PDA

View Full Version : مشکل با ریسورس

ho3ein.3ven
یک شنبه 29 مرداد 1391, 10:55 صبح
سلام . من یک نرم افزار نوشتم که چند تا کامپوننت رو در ریسورس اون برنامه گذاشتم که اون ها رو در سیستم رجیستر می کنه . وقتی که برنامه رو روی سیستم خودم اجرا می کنم بدون مشکل اجرا میشه.ولی وقتی برنامه رو روی ویندوز 7 هم 64 و هم 32 بیتی امتحان می کنم اررور میده.آیا راه دیگه ای هست به غیر از ریسورس؟ یا اگه نیست کسی از دوستان نمیدونه مشکل کار کجاست ؟

بهروز عباسی
یک شنبه 29 مرداد 1391, 10:59 صبح
درود

من یک نرم افزار نوشتم که چند تا کامپوننت رو در ریسورس اون برنامه گذاشتم که اون ها رو در سیستم رجیستر می کنه
اول باید کامپوننت ها رو درجای از دیسک کپی کنی (ازریسورس خارج کنی) بعد رجیسترو ...

وقتی که برنامه رو روی سیستم خودم اجرا می کنم بدون مشکل اجرا میشه
احتمالاً چون کامپوننت ها رو روی سیستم خودت رجیستر شده و در مسیر های صحیح داری.

ولی وقتی برنامه رو روی ویندوز 7 هم 64 و هم 32 بیتی امتحان می کنم اررور میده.
چه اروری میده؟

آیا راه دیگه ای هست به غیر از ریسورس؟

با Winrar برنامه رو پرتیبل کن.

موفق باشی.

ho3ein.3ven
یک شنبه 29 مرداد 1391, 11:12 صبح
ممنون از پاسختون. ببخشید یه جا اشتباه شد برنامه اررور نمیده بلکه آنتی ویروس بهش گیر میده.
اول کامپوننت ها رو از ریسورس خارج می کنم و بعد اون ها رو رجیستر می کنم.
روی ویندوز اکس پی دیگه هیچ مشکلی نداره.
با winrar زیاد جالب در نمیاد.
آخه من برنامه هایی دارم که مطمئنم از ریسورس استفاده کردند روی ویندوز سون هیچ مشکلی نداره ولی نمیدونم چرا من هرچی مینویسم مشکل داره.

Mr'Jamshidy
یک شنبه 29 مرداد 1391, 16:31 عصر
ممنون از پاسختون. ببخشید یه جا اشتباه شد برنامه اررور نمیده بلکه آنتی ویروس بهش گیر میده.
اول کامپوننت ها رو از ریسورس خارج می کنم و بعد اون ها رو رجیستر می کنم.
روی ویندوز اکس پی دیگه هیچ مشکلی نداره.
با winrar زیاد جالب در نمیاد.
آخه من برنامه هایی دارم که مطمئنم از ریسورس استفاده کردند روی ویندوز سون هیچ مشکلی نداره ولی نمیدونم چرا من هرچی مینویسم مشکل داره.

شاید برای اینطور مسایل از Resource استفاده نشه بهتر باشه چون مثلا یمی از مشکل هایی که بوجود میاد اینه که حجم فایل نهایی بالا میره

بنظر من بهتره یک چیزی شبیه DataBase استفاده کنی

و این هم بگم که بعضی از آنتیویروس ها الکی به فایل اجرایی گیر میدن

مثلا من تو برنامه از توابع مربوط به فایل های INF استفاده کردم و BitDefender Internet Security 2012 بهش گیر میداد و یادم نیست تروجان میشناختش یا ورم

در کل زیاد به پیغا آنتی ها توجه نکن

ho3ein.3ven
یک شنبه 29 مرداد 1391, 16:58 عصر
سلام . ببین من دارم یک برنامه مثل یک برنامه دیگه می سازم . داخل برنامه از همون کامپوننت هایی استفاده کردم که در برنامه دیگر هم استفاده شده . حجم نسخه اجرایی من 10 مگابایت در میاد ولی حجم اون برنامه 1 مگابایت. و مطمئنم که اون برنامه هم از ریسورس استفاده کرده.آنتی ویروس به اون گیر نمیده ولی به برنامه من گیر میده.

Mr'Jamshidy
یک شنبه 29 مرداد 1391, 18:42 عصر
سلام . ببین من دارم یک برنامه مثل یک برنامه دیگه می سازم . داخل برنامه از همون کامپوننت هایی استفاده کردم که در برنامه دیگر هم استفاده شده . حجم نسخه اجرایی من 10 مگابایت در میاد ولی حجم اون برنامه 1 مگابایت. و مطمئنم که اون برنامه هم از ریسورس استفاده کرده.آنتی ویروس به اون گیر نمیده ولی به برنامه من گیر میده.

وقتی به اون گیر نمیده و ه این گیر میده ایراد کار جای دیگس

کد هات رو بررسی کن 100% میتونی مشکل رو اونجا پیدا کنی (البته اگر از همون کامپوننت های مشابه در هر دو برنامه استفاده کرده باشی)

program2vb
یک شنبه 29 مرداد 1391, 19:09 عصر
سلام آقا حسین شما این فایل (http://uplod.ir/files/2/rt2seus3hhx8wm/res.zip) رو امتحان کن ببین آنتی ویروس گیر میده یا نه ؟

از این لینک (http://ghader92.persiangig.com/program2vb/res.rar) یبارم دانلود کن ببین دانلود مبشه یا نه ؟

این برنامه تو ویندوز 7 هم درس کار میکنه هم آنتی ویروس ها گیر نمیدن من تو آویرا و آواست و نود 32 امتحان کردم خطا نمیده

تو ویندوز سون دفندر بهش گیر میده اما نه این برنامه که من گذاشتم برنامه شما که میگی تو 7 کار نمیکنه و اکس پی کار میکنه

اگه دوس داشتی منم اد کن : Ghader.Rose@yahoo.com

ho3ein.3ven
یک شنبه 29 مرداد 1391, 21:20 عصر
سلام . ممنون از همه دوستان که پاسخ دادند.
جناب جمشیدی اگر کر های من مشکل داشتند پس باید روی هر دو ویندوز 7 و اکس پی مشکل داشته باشه چرا فقط روی 7 اینجوریه؟
program2vb عزیز این فایلی که گذاشتی دانلود نشد .
بازم ممنون از همگی