PDA

View Full Version : دو سوال در مورد جستجو با join

mohammad-gh
شنبه 28 مرداد 1391, 19:42 عصر
دستور جستجویی با join نوشتم که دو تا سوال دارم در این مورد

$sqlstr="SELECT `user`.*,`user2`.* FROM `user` INNER JOIN `user2` ON `user`.idu = `user2`.idu where $selectval limit $min,$pages";

می خوام بدونم:
1- بار join روی سیستم چقدر است و تا چه حد سرعت رو. کم می کنه
2- اگر همین دستور رو با select تو در تو بنویسیم بهینه تر خواهد بود

Unique
شنبه 28 مرداد 1391, 23:49 عصر
دوست عزیز فکر کنم شما کاملا موضوع را اشتباه متوجه شدین ، select های تو در تو به شدت سرعت را کم میکنند و join اصلا برای جلوگیری از همین select های تو در تو هستش ! در ضمن فیلد هایی که توی join رابط هستند و توی where و having و Order by هستند اگه index مناسبی روشون باشه بیشترین سرعت پاسخگویی را خواهید داشت.

mohammad-gh
یک شنبه 29 مرداد 1391, 18:48 عصر
خوب !
من دقیقا همین کارها رو کردم
یک سلکت با Join نوشتم برای دو تیبل که با یک کلید اصلی به هم رابط دارند
کلید ها هم که index هستند ذاتا
اما الان سایت با 18000 هزار تا کاربر با جستجو خوابیده!
به نظر شما چه کار کنم تا سرعت بره بالا

Unique
دوشنبه 30 مرداد 1391, 00:24 صبح
راستش خوب توضیح ندادین ! 18000 کاربر آنلاین ؟ 18000 رکورد کارر ثبت نام شده ؟ 18000 رکورد جستجو در مورد یک مطلب ؟ جستجو توی یک فیلد دو فیلد یک جدول دو جدول سه جدول ؟ مشکل توی paging دارین ؟ توی نمایش اطلاعات یک صفحه دارین ؟ خلاصه خیلی گنگه !

mohammad-gh
دوشنبه 30 مرداد 1391, 14:37 عصر
18000 تا کاربر
جستجو رو ی 7یا 8 فیلد از دو جدول
مشکل در ورود به سایت و لودینگ صفخات دارم

اصلا وقتی کل لودینگ صفحات سایت کند میشه به چی می تونه ربط داشته باشه!!!!

Unique
دوشنبه 30 مرداد 1391, 16:01 عصر
کند شدن صفحات سایت به خیلی عوامل میتونه ربط داشته باشه ! یکی از اون عوامل چگونگی ساختار پایگاه داده و query هایی هست که شما دارین میدین ، وقتی در مورد کل سایت صحبت میکنیم و کد بخصوصی مد نظر شما نیست اول باید بیاین روی لوکال query های خودتون را با همون اطلاعات روی هاست چک کنید و explain بگیرین و زمان اجرا برای هر بخش را به دست بیارین ، اگه مشکل از query ها باشه باید ساختار پایگاه را چک کنین و از index درست فیلد ها و نرمال بودن جداول اطمینان حاصل کنین ! بعدش query هاتون را بررسی کنین و به یک زمام مناسب از اجرای اونها برسین ! حالا اگه پس از upload کردن رو هاست مشکل داشتین اونوقت باید دید هاستتون از کجاست ! سرویس دهندشون مناسب هست یا نه ! شاید به هاست vps نیاز داشته باشین ! میدونین صحبت شما خیلی خیلی کلیه مگه اینکه یک نمونه بگین تا در مورد همون صحبت کنیم اما شیوه کلی بررسی همینه که گفتم.