PDA

View Full Version : نحوه چگونگی دستور منو بخاطر بسپار

nidi2009
شنبه 28 مرداد 1391, 16:58 عصر
سلام دوستان
من تو سایتم موقع لاگین کاربر میخام این امکان رو داشته باشه که یوزر و پسوردش ذخیره شه و بار بعد که خواست لاگین شه لازم نباشه یوزر و پسوردشو وارد کنه/.. یوزرش که سیو میشه چون کوکی شده ولی واسه پسورد نمیدونم چیکار بکنم؟؟؟؟
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

h_r_sh
شنبه 28 مرداد 1391, 17:41 عصر
برای ورود کاربران از امکانات خود asp.net استفاده می کنید؟

nidi2009
شنبه 28 مرداد 1391, 19:38 عصر
منظورتون کنترل لاگین خود asp? نه
یک جدول واسه یوزر و پسوردها دارم که چک میکنم و لاگین میشه

meisam12
شنبه 28 مرداد 1391, 20:19 عصر
سلام دوست عزیز
این تکه کد را داخل دکمه لاگین بنویس

System.Web.SecurityFormsAuthentication.RedirectFro mLoginPage(txtUsername.Text,chkRemember.Checked);

پارامتر اول این متد باعث می شود که نام کاربری که می خواهد لاگین شود را بهش می دیم و پارامتر دوم همین به خاطر سپردن است که اگر true باشد این کار را انجام می دهد که این که چه مدت به خاطر بسپارد در web.config تنظیم می شود و آخر اینکه این لاگین به صفحه default که در web.config تنظیم کرده ایم می رود و فایل وب کانفیگ به شکل زیر می باشد.

<authentication mode="Forms">
<forms loginUrl="~/Login.aspx"
defaultUrl="~/Default.aspx"
timeout="43200"
slidingExpiration="true"
name=".CMS30_AUTH"
/>
</authentication>

خاصیت slidingExpiration مشخص می کند تاریخ انقضا داشته باشد یا نه ؟
خاصیت timeout مشخص می کند چند ثانیه به خاطر داشته باشد و عدد 43200 معادل یک ماه می باشد
و خاصیت loginUrl مشخص می کند اگر کاربر برای لاگین مسیری نداشته بود به صفحه Login.aspx برود.

منظورتون کنترل لاگین خود asp? نه
یک جدول واسه یوزر و پسوردها دارم که چک میکنم و لاگین میشه

h_r_sh
شنبه 28 مرداد 1391, 20:44 عصر
یه checkBox قرار بدید. اگر تیک داشت، مشخصات کاربر (username & password) رو تو یه کوکی ذخیره کنید.

nidi2009
سه شنبه 31 مرداد 1391, 15:36 عصر
ببخشید دوست عزیز نام کاربری من که ذخیره میشه و کوکی است واسه پسورد میخاستم بدونم؟؟ با همین میشه؟ ولی امتحان کردم نشد:گریه:

پارامتر اول این متد باعث می شود که نام کاربری که می خواهد لاگین شود را بهش می دیم و پارامتر دوم همین به خاطر سپردن است که اگر true باشد این کار را انجام می دهد

nidi2009
سه شنبه 31 مرداد 1391, 15:37 عصر
ببخشید میشه نمونه کد ذخیره کردن تو کوکی رو بذارید.ممنون میشم

یه checkBox قرار بدید. اگر تیک داشت، مشخصات کاربر (username & password) رو تو یه کوکی ذخیره کنید.

dorparasti
سه شنبه 31 مرداد 1391, 16:29 عصر
شما اصلن نباید به ذخیره کردن رمز عبور کاربر جایی بیرون از دیتابیس ( اون هم به صورت Hash شده ) فکر کنید . همونطور که دوستمون توی مطلب #4 گفتن برای به خاطر سپردن کاربر و عدم نیاز به لاگین مجدد نیازی به رمز عبور نیست بلکه سرور درخواست کلاینت رو بررسی می کنه و اگه کوکی مربوط به formsauthentication توی درخواست وجود داشت و منقضی هم نشده بود سرور کاربر را به عنوان کاربر لاگین شده و شناس در نظر می گیره .

nidi2009
سه شنبه 31 مرداد 1391, 16:41 عصر
صلن نباید به ذخیره کردن رمز عبور کاربر جایی بیرون از دیتابیس ( اون هم به صورت Hash شده ) فکر کنید . همونطور که دوستمون توی مطلب #4 گفتن برای به خاطر سپردن کاربر و عدم نیاز به لاگین مجدد نیازی به رمز عبور نیست بلکه سرور درخواست کلاینت رو بررسی می کنه و اگه کوکی مربوط به formsauthentication توی درخواست وجود داشت و منقضی هم نشده بود سرور کاربر را به عنوان کاربر لاگین شده و شناس در نظر می گیره .

منظورتون اینه که خود به خود لاگین میشه؟چون سرور کاربر رو میشناسه؟
من میخام نیاز نباشه دیگه یوزر و پسورد کاربر تایپ کنه!

dorparasti
سه شنبه 31 مرداد 1391, 16:46 عصر
منظورتون اینه که خود به خود لاگین میشه؟چون سرور کاربر رو میشناسه؟
من میخام نیاز نباشه دیگه یوزر و پسورد کاربر تایپ کنه!

بله . اگر این کوکی وجود داشته باشه و تاریخش منقضی نشده باشه . نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نیست

nidi2009
سه شنبه 31 مرداد 1391, 16:48 عصر
اوکی
فقط به من بگین که لازمه کوکی بسازم یا نه؟ یا خودش میسازه؟