ضمن تشکرفراوان ازsoroushpو amin1softco
لذادراین موردوقتی یکی ازدوستان عزیزم به من میگه که صنف برنامه نویس زیادبه هم کمک نمیکنندمن نمیتونم جوابشون روبدم وبایدسرم روپایین بگیرم
چرااینومیگم چون هرروز که بیشترمیگردم میبینم که اونقدراهم پیچیده نیست وتازه ساخته شدش هم هست ونزدیکترمیشم به چیزی که میخاستم
انصافا اساتید نمیدونید؟یعنی انتظارداریدقبول کنم؟
چراخب؟
میدونم که طلبکارنیستم ولی خب ماواسه چی ایجاجمعیم؟مگه چندتاکلمه کلیدی کجارومیگیره؟
ببخشیدهاجدانمیخاستم به کسی یاشخصی توهین کرده باشم فقط یه جورایی گرفته شدم دیگه.
لطفااگه اشتباه میکنم منوراهنمایی کنید.
امیدوارم جمله یکی ازبزرگان همین سایت یه روزی تحقق پیداکنه:I share,U share,We learn
امیدوارم این پست حذف نشه
ممنون
درودفراوان
موفق باشید

success1
شنبه 11 شهریور 1391, 22:27 عصر
سلام دوباره
درضمن حتمابه زودی نتیجه کارهاموهمینجاقرارمیدم تاافرادی که مث خودم تازه کارن استفاده کنند
موفق باشید

amin1softco
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 20:45 عصر
خوب معلومه که قبلاً کار شده :
از طرف مایکروسافت
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms723627%28VS.85%29.aspx
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/nl-NL/vclanguage/thread/df407a9c-c9f1-4b96-89c4-54e05ec2f8bd

متن باز
http://voce.sourceforge.net/
http://cmusphinx.sourceforge.net/

ولی شما فک کنم قرار بود خودتون دست به کار بشید. اون پروژه فارسی هم متن فارسی را فک کنم به فینگلیشی تبدیل می کنه و اونو میده همین api ها تلفظ کنند...

success1
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 00:38 صبح
خیلی ممنون amin1softco

ولی منظورتون چی بودکه قراربودخودم دست به کاربشم؟
امیدوارم منظورتون ساخت ازاولش نبوده باشه؟پردازش سیگنالووطراحی شبکه عصبی واینا؟
بعدازپیدانکردن تومنابع فارسی توانگلیسی یه چیزایی یافتم البته به جز اون متن بازهاتون
لطف کردید

amin1softco
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 09:52 صبح
وقتی شما میگی با یکی از بچه های هوش صحبت کردم یعنی قرار در سطح پایین در این زمینه کار کنید و پردازش سیگنال رو خودتون انجام بدید و دنبال مقالاتی برای اینکار هستید که راه و روش را به شما نشون بده و گرنه این ترفند ها که شما هیچی هم در موردش بلد نباشی می تونی با اجرا یک فایل با پسوند vbs که محتویاتش این باشه متن را تلفظ کنید :

CreateObject("SAPI.SpVoice").Speak"I love No diran magazine"

در ضمن یکسری هم به اینجا بزن : http://artificial.ir/intelligence/forum89.html

ali_personal
شنبه 07 بهمن 1391, 00:42 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم چطور میشه یک برنامه انجام دستورات با فرمان صوتی نوشت؟
مثلا يك بار صداي گفتن يك را ضبط مي كنم و بار ديگر اگر كسي ديگر عدد يك را با ميكروفن خواند متوجه شود كه يك را خوانده است؟؟؟؟؟
با تشکر